Brezilya Nakışı İle Yapılan Çok Güzel İşlemeler

/ 25 Mart 2018 / 996 / yorumsuz
Brezilya Nakışı İle Yapılan Çok Güzel İşlemeler

 

 

Merhaba , bu gün çok değişik ama çok güzeş bir nakış örneği ile geldim . Arkadaşlarla watsap grubunda konuşurken bir arkadaş
bakın işlemelerim bitti diyerek bir resim gönderdi . Bu nedir diye sorduğumda “Brezilya Nakışı ” dedi .O kadar beğendim ki nakış çok zor ve zahmetli bir iştir , ama ortaya çıkan eser harikadır .

Böyle nakış işleri her ne kadar bana göre olmasa da , içinizde gerçekten sabırla ve çok güzel nakışlar yapanlar olduğuna eminim.
İnternet üzerinden biraz araştırınca Brezilya Nakışı ile , havlular , sehpa örtüleri , yatak örtüleri , yastık kılıfları ,hatta bebek kıyafetleri bile işlendiğini gördüm .

Özellikle çeyiz hazırlayan kızlarımız ve de anneleri için eğer ki yapabiliyorlarsa gerçekten görsel olarak çok güzel duruyor. Evlerimizi daha güzelleştirmek için bir çok şey yapıyoruz ama çeyiz eşyaları daha bir gösterişli , daha bir albenili oluyor . Mağazalarda bile çeyiz reyonları diğer reyonlardan çok farklı .
Brezilya Nakışı Brezilyada’ki kadınların evlerini süslemek için yaptıkları bir işleme türüymüş .

Bir an düşündüm bizim kadınlarımız da neler neler işliyor , kadın her yerde kadın , bulunduğu yeri güzelleştiren varlıklar . Örgüyle , nakışla , boyama işleri ile , dantellerle , kurdelelerle , yaşadıkları ortamı her durumda güzelleştiren , renk katan , hayat getiren varlıklar . O kadar değişik şeyler yapıyorlar ki hayran olmamak elde değil.
Brezilya Nakışı ile neler yapılıyor diye bakarken sizler için çok değişik örnekler topladım internetten.

Havlular , sehpa örtüleri , masa örtüleri , yatak örtüleri , yastık kılıfları , hanımlar neler neler yapmış .Maşallah diyorum hepsine. Gerçekten büyük sabır istiyor nakış işleri . El emeği her şey çok büyük sabır istiyor aslında.Ama bazıları var ki herkesin kolay kolay yapacağı şeyler değil . İşin içine biraz da maharet giriyor. Elin yatkın olması gerekiyor , el becerisi gerekiyor , merak gerekiyor , heves gerekiyor , anlayacağınız bir sürü şey gerekiyor .

Eğer sizde sabırlıyım ben bunu yapabilirim , aaa yapmıştım ama bu model de güzel diyenlerdenseniz çok güzel Brezilya Nakışı örnekleri getirdim size. Ben bu saydıklarımın hiç biri değilim ama çok güzel örnek toplarım 🙂

Şimdi bakalım Brezilya Nakışı ile neler yapmış marifetli kadınlarımız .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

el emeği , nakış , brezilya nakışı , brezilya nakışı örnekleri , brezilya nakışı havlular , brezilya nakışı sehpa örtüsü ,  brezilya nakışı işlemeler , brezilya nakışı işleme örnekleri

Benzer Konular
Tığ İşi Dantel Ve Yün Motif Örnekleri
  Tığ İle Yapılan Dantel Ve Yün Motifler   Bu gün bir sürü Tığ İşi Dantel ve Yün Motif Örnekleri ile geldim . Kare dantel motifi , yuvarlak dantel motifi,..
El Örgüsü Bebek Kıyafetlerinde  Bahar Trendi
      Bebeklerinize el örgüsü baharlık kıyafetler      El örgüsü bebek kıyafetlerinde bahar trendi diye okuyunca bebek modası da olur mu? demeyin . Öyle güzel olur ki ...
Havlu Kenarına Farklı Kolay Dantel Örnekleri
      Havlu kenarlarına farklı ve kolay danteller Havlu kenarına dantel kullanmayı düşünenler için , kolay dantel örnekleri ile geldim . Kolay diyorum çünkü ben yapabiliyorsam o iş kolaydır..
Rengarenk Süslemeli El Örgüsü  Ev Ayakkabıları
      Soğuk kış günlerinde , benim gibi ayaklarınız bir türlü ısınmıyorsa , çok şık ayaklarınızı sıcacık tutan el örgüsü ev botlarının çok işe yaradığını söyleyebilirim . Görüntüsü bile..
Baharlık Örgü Çocuk Kıyafetleri
  Havalar bir sıcak , bir soğuk gitse de artık adım adım bahar mevsimine ilerliyoruz. Yavaş yavaş montlardan , atkılardan , kazaklardan , hırkalara , ceketlere geçiş dönemi yaklaşıyor. Özellikle..
Bu Senenin Trendi Kürk Ponponlu Bereler
  Soğuk kış günlerinde kıyafeti tamamlayan güzel bir aksesuar olarak düşünürüm bereyi. Çok üşüdüğüm için ısınma konusuna hiç girmiyorum .Her kıyafete bir berem vardır , tabi insanın her konuda maharetli..