Ağla Doya Doya Ağla ,Ben Yanındayım

/ 31 Ocak 2017 / 1.680 / 2 Yorum
Ağla Doya Doya Ağla ,Ben Yanındayım

 

 

“Seni dinliyorum..İstediğin kadar ağla” demedi hiç kimse.. Benim ağlayabileceğim gelmedi kimsenin aklına , hatta üzülebileceğim, ara sıra kırılabileceğim. Öyle sert ve öyle kalın duvarlarım vardı ki , her hangi bir şeyin o duvarları aşıp beni incitebileceği kimsenin aklına gelmedi.

Oysa üzüldüm ben , kırıldım oysa …incindim .

Anlaşılır dedim , anlarlar dedim , anlamışlardır dedim … Anlamadılar .

Ağladığım gözlerimden bellidir dedim , saklamadım hiç gözlerimi , belki kızarmıştır , belki hala gözlerimde kalan bi kaç damla su belli oluyordur anlarlar dedim …Anlamadılar .

Konuşurken sesim titredi  kelimeler takıldı boğazıma , yutkundum , çok yutkundum , hep yutkundum , sorarlar dedim … Sormadılar .

Elimi uzattığımda buz gibiydi ellerim ” Aaa bu havada üşünür mü ? ” dediler , ” Sen de ne çok üşüyosun ” dediler , neden kanın çekilmiş ? neden canın buz gibi demediler .

Anlatmak istesem işleri vardı , dertleri vardı , kafaları çok doluydu , çok üzgündüler , çok neşeliydiler , çok kalabalıktılar, çok meşgulduler , ya yarıda kaldı anlattığım ya da hiç başlamadım . Onlar da sormadı zaten.

Yanındayım dediler ..değildiler ,

dinliyorum dediler ..dinlemediler ,

anlıyorum dediler ..anlamadılar

Ağla doya doya ağla , anlat demedi hiç kimse , ben de doya doya ağlamadım , yarım kaldı ağlamalarım.

Ben “paspasın altındaki anahtardım”

Kolay kolay kırılmaz anahtarlar , gerektikçe işe yarar sadece.

Bir de kaybolurlar bazen sessizce ..

Olsun çilingirler niye var ? Yenisi bulunur nasıl olsa , en kötü ihtimal kilit değiştirilir .

Ağlamak isterdim sebepsizce , bütün birikmişlere , “ağla ben yanındayım , doya doya ağla” deseydi biri samimice .

Hazan

 

 

Benzer Konular
Özür Dilerim / Zırvalar
Merhaba sözcüklerim,Yıllar önce okuduğum kitabı aralar gibiyim.Sanırım sarılmaya geldim kendime. Her zaman boş verdiğim, ertelediğim, unuttuğum,unutmak istediğim, ağlatmaktan korktuğum,susturduğum, hırpaladığım,kendime sarılmaya geldim.. Bu biraz acı biliyor musunuz?Sarılacak kimsesi olmayan kendimi..
Nereye Baksam Yokum !
Güneş batarken gece olunca neyi düşünüyorsan sende o eksiktir. Güneş batarken de gece yarısı da sabahın nurunda da öğle sıcağında da kendimi düşünürken buluyorum bazen. Biliyorum ben bende çok eksiğim…..
“Uçurumlarını Seçti”
Koşmak istiyorum durmadan ama yorgunum. Kalkmak istemiyorum yerimden ama her şey yapabilecekmiş gibi hayal kuruyorum. Bir yanım sızlıyor kanıyor sürekli, diğer yanım iyileşiyor yavaş yavaş.. Bir yanım uçurum diğer yanım..
Kuşlar Kadar Olamadık …
Her sabah uyandığımda tekrarlıyorum. Sessizce hayattan kaçsam.. Ama bir adım uzaklaşamıyorsunuz o hayatınızdan. Akşamına saçlarınızı kesiyorsunuz. Kimse söndürmüyor giderken yaktığı ateşleri. Bilin istedim.. *** Ömrünüzü boşa geçirdiğinizi fark ettiniz an..
Genzimde Bir Har
Şimdi ne varsa yüreğimi ezen, hepsini birer birer yakıyorum. İçime yakılan ateşe atıyorum ne varsa. İyi niyetlerim, duygularım ve ne varsa içimde. Sahi ne vardı içimde? Ömrüme kattığım ne vardı..
Gider mi dünyanın gücüne iyi niyetlerim?
Bütün dilekleri bir fulara üflesem de assam dilek ağacından.. Duaları avuçlarıma üflediğim gibi, tüm aminlerimi birer birer üfledim gökyüzüne.. Gökyüzü kokar mı?  Bilmiyorum ama nedense hep annem gibi koktuğunu düşünüyorum...

Ağla Doya Doya Ağla ,Ben Yanındayım (2 Yorum)

  1. Kalmadı ‘ağla ağla ben yanındayım rahatla ‘ diyen bu zamanda kendi göz yaşımızı kendimiz silmeyi öğrendik istemesekte..
    Muhteşem bir yazı olmuş emeğine kalemine sağlık

  2. hayat insanlara birseyler verebildigince işlerine yaradıgınca güzel bunu ne kdar inkar etmek istesemde bu böyle neşeli zamanında cevren kalabalıkken sıkıntılı zamanında boşver diyenler nasıl kacsamda dinlemesem diyenlerle dolu cok güzel yazı olmus emeginize yüreginize sağlık