Evde Hazırlanabilen Gençleştirici Doğal Yüz Serumu

/ 10 Ocak 2019 / 625 / yorumsuz
Evde Hazırlanabilen Gençleştirici Doğal Yüz Serumu

Bazı hanımlar doğum günlerinde beklenen mutluluğu göstermemekte.Sebebi her doğum günlerinde bir gerçekle burun buruna geliyor olmaları. Burun buruna gelinen gerçek yaşlanıyor olduklarını fark etmeleri. Yaşlandığını hisseden her hanım, bir çok kozmetik markasının, en az 350 TL den başlayan gençleştirici serumuna başvuruyor. Kimi serum istenen başarıyı gösterirken kimi serum oldukça pahalı olan fiyatına rağmen olumsuzlukla sonuçlanıyor.

Piyasada bulunan serumlar, ödenen fahiş fiyatlara rağmen garanti bir çözüm vermediğinden, bazen de ofahiş fiyatları ödeyecek maddi imkanlara sahip olunmadığından, farklı arayışlara girilmekte. Serumların içerisindeki maddelere bazen kendi evlerimizde fark etmeden bulundurmaktayız. O malzemelerle gayet uygun bir bütçe ile yaşlanmayı biraz daha ileriki yaşlara erteleyebiliriz.

Evde Doğal Serum

Evde Hazırlanabilen Gençleştirici Doğal Yüz Serumu yapmak mümkün ve oldukça kolaydır. Bunun için öncelikli adım olarak malzeme listemizi temin etmelisiniz.

Gençleştirici Serum Malzemeleri

2 çorba kaşığı tatlı badem yağı

4 adet E vitamini yağı

2 çorba kaşığı avokado yağı

2 çorba kaşığı üzüm çekirdeği yağı

2 çorba kaşığı jojoba yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıdaki malzeme listenizi temin ettikten sonra, dezenfekte edilmiş bir cam kasenin içine E vitamini kapsüllerini boşaltın. Sonrasında kalan diğer yağları plastik bir kaşık yardımı ile iç içe girebilecekleri şekilde karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı, bitirme sürenize kadar güneş görmeyen ve oda sıcaklığı altında bulunan bir mekanda muhafaza edin.

Serumun kullanımı da en az hazırlanışı kadar kolaydır. Serumu her gece, temizlemiş olduğunuz cildinize damlatın. Yüz, çene veya alın bölgenizde serumunuzu aynı yoğunlukta hafif masaj yaparak uygulayınız. Serumu sabahları da kullanmanız süreci daha da hızlandıracaktır. Evde hazırlanabilen gençleştirici yüz serumugördüğünüz üzere oldukça kolaydır.

Sizlere daha doğru bilgi vermek adına serumunuzda kullandığınız yağları alt başlıklar altında açıkladık.

E Vitamini Yağı Nedir? 

E vitamini yağının cilde faydaları

E Vitamini, bir antioksidandır. Ciltte bulunan toksikleri, ciltten arındırır. Cilde E Vitamini uygulandığında elastin ve kalojen üretimi artar. Bu da derinin esnek kalma süresini uzatır. Kırışık ve çizgilerde göstermiş olduğu iyileştirici etki ile yaşlanmayı geciktirir.

Üzüm Çekirdeği Yağı Nedir?

Üzüm çekirdeği yağının cilde faydaları

Üzüm çekirdeği yağı, besin maddeleri bakımından zengin bir yağdır. İçinde bulunan linoleik ait ve flavonoidler, antioksidan özellik gösterir. Üzüm çekirdeği yağı, esansiyel yağ asitleri kaynağı açısından oldukça popülerdir. Hindistan cevizi gibi diğer yağlara oranla, içinde bulundurduğu esansiyel yağ asitleri sayesinde daha hafif bir yağdır. Bu sebeple ciltteki kullanımı daha rahattır.

Avokado Yağı Nedir?

avokado yağının cilde faydaları

Soğuk pres yöntemiyle elde edilen avokado yağının içerisinde potasyum, protein, doymamış yağ ve E, D ve A vitaminleri bulunur. Avokado yağı cilt yüzeyi üzerinde bulunan kir tabakasını derinlemesine temizler ve ciltte yeni hücrelerin oluşmasını sağlar.

Tatlı Badem Yağı Nedir?

tatlı badem yağının faydaları

Kokusuz olan tatlı badem yağı, iyi bir nemlendiricidir. Cilt tarafından kolaylıkla emilim sağlayabildiği için kullanımı sırasında ciltte yağlı bir his uyandırmaz. Kokusu ise oldukça tatlıdır.

Jojoba Yağı Nedir?

jojoba yağı ne işe yarar

Jojoba yağı, yağ esterlerinden ve yağ asidinden oluşur. Jojoba yağı antialerjin bir özelliğe sahiptir. İyi bir nemlendirici olması ve ciltteki yağ oranını düzenlemesi açısından fazlasıyla kullanışlıdır.

Evde hazırlanabilen doğal yüz serumutarifimizin içinde gördüğünüz üzere oldukça faydalı yağlar bulunmaktadır.

Benzer Konular
Yazlık Örgü Çanta Modelleri
Yaz mevsiminde kullanılabilecek , tığ işi , motifli , boncuklu , püsküllü , rengarenk yazlık örgü çanta modellerinden örnekler topladım , hepsi birbirinden güzel. El işine meraklı kadınlarımız yaz aylarında..
Vücut Sıkılaştırmak İçin Kullanılan Bitkisel Yağlar
Cilt ve saç bakımından sonra dikkat edilmesi gereken en etkili yöntemlerden birisi de vücut sıkılaştırma. Doğum sonrası sarkmalar, selüloit ve aşırı kilo alıp verme sonrasında oluşan çatlaklar, kadınların kabusu haline..
Saçlarınızdaki Beyazlardan Doğal Maskeler İle Kurtulun
    Beyaz Saçlara İyi Gelen Bakım Maskeleri Saçlarımız yıllar geçtikçe ve yaşımız ilerledikçe beyazlaşsa da bu beyazlamaların yaş ile ilgisi olduğunun yanı sıra genetik olarak ve saç boyalarından da..
Kadınların Güzellik Uğruna Yaşadığı Zorluklar Nelerdir ?
    Kadınların Güzellik Uğruna Yaptığı Şeyler                 Güzel olmak ve güzel görülmek hemen hemen bütün kadınların içinde var olan duygularından biridir. Kadın doğası gereği beğenilmek ve güzel..
Sağlıklı Saçlar İçin Doğru Şampuan Hangisi ?
      Kadınlar İçin En İyi Şampuan Alışverişi    Saç bakımı ne kadar da önemli, herkes çok güzel saçları olmasını ister hatta bu saçlarla çevrelerinden iltifatlar duymak insanı ufka..
Makyaja Yeni Başlayanların Bilmesi Gerekenler
      Makyaja Başlayanlar İçin Öneriler   Yeni yeni makyaj yapmak isteyenlerdenseniz öncelikle yüz hatlarınızı çok iyi bilmeniz gerekir. Aynı zamanda mutlaka tarzınızı yansıtan ve daha doğal görünmenize yardımcı..