Kına Geceniz İçin Kına Keseleriniz Hazır Mı ?

/ 5 Mayıs 2018 / 567 / yorumsuz
Kına Geceniz İçin Kına Keseleriniz Hazır Mı ?

 

 

Kına Gecesi İçin Kına Keseleri

 

Kına gecesi için hazırlık yapan gelin adayları kına keseleriniz hazır mı ? Kadife kına keseleri , taş işlemeli kına keseleri , etamin işleme kına keseleri , ipek kına keseleri , çuval kına keseleri , hasır kına keseleri ,boncuklu kına keseleri , bindallı kına keseleri arasından tarzınıza uygun bir kına kesesi seçebildiniz mi ? 

 Eskiden düğünden bir gün önce yalnızca kadınların bir araya geldiği , kınaların yakıldığı , gelinin arkadaşlarının bir arada eğlendiği , bir tepsi içinde gelen kınanın , geline ve misafirlerin ellerine yakıldığı kına geceleri artık konsept değiştirdi .

Şimdi genelde büyük salonlarda , erkeklerin de katıldığı , düğün öncesi düğün tarzında , bekarlığa veda ile kına gecesi karışımı , bindallılar , abiyeler , sultanlar karışımı bir geceye dönüştü . Bu konseptin içinde konuklara dağıtılan kına keseleri , önemli bir yer tutuyor . 

Nikahta dağıtılan nikah şekeri gibi , bir hatıra kalsın anlamında , farklı farklı hazırlanmış kına keseleri , kına gecesine ayrı bir özellik katıyor . Belli bir  tarz yok , sizin hayal gücünüze kalmış , gecenin konseptine uygun , sizin tarzınızı yansıtan keseler öylesine çeşitli ki. 

Kına gecesi yapan organizasyon şirketleri çoğalınca , kına malzemeleri üreten firmalar da hayal güçlerini çalıştırmışlar , ayrıca evde ek-iş yapan kadınlarda , bu işi bende yaparım diye sektöre katılınca , ortaya muazzam güzellikte kına keseleri çıkmış .

Eğer vaktiniz varsa , yardım edecek arkadaşlarınız da varsa , evde kendiniz de hazırlayabileceğiniz kına keselerini , kına malzemesi satan yerlerden de temin edebilirsiniz . Kendinizin hazırlaması , çok farklı değişik keseler de ortaya çıkarabilir . Ben bir çok kadının hayal dünyasına , yaratıcılığına çok güveniyorum . Kadının eli değdiği zaman , başka bir güzellik geliyor . 

Kına eskiden eve gelen konuklara , aynı anda yakılırdı , şimdi yanlarına veriliyor , kına sevmeyen olabilir diye , siz bunu daha sonra içine kokulu bir sabun veya lavanta koyarak , arkadaşınızın en önemli gecesinden kalan bu hatırayı ,farklı amaçla kullanabilirsiniz . 

Kına keselerinin yanında , ayrıca ufak hediye verenler de var , kına gecenizi nasıl hayal ediyorsanız istediğiniz gibi süsleyebiliyorsunuz . 

Özenle hazırlanmış kına keseleri , kadifesinden , etamin işlemesine kadar çok çeşitli , üstüne pul , inci , boncuk , sim işleyebildiğiniz gibi , isimlerinizi de kesenin üstüne yazıp , tam nikah şekeri görüntüsü verebiliyorsunuz . Ayrıca kutu şeklinde olanlar da var. Küçük kırmızı kalp kutuların içinde de kına verebiliyorsunuz . Mücevher kutusu gibi bir görüntü içinde kına dağıtmak da , değişik gelebilir .

Bu kadar anlattığım kına keselerine bir bakalım , evlilik yolunda olanlar için belki aradıkları kına kesesini burada bulabilirler . 

Kına Kesesi Modelleri

altın işlemeli kına kesesi

 

ayaklı kutulu kına kesesi

 

bindallı kına kesesi

 

çuval dantel bağlamalı kına kesesi

 

çuval kına gecesi

 

etamin işlemeli kına kesesi

 

ipek kına kesesi

 

işlemeli kına kesesi

 

kadife dantel kına kesesi

 

kadife rengarenk kına keseleri

 

kelebek kına kesesi

 

kırmızı altın püsküllü kına kesesi

 

kırmızı çuval kına kesesi

 

kırmızı dantel kına kesesi

 

kırmızı kına kesesi

 

parlak taşlı kına kutuları

 

Benzer Konular
Günaydın Gifleri Işıl Işıl  Günaydın Mesajları
    Günaydın Gifleri                      Harika Günaydın Gifleri ile geldim bu sefer. Watsapp , Twitter , Facebook , gibi sosyal medya..
Özür Dilerim / Zırvalar
Merhaba sözcüklerim,Yıllar önce okuduğum kitabı aralar gibiyim.Sanırım sarılmaya geldim kendime. Her zaman boş verdiğim, ertelediğim, unuttuğum,unutmak istediğim, ağlatmaktan korktuğum,susturduğum, hırpaladığım,kendime sarılmaya geldim.. Bu biraz acı biliyor musunuz?Sarılacak kimsesi olmayan kendimi..
İçimi Gömmeye Geldim
HİÇ.. Toprakları savuracağım içimin ölü yüzüne, kefenlemeden, yıkamadan gömeceğim. Saat 01:28 Neden ve nasıl oldu da konu buralara geldi, bilmiyorum. Ama konu ilk defa benim. Kendim de inanamıyorum buna, bilseniz...
Kadınlar İçin Saat Alışverişi Neden Önemlidir ?
Kadınlar  İçin Saatin Önemi Cep telefonlarının gittikçe akıllı olmaları sonucunda, aksesuar olarak kullanımı dışında artık çok da bir özelliği kalmayan, fakat zenginlik ve varlık belirtisi olan önemli aksesuar konumunu hala..
Diyet Yapmak Sabır Gerektirir
      Diyet Yaparken İnsanları Üzmemek               Sağlıklı beslenmek vücudun ayakta durması adına oldukça önemli bir kavramdır. Aksi durumda ise devreye diyet girer. Diyet yapmak işkence gibi görünse..
Telefonlarınıza Arka Planlar Android , İphone,  Whatsapp
 Mobil Telefonlarınıza Arka Planlar     Telefonlarınıza canlılık getirecek , günlük ruh durumunuza göre değiştirebileceğiniz , aşk , sonbahar , sevgi , çiçek , manzara , çizim temalı  mobil telefonlar için..