Evliliğin Sembolu Alyans Modelleri

/ 24 Mayıs 2018 / 1.000 / yorumsuz
Evliliğin Sembolu Alyans Modelleri

 

 

Evlilikte Alyansın Anlamı Ve Önemi

 

Evliliğin sembolü alyans modelleri ,her zevke göre alyans çeşitleri ile mutluluğunuzu pekiştirdiğiniz alyanslar, Altın alyanslar ,pırlanta alyanslar,gümüş alyanslar,işlemeli alyanslar, isim yazılan alyanslar gibi çok zengin çeşitleri ile evlenecek olan çiftlerin beğenisine sunulur.

 

Alyansın insanların hayatındaki önemi tartışılmaz.Alyansa verilen değer öylesine büyüktür ki , çiftlerden biri hayatını kaybettiğinde
diğeri onun alyansını ömrünün sonuna kadar taşır, ondan kalan bir hatıradır, hala seninleyim demektir.

Evliliğe adım da nişan töreninde alyans takılması ile başlar. Yarı resmiliktir, altın,gümüş, madeni ne olursa olsun anlamı hep aynıdır.

Beraberliği , aitliği anlatır.

Nişandan evliliğe adım atıldığında sağ elden sol ele geçer alyanslar, kalp tarafının olduğu yere.Evlilik alyansla belirlendiği gibi, ayrılıkta alyansla belirlenir. Resmen bitmeden önce ilk alyanslar çıkarılır bitti artık diye.
Çevreye karşı bir belirtmedir alyans , ben evliyim cümlesinin altının çizilmesidir.

Bende alyans modellerini yayınlamak istedim öyle güzel çeşitlerle karşılaştım ki , hangisini sayfaya alacağımı şaşırdım.
Klasik olarak bilinen sarı ince düz altın alyansların yerine, taşlı , işlemeli , yazılı , renkli, altını gümüşü ile zengin model alyans çeşitliliği ile karşılaştım .

Evlenecek olanların işi zor diye düşündüm çünkü gerçekten bu güzelliklerin arasından alyans modeli beğenmek ve seçmek çok zordu.
Genel olarak kadın alyans modelleri taşlı ya da daha gösterişli , erkek alyans modelleri ise metal uygunluğu dışında daha sade ve gösterişsiz
olarak tasarlanıyor.

Alyans o parmağa takıldığında kolay kolay çıkarılmayacağı için alyans seçerken , rahat kullanımı , tarzınıza uygunluğu , parmağınızı
sıkmayacak, terletmeyecek, sizi zor durumda bırakmayacak modelleri seçmeniz günlük hayatınızda daha rahat kullanmanızı sağlar .

Alyans alırken bir kaç yerden fiyat almakta fayda var , çünkü aynı modelin farklı bir kaç fiyattan satıldığınız da gördüm.

Alyans seçerken dayanıklılık olarak kırılmayan, kolay kolay bükülmeyen 14 ayar altın alyans tercih edilebilir , uzun yıllar kullanırsınız fakat
sert bir metal olduğundan , ölçü olarak değiştirmek isterseniz bu işleme uygun değildir.

18 ayar altın alyanslar da çok dayanıklıdır ve sorunsuz kullanırsınız , ama bu ayarda alyanslar daha sade model olarak üretiliyor,
eğer gösterişli bir alyans istiyorsanız 18 ayar altın alyans modellerinde bulamayabilirsiniz.

22 ayar altın alyanslar parmağınızı sıkması ya da bol gelmesi durumunda , yumuşak bir metal olduğundan kolaylıkla ayarlanabilir , ama bu
alyansları kullanırkende dikkatli olmanız gerekir , çizilme ve yamulmalara karşı çok hassastır.

Yeşil altından da alyans modelleri var , bu alyansların da ilerde kararma durumları olabiliyor.
En çok tercih edilen ise , günlük kullanıma ve abiye kullanıma uygun olan tek taş pırlanta alyanslar. Tabii burada en önemlisi tarzınız , en rahat kullanacağınız alyans tarzınıza uygun alyanstır.

İnternette bulduğum alyans modellerine bir bakalım , belki sizlerin de ilgisini çekecek , beğeninize uygun alyans modelini buradaki alyans çeşitlerinde bulabilirsiniz.

 

Evliliğin Sembolu Alyanslar

 

14 ayar altın alyans modeli

 

925 ayar çift alyans modeli

 

altın kaplama taş işlemeli alyans modeli

 

altın taş süslemeli alyans modeli

 

alyans yüzük modelleri

 

çift sıra taşlı alyans modeli

 

döküm alyans modeli

 

el işi altın alyans modeli

el işi alyans modeli

 

gümüş alyans modeli

 

hasır örgü altın alyans modeli

 

ince beyaz altın alyans modeli

 

kare altın alyans modeli

 

kırmızı beyaz altın modeli

 

kumlu 14 ayar altın alyans modeli

 

kumlu alyans modeli

 

pırlanta alyans modelleri

 

pırlantalı altın alyans

 

saç örgüsü trend alyans modeli

Benzer Konular
Günaydın Gifleri Işıl Işıl  Günaydın Mesajları
    Günaydın Gifleri                      Harika Günaydın Gifleri ile geldim bu sefer. Watsapp , Twitter , Facebook , gibi sosyal medya..
Özür Dilerim / Zırvalar
Merhaba sözcüklerim,Yıllar önce okuduğum kitabı aralar gibiyim.Sanırım sarılmaya geldim kendime. Her zaman boş verdiğim, ertelediğim, unuttuğum,unutmak istediğim, ağlatmaktan korktuğum,susturduğum, hırpaladığım,kendime sarılmaya geldim.. Bu biraz acı biliyor musunuz?Sarılacak kimsesi olmayan kendimi..
İçimi Gömmeye Geldim
HİÇ.. Toprakları savuracağım içimin ölü yüzüne, kefenlemeden, yıkamadan gömeceğim. Saat 01:28 Neden ve nasıl oldu da konu buralara geldi, bilmiyorum. Ama konu ilk defa benim. Kendim de inanamıyorum buna, bilseniz...
Kadınlar İçin Saat Alışverişi Neden Önemlidir ?
Kadınlar  İçin Saatin Önemi Cep telefonlarının gittikçe akıllı olmaları sonucunda, aksesuar olarak kullanımı dışında artık çok da bir özelliği kalmayan, fakat zenginlik ve varlık belirtisi olan önemli aksesuar konumunu hala..
Diyet Yapmak Sabır Gerektirir
      Diyet Yaparken İnsanları Üzmemek               Sağlıklı beslenmek vücudun ayakta durması adına oldukça önemli bir kavramdır. Aksi durumda ise devreye diyet girer. Diyet yapmak işkence gibi görünse..
Telefonlarınıza Arka Planlar Android , İphone,  Whatsapp
 Mobil Telefonlarınıza Arka Planlar     Telefonlarınıza canlılık getirecek , günlük ruh durumunuza göre değiştirebileceğiniz , aşk , sonbahar , sevgi , çiçek , manzara , çizim temalı  mobil telefonlar için..