Çocuk Odaları ve Çocuklarımızın Özgür Dünyası

/ 16 Mayıs 2018 / 144 / yorumsuz
Çocuk Odaları ve Çocuklarımızın Özgür Dünyası

 

 

Çocuk odası ve çocuklarımız başlıklı yazıya başlayınca , kendi çocukluğumu düşündüm. Bizlerin kendimize ait bir odamız yoktu..
En büyük hayalimdi bir odamın olması. O yüzden çocuğum olduğun da ona bir oda ayırmaya çok özen gösterdim ve her zaman kendine  ait bir çocuk odası oldu.

Çocuk odasının çocuğun hayatındaki yeri önemlidir. Kendini özgür hissettiği , ona ait olan bir ortam, sorumluluk duygusunun gelişmesi açısından, odasını toplamak, odasını yerleştirmek, odasında dinlenmek, ders çalışmak , arkadaşları ile kendine ait bir yerde oynamak , gelişimi açısından önemlidir.

Odası için bir eşya beğenmesi , odasına bir süs alması , sahiplenmeyi, sahip olduğu şey her ne ise ona özen göstermeyi öğrenecektir.
Çocuk odası ve çocuklarımız dediğimizde ilk bebeklik ile başlıyor. Bebek odalarına şöyle bir baktım da o kadar güzel modeller var ki.
Belki aynısını yapmak ekonomik olarak bizi aşar ama kendi özelliklerimizi becerilerimizi katarak , bir benzerini veya daha da güzelini bizler neden yapmayalım ?

Bebek Odası Nasıl Olmalı ?

Öncelikle dinlendirici olmalı , seçilen renk ile , aydınlatması ile , seçilen mobilya ile , bebeğe huzur verecek kullanım açısından kolaylık sağlayan , sağlıklı malzemeler ile oluşturulan bir oda olmalıdır .

Yerler asla halı olmamalı , sıcak görüntüsü ve gürültüyü  kesmesi açısından genellikle tercih edilse de , toz açısından halılar tozu fazla biriktirdiğinden , çocuk odasının yerleri kolay temzilenebilen
ve toz tutmayan parke tecih edilmelidir.

Aydınlatması çok fazla olmamalı , daha çok loş ışıklandırma ile beyaz ışık kullanılmalı ve avize olabildiğince ufak olmalıdır.Bebek odasının renkleri , daha çok pastel renkler tercih edilmelidir.

Çocuk Odalarının Dizaynı

Çocuğumuz biraz büyüyüp bebeklikten çıktığında , odası artık çocuk odası kategorisine girer. Çocuk Odalarının inanılmaz modelleri var.
Ben modüler çocuk odası modellerini çok seviyorum , oğlumda da hep modüler model kullandım . Gündüz oyun odası , gece yatak odası olarak kullandı.

Çocuk odaları , kullanım açısından pratik , oyun alanının daha geniş bırakıldığı , eşyalarını rahatlıkla yerleştirebileceği , bir oda olmalı.
Onun zevklerine göre yatak örtüleri , duvar çıkarmaları ile çocuğunuzun odasını çok şık bir hale getirebilirsiniz.

Erkek çocuk odaları ile kız çocuk odaları doğal olarak renk olarak da , düzenleme şekli olarak da farklılıklar gösteriyor.Renklerinden içindeki eşyalara kadar birbirinden farklı olan bu odaları , çocuklarınızın ilgi alanlarına göre , onun da fikrini alarak , yaşamaktan çok zevk alacağı alanlar haline getirebilirsiniz.

Çocuk odalarının düzenlenmesinde benim acizane fikrim , çocuğa zarar verebilecek köşeli , metal , çabuk kırılabilecek malzemeler kullanmayın .
Onların çocuk olduğunu asla unutmayın. Çocuktur yapamaz demeyin , öyle bir yaparlar ki , inanamazsınız.

Çocuk odalarının camlarını mutlaka kilitli yapın.
Bu da aşırı evhamlı bir anneden son tavsiye olsun.

Şimdi birbirinden güzel çocuk ve bebek odası modellerine bir bakalım.

bebek odaları için farklı modeller

 

bebek odası nasıl olmalıdır

 

bebek odası nasıl olur

 

bebek odalarında renk seçimi nasıl olmalı

 

farklı çocuk odası modelleri

 

çocuk odalarında farklı modeller

 

çocuk odası nasıl dekore edilir

 

çocuk odası modelleri

 

çocuk odası kızlar için çocuk odası

 

çocuk odasında renk seçimi

 

dekoratif bebek odası

 

dekoratif bebek odaları

 

desenli bebek odaları

 

hareketli çocuk odası

 

bebek odasında nelere dikkat edilmeli

 

kırmızı bebek odası

 

mavi renkli çocuk odası

 

kız çocuklar için pembe çocuk odası

 

pembe renkli çocuk odası

Benzer Konular
Günaydın Gifleri Işıl Işıl  Günaydın Mesajları
    Günaydın Gifleri                      Harika Günaydın Gifleri ile geldim bu sefer. Watsapp , Twitter , Facebook , gibi sosyal medya..
Özür Dilerim / Zırvalar
Merhaba sözcüklerim,Yıllar önce okuduğum kitabı aralar gibiyim.Sanırım sarılmaya geldim kendime. Her zaman boş verdiğim, ertelediğim, unuttuğum,unutmak istediğim, ağlatmaktan korktuğum,susturduğum, hırpaladığım,kendime sarılmaya geldim.. Bu biraz acı biliyor musunuz?Sarılacak kimsesi olmayan kendimi..
İçimi Gömmeye Geldim
HİÇ.. Toprakları savuracağım içimin ölü yüzüne, kefenlemeden, yıkamadan gömeceğim. Saat 01:28 Neden ve nasıl oldu da konu buralara geldi, bilmiyorum. Ama konu ilk defa benim. Kendim de inanamıyorum buna, bilseniz...
Kadınlar İçin Saat Alışverişi Neden Önemlidir ?
Kadınlar  İçin Saatin Önemi Cep telefonlarının gittikçe akıllı olmaları sonucunda, aksesuar olarak kullanımı dışında artık çok da bir özelliği kalmayan, fakat zenginlik ve varlık belirtisi olan önemli aksesuar konumunu hala..
Diyet Yapmak Sabır Gerektirir
      Diyet Yaparken İnsanları Üzmemek               Sağlıklı beslenmek vücudun ayakta durması adına oldukça önemli bir kavramdır. Aksi durumda ise devreye diyet girer. Diyet yapmak işkence gibi görünse..
Telefonlarınıza Arka Planlar Android , İphone,  Whatsapp
 Mobil Telefonlarınıza Arka Planlar     Telefonlarınıza canlılık getirecek , günlük ruh durumunuza göre değiştirebileceğiniz , aşk , sonbahar , sevgi , çiçek , manzara , çizim temalı  mobil telefonlar için..