Yağlı Saç Problemine Pratik Çözümler

/ 2 Nisan 2018 / 191 / yorumsuz
Yağlı Saç Problemine Pratik Çözümler

 

Yağlı saçlardan kurtulmak için pratik çözümler

 

 

Yağlı Saç Problemine Pratik Çözümler

 

Yıllardır yağlı saçlarla sorun yaşayan biri olarak , yağlı saç problemine pratik çözümler konusunu açıp , bu sorunu yaşayanlardan öğrendiklerimden , kendi tecrübelerimden , ve okuduklarımdan öğrendiklerimi yağlı saç probleminizden kurtulmanıza çözüm olur düşüncesi ile paylaşmak istedim .

En büyük hatalarımdan biriydi , her akşam saçımı yıkayarak yağlı saçlarımdan kurtulacağımı zannetmek . Saçlarımı yıkadıkça yağlanma oranı arttı . Meğer her gün yıkayarak saç diplerindeki faydalı minreallerin yok olmasına ve saçlarımın beslenmesine engel oluyormuşum . Tabii ki her gün saçlarımı yıkamayı bıraktım öncelikle . İlk günler alışmak zordu , sabahtan akşama yağlanan saçlarla dolaşmak çok huzursuz ediciydi ama daha sonra saç bu rutine alıştı ve o kadar saçlarımın o kadar çabuk  yağlanmadığını farkettim .

Yağlı saçlardan kurtulmak için evde uyguladığım ilk işlem saçlarımı yıkadıktan sonra sirkeli su ile durulamaktı .
Bir tas suyun içine bir fincan sirke ekleyip , şampuandan sonra bu su ile saçlarımı duruluyordum . Gerçekten bunun faydasını birebir yaşadım , sadece yağlanmayı durdurmadı , aynı zamanda kepek sorununu da ortadan kaldırdı ve o zamanlar uzun olan saçlarım , inanılmaz bir parlaklığa kavuştu .

Bunlar benim tecrübelerim , tabii ki herkesin saç yapısı , kalitesi , cildi farklı olduğundan ve kendince bazı araştırmalar yaptığından bir yağlı saçlardan kurtulmak için bir çok çözüm mevcut . Şimdi bu çözümlere bakalım .

 

 

yağlı saçlar için limon kürü

 

Yağlı Saçlardan Kurtulmak için Limon Suyu

Hemen hemen herkesin evinde bulunan ve faydası anlatmakla bitmeyen limon burada da karşımıza çıkıyor . Bir limonun suyuna biraz su ekleyerek sulandırın ve bu karışımı saçınıza uygulayın , bir süre bekledikten sonra durulayın . Saçınızdaki yağlardan kurtulmanın yanında aynı zamanda çok parlak saçlara da sahip olacaksınız .

 

yağlı saçlar için bira

 

Yağlı Saçlara Bira

Hiç şaşırmayın 🙂 evet bira yağlı saçlar için çok faydalı . Hem saçlarınızı yağlardan arındırır hemde pırıl pırıl parlatır.
Ayrıca kendi uyguladığım bir yöntem de eğer saçlarınızı bigudi ile falan sarıyorsanız , biralı suyla sarmayı deneyin.
Aldığınız sonuca inanamayacaksınız . Yağlı saçlarınız için ise saçlarınızı biralı su ile durulayıp bir süre bekledikten sonra durulayın .

 

 

yağlı saçlar için doğal yağlar zeytinyağ limon

 

Yağlı saçlara karşı , doğal yağlar

Zeytinyağı ya da badem yağını limon suyu ile karıştırıp , saçınıza uygulayın , saçınızın yağ dengesini ayarladığı gibi , ayrıca saçınızı beslemek ve daha sağlıklı olmasına yardımcı olmak için çok yararlı bir karışımdır .

Bütün bunları yaparken , saçınıza hafif , yağlı saçlar için kullanılan şampuan kullanın , saydam şampuanlar bu konuda başarılıdır .

Evde yapılan yağlı saçlar için  doğal  maske ile de bu soruna çare bulabilirsiniz .

 

yağlı saçlar için doğal maske

 

 

Yoğurt ve Yumurta Maskesi

 

İhtiyacınız olan malzemeler:

  • 50 gram yağsız yoğurt
  • 1 yumurta

Yumurta ve yoğurdu iyice karıştırdıktan sonra yıkanmış ve nemli saçınıza sürün ve 30 dakika bekletin. Maskeyi temizlemek için ılık su ve hafif bir şampuan kullanın. Bu maskeyi saçınızı şampuanlamadan önce haftada 2 kez kullanabilirsiniz.

 

 

 

yağlı saçlara acil çözüm bebe pudrası

 

 

Yağlı saçlara acil çözüm 

Eğer acil bir yere gitmeniz gerekiyor ve saçlarınız yağlıysa , yıkayacak zamanınız yoksa , bebe pudrası bu konuda size yardım edecektir . Saçlarınıza hafifçe bebe pudrası serpeleyin , çok olmasın , daha sonra saçlarınızı fırçalayın ,saçınızdaki yağı emecek ve saçlarınız temiz ve sağlıklı görünecektir .

 

 

 

yağlı saçlara pratik çözümler , yağlı saç sorunu , yağlı saçlara doğal çözümler , yağlı saçlar için bakım , yağlı saçlar için doğal maske , yağlı saçlardan kurtulma çözümleri , yağlı saçlardan nasıl kurtulurum , yağlı saçlara bitkisel çözümler

Benzer Konular
Yazlık Örgü Çanta Modelleri
Yaz mevsiminde kullanılabilecek , tığ işi , motifli , boncuklu , püsküllü , rengarenk yazlık örgü çanta modellerinden örnekler topladım , hepsi birbirinden güzel. El işine meraklı kadınlarımız yaz aylarında..
Vücut Sıkılaştırmak İçin Kullanılan Bitkisel Yağlar
Cilt ve saç bakımından sonra dikkat edilmesi gereken en etkili yöntemlerden birisi de vücut sıkılaştırma. Doğum sonrası sarkmalar, selüloit ve aşırı kilo alıp verme sonrasında oluşan çatlaklar, kadınların kabusu haline..
Evde Hazırlanabilen Gençleştirici Doğal Yüz Serumu
Bazı hanımlar doğum günlerinde beklenen mutluluğu göstermemekte.Sebebi her doğum günlerinde bir gerçekle burun buruna geliyor olmaları. Burun buruna gelinen gerçek yaşlanıyor olduklarını fark etmeleri. Yaşlandığını hisseden her hanım, bir çok..
Saçlarınızdaki Beyazlardan Doğal Maskeler İle Kurtulun
    Beyaz Saçlara İyi Gelen Bakım Maskeleri Saçlarımız yıllar geçtikçe ve yaşımız ilerledikçe beyazlaşsa da bu beyazlamaların yaş ile ilgisi olduğunun yanı sıra genetik olarak ve saç boyalarından da..
Kadınların Güzellik Uğruna Yaşadığı Zorluklar Nelerdir ?
    Kadınların Güzellik Uğruna Yaptığı Şeyler                 Güzel olmak ve güzel görülmek hemen hemen bütün kadınların içinde var olan duygularından biridir. Kadın doğası gereği beğenilmek ve güzel..
Sağlıklı Saçlar İçin Doğru Şampuan Hangisi ?
      Kadınlar İçin En İyi Şampuan Alışverişi    Saç bakımı ne kadar da önemli, herkes çok güzel saçları olmasını ister hatta bu saçlarla çevrelerinden iltifatlar duymak insanı ufka..