Kadınların Güzellik Uğruna Yaşadığı Zorluklar Nelerdir ?

/ 7 Kasım 2018 / 452 / yorumsuz
Kadınların Güzellik Uğruna Yaşadığı Zorluklar Nelerdir ?

 

 

Kadınların Güzellik Uğruna Yaptığı Şeyler

 

cilt maskeleri

 

            Güzel olmak ve güzel görülmek hemen hemen bütün kadınların içinde var olan duygularından biridir. Kadın doğası gereği beğenilmek ve güzel olmak ister. Bunun için de yoğun çaba sarf eder. Kadın için bir başkasının nasıl bulduğu da önemlidir fakat bir kadın kendini önce aynaya baktığında beğenmek ister. Kadın olmanın zor olduğu hep söylenir ve bu erkekler tarafımdan da onaylanan bir gerçektir. Kadınların güzel olmak ve güzel kalmak için sarf ettiği çaba birçoğu için olağanüstü boyutlara bile ulaşmaktadır.

 

saç bakım maskeleri

 

 Güzelliğe Giden Yolun Zahmetleri

           

            Kimi kadın kendini iyi hissetmek için güzelliğe önem verse de bu anlamda birbiriyle yarışan kadınların sayısı da küçümsenemeyecek kadar fazladır. Örneğin burnuna estetik yaptıran bir kadın birçok kadını etkileyerek bu yola sevk edebilir. Kadınlar arasındaki bu yarışın zahmetleri ise sayılamayacak kadar çoktur. Yine örnek verecek olursak bir kadın güzellik uğruna canının yanması pahasına birçok uygulama yaptırabilir. Estetik yaptırmanın üst seviyelere ulaştığı günümüzde doğal kadına rastlamak her geçen gün zorlaşmaktadır.

 

            Ya da zayıflama uğruna aç kalmalar, saç bakımı için harcanan paralar ve yüz güzelliği için yapılan yüzlerce maske tarifleri bu uğurda gerçekleşen zahmetlerden sadece birkaçıdır. Şu da doğrudur ki; kadın için güzellik uğruna verilen mücadelen çok alınan sonuç önemlidir. Yani kadın güzel görünmek için kendine işkence bile etse sonunda güzelleşeceğini biliyorsa çektiği acının bir önemi yoktur. Bir kadın saatlerce saçlarını yapar, makyajını yapar ve bu yarım gününü bile alabilir.

 

dudak kalınlaştırma

 Moda Çok Şeyi Değiştirebilir

 

            Son zamanlarda sık sık değişen moda kadınlar için daha da zor bir haldı. Mesela geçtiğimiz yıl itibariyle moda olan büyük dudak akımı için birçok kadın bıçak altına yatarken imkanı olmayanlar ise bunu yapabilecek bazı yöntemler bulmaya çalıştı. Dudaklarını acı çekerek şişiren ve bu modaya ayak uyduran kadın sayısı ise oldukça fazla. Bir başka örnekle ise saça sürülüp çıkması saatler alan maske tarifleri, yüze sürülen yumurtalar ve saatlerce izlenen makyaj videoları yine kadınların güzelleşmek uğruna yaptıkları şeylerden bazıları. Saymakla bitmeyecek bu zorluklar, moda değiştikçe daha nice uygulamaları beraberinde sürüklemeye devam ediyor.

Doğal olmanın , doğal kalmanın bütün güzelliklerin üstünde olduğu , birilerine benzemek için değil , gerçek anlamda rahatsız olduğu konularda , özellikle estetik anlamında bazı değişiklikler yapılmasının doğru olduğunu düşünüyorum . Geri dönülmesi zor değişiklikler , hem görünümü hem psikolojiyi daha fazla bozabiliyor. Tabii buna karar veren kişilerin , gerçekten bu işin uzmanı kişileri seçmesi , uzun araştırmalar yapması gerekir. Görüntümüzü güzelleştirirken sağlığımızı bozmamak , ilerde çıkabilecek sorunları da düşünmek lazımdır. Güzellik ya da zayıflamak amacı ile satılan bir çok ürünün , daha sonra sağlık açısından ne kadar zararlı olduğu ortaya çıkmıştır.

O zaman önce sağlık diyorum , sağlıklı bir beden , sağlıklı bir ruh , her zaman için güzeldir.

Benzer Konular
Yazlık Örgü Çanta Modelleri
Yaz mevsiminde kullanılabilecek , tığ işi , motifli , boncuklu , püsküllü , rengarenk yazlık örgü çanta modellerinden örnekler topladım , hepsi birbirinden güzel. El işine meraklı kadınlarımız yaz aylarında..
Vücut Sıkılaştırmak İçin Kullanılan Bitkisel Yağlar
Cilt ve saç bakımından sonra dikkat edilmesi gereken en etkili yöntemlerden birisi de vücut sıkılaştırma. Doğum sonrası sarkmalar, selüloit ve aşırı kilo alıp verme sonrasında oluşan çatlaklar, kadınların kabusu haline..
Evde Hazırlanabilen Gençleştirici Doğal Yüz Serumu
Bazı hanımlar doğum günlerinde beklenen mutluluğu göstermemekte.Sebebi her doğum günlerinde bir gerçekle burun buruna geliyor olmaları. Burun buruna gelinen gerçek yaşlanıyor olduklarını fark etmeleri. Yaşlandığını hisseden her hanım, bir çok..
Saçlarınızdaki Beyazlardan Doğal Maskeler İle Kurtulun
    Beyaz Saçlara İyi Gelen Bakım Maskeleri Saçlarımız yıllar geçtikçe ve yaşımız ilerledikçe beyazlaşsa da bu beyazlamaların yaş ile ilgisi olduğunun yanı sıra genetik olarak ve saç boyalarından da..
Sağlıklı Saçlar İçin Doğru Şampuan Hangisi ?
      Kadınlar İçin En İyi Şampuan Alışverişi    Saç bakımı ne kadar da önemli, herkes çok güzel saçları olmasını ister hatta bu saçlarla çevrelerinden iltifatlar duymak insanı ufka..
Makyaja Yeni Başlayanların Bilmesi Gerekenler
      Makyaja Başlayanlar İçin Öneriler   Yeni yeni makyaj yapmak isteyenlerdenseniz öncelikle yüz hatlarınızı çok iyi bilmeniz gerekir. Aynı zamanda mutlaka tarzınızı yansıtan ve daha doğal görünmenize yardımcı..