Vücut Sıkılaştırmak İçin Kullanılan Bitkisel Yağlar

/ 15 Ocak 2019 / 4.028 / yorumsuz
Vücut Sıkılaştırmak İçin Kullanılan Bitkisel Yağlar

Cilt ve saç bakımından sonra dikkat edilmesi gereken en etkili yöntemlerden birisi de vücut sıkılaştırma. Doğum sonrası sarkmalar, selüloit ve aşırı kilo alıp verme sonrasında oluşan çatlaklar, kadınların kabusu haline geldi.

1)Spor Önemli

Birbirinden farklı yöntemlerle bu sıkıntının üstesinden gelmeyi başaran kadınlar, kimyasaldan çok bitkisel ürünler tercih ediyor. Vücut sıkılaştırma yöntemleri arasında ilk sırada yer alan spor, son zamanlarda oldukça etkili. Hem doğal hem de hızlı çözüme yönelik bir etki sağlayan sporun hayatımızdaki yeri ve önemi saymakla bitmiyor. Bitkisel yağlarla vücut sıkılaştırma yöntemleri de son dönemlerin en sık konuşulan konusu. Spordan sonra bitkisel ürünlerin kullanımına yönelik yapılan araştırmalarda en etkili ürün olarak portakal yağı görünüyor.

vücud sıkılaştırıcı bitkisel yağlar

2)Bitkisel Yağlar

Portakal yağının yanı sıra etkili olan bir başka ürün ise, kekik, tarçın ve zeytinyağı. Bu tarz bitkisel yağlarla yapılan bazı karışımlar sıkılaşmanıza yardımcı oluyor. Yaz mevsimine adım adım yaklaştığımız şu günlerde tatil hazırlıkları başladı bile. Bikini, mayo yada kozmetik ürünlerinden çok, zayıflamayı ve sıkılaşmayı düşünen kadınlar, bitkisel karışımlardan destek alıyor.

3)Düzenli Beslenme

Su içmenin ve düzenli beslenmenin önemi burada da bir kez daha karşımıza çıkıyor. Düzenli beslenme kilo kontrolü sağlayabileceğinden dolayı hızlı kilo alıp verme durumunu ortadan kaldıracaksınız. Bununla birlikte meydana gelebilecek sarkma ve selüloit durumları da ortadan kalkacaktır.

4)Egzersiz Yapın

Evde yapılabilecek birkaç dakikalık egzersiz hareketleri ile de kendinize bir sıkılaşma programı hazırlayabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra vücudunuza uygulayabileceğiniz bitkisel karışımlar daha etkili sonuçlar yaratacaktır. Kayısı yağı, avokado yağı ve yasemin yağı da vücut sıkılaştırmada etkili bir yöntem.

5)Her Bölgeye Ayrı Karışım

Her bölge için farklı karışımlar uygulanıyor. Çünkü her bölgenin etkili olabileceği bitkisel ürün farklıdır. Bu farklılığı araştırarak yada uzmanlarından destek alarak öğrenebilirsiniz. Yüz, kollar, bacak ve basen bölgesi olmak üzere çeşitli bölgelerin sıkılaştırma yöntemleri farklıdır. Bölgeler gibi bitkisel yağların da farklılık gösterdiği bu yöntemde etkili sonuçlar almanız mümkün.

6)Yumurta Maskesi

Yumurtanın da sıkılaştırma özelliği herkes tarafından bilinir bir gerçektir. Köpürünceye kadar uygulanan karışımı yüz bölgesi hariç her yeriniz için kullanmanız mümkün. Kuruyana kadar cildimizde tuttuğumuz karışım etkili yöntemler arasında bulunuyor. İleri yaşlardaki kişilerinde uygulayabileceği bu yöntemi alışkanlık haline getirebilirsiniz. Hem doğal hem de yan etkisi olmayan bir uygulama.

7)Fındık ve Limon Yağı

Fındık, limon ve anason yağlarının da etkili bir sıkılaştırıcı olduğunu hatırlatmakta fayda var. Sıkılaşmasını istediğiniz bölgeye sürdüğünüz bu yağların daha etkili sonuçlar yaratmasını istiyorsanız, zaman ve süre kavramına dikkat etmelisiniz. İster karışım isterseniz ayrı ayrı kullanabileceğiniz bu yağlarla kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz. Cildin yüzeyinde istediğiniz sıkılaşmayı sağlayıncaya kadar uygulayabileceğiniz bu yöntemin hiçbir yan etkisi bulunmuyor. 

8) Hint Yağı

Cilt sıkılaştırmada Hint yağı etkisi yatmadan önce düzenli olarak her gün Hint yağı sürerek 1 haftada sıkılaşabilirsiniz. Yarım limon suyu ve lavanta yağını aynı miktardaki Hint yağına ekleyerek bir karışım elde edin. Bu karışımı 1 gün dinlendirin. Daha sonra sorunlu bölgeye masaj yapın. Düzenli kullanımda sarkmalarınız bitecek bölgesel sıkılaşma kazanacaksınız.

9) Vücut Sıkılaştırıcı Bitkisel Yağ Karışımı

2 yemek kaşığı çilek yağı, 2 yemek kaşığı portakal yağı, 2 tatlı kaşığı yağı, 1 tatlı kaşığı yasemin yağı, 1 çay kaşığı avokado yağı, 1 çay kaşığı susam yağı malzemeler cam bir kapta karıştırılır. Soğuk bir yerde 10 gün muhafaza edilir. Yüz hariç tüm vücuda uygulanabilir. Öncelikle duş sonrası masajla uygulamada güzel fayda sağlar 

Benzer Konular
Yazlık Örgü Çanta Modelleri
Yaz mevsiminde kullanılabilecek , tığ işi , motifli , boncuklu , püsküllü , rengarenk yazlık örgü çanta modellerinden örnekler topladım , hepsi birbirinden güzel. El işine meraklı kadınlarımız yaz aylarında..
Evde Hazırlanabilen Gençleştirici Doğal Yüz Serumu
Bazı hanımlar doğum günlerinde beklenen mutluluğu göstermemekte.Sebebi her doğum günlerinde bir gerçekle burun buruna geliyor olmaları. Burun buruna gelinen gerçek yaşlanıyor olduklarını fark etmeleri. Yaşlandığını hisseden her hanım, bir çok..
Saçlarınızdaki Beyazlardan Doğal Maskeler İle Kurtulun
    Beyaz Saçlara İyi Gelen Bakım Maskeleri Saçlarımız yıllar geçtikçe ve yaşımız ilerledikçe beyazlaşsa da bu beyazlamaların yaş ile ilgisi olduğunun yanı sıra genetik olarak ve saç boyalarından da..
Kadınların Güzellik Uğruna Yaşadığı Zorluklar Nelerdir ?
    Kadınların Güzellik Uğruna Yaptığı Şeyler                 Güzel olmak ve güzel görülmek hemen hemen bütün kadınların içinde var olan duygularından biridir. Kadın doğası gereği beğenilmek ve güzel..
Sağlıklı Saçlar İçin Doğru Şampuan Hangisi ?
      Kadınlar İçin En İyi Şampuan Alışverişi    Saç bakımı ne kadar da önemli, herkes çok güzel saçları olmasını ister hatta bu saçlarla çevrelerinden iltifatlar duymak insanı ufka..
Makyaja Yeni Başlayanların Bilmesi Gerekenler
      Makyaja Başlayanlar İçin Öneriler   Yeni yeni makyaj yapmak isteyenlerdenseniz öncelikle yüz hatlarınızı çok iyi bilmeniz gerekir. Aynı zamanda mutlaka tarzınızı yansıtan ve daha doğal görünmenize yardımcı..