Evde Ek-İş , Evlere Ek-İş Veren Firmalar Kandırmacası

/ 7 Mart 2018 / 940 / 3 Yorum
Evde Ek-İş  , Evlere Ek-İş Veren Firmalar Kandırmacası

 

 

Evde Ek İş Yapmak

Kadının her ne olursa olsun üretime katkısı olması düşüncesindeyim . Herkesin yapabileceği bir iş vardır .
Ve günümüzde hayat pahalılığı bir yandan , her insanın normal isteği olan , kaliteli yaşama isteği bir yandan
çocuklarımıza iyi bir gelecek sağlama kaygısı bir yandan , kendi geleceğimizi sağlam temellere oturtma ve
yaşlılıkta kimseye muhtaç olmama düşüncesi bir yandan , öyle bir kıskacın içine alıyor ki insanı .
Hele çocuklar , onların sağlığı , eğitimi , geleceği aile bütçesinde en önemli yeri kaplıyor .
Elektrik , su , doğalgaz , diğer yakacak türleri , sağlık giderleri , üst baş , kira, kredi kartı borçları ,
beslenme gibi zaruri giderleri saymama gerek yok sanırım .
Kredi kartı borçları ülkenin genel sorunu zaten . maaşı alınca zaruri giderlerle daha ilk günden
eriyip giden maaş sonrası insanlar ne yapsın ? Mecbur kredi kartlarına yükleniyor.
Ve bu kaosta insanlar çalışıyor olsa bile evde başka ek iş yapma gereği duyuyor , çalışmayan kadınlar ise
bende bütçeye katkıda bulunayım diye çabalıyorlar .

Evde Yapılacak İşler

Örgü , dikiş , nakış , paketleme , boncuk işi , evde mum yapımı , evde sabun yapımı ,yemek hazırlama, kına paketleme, boncuk dizme işi, mevlüt şekeri hazırlama işi, poşet hazırlama işi, davetiye katlama işi, çiçek süsleme işi, takı hazırlama işi, lohusa tacı yapma işi, çanta süsleme işi, çocuk bakma, makale yazma gibi işlerin yanında
katalogla yapılan satışlardan elde edilecek gelirler söz konusu . Bunları tek tek yazmayacağım , zaten
çoğunu biliyorsunuz , internette ek iş yazdınızmı bütün siteler ayrıntılı , hemen hemen birbirinin aynı ,
bazıları fiyat vererek bunları anlatmış .

Buraya kadar hepimizin bildiği ortak sorunları yazdım . Şimdi gelelim şu evde ek iş yapmak ve evlere iş
veren firmalar kandırmacasına .

Evlere İş Veren Firmalar

Bu linki çok gördünüz internette biliyorum . Hepsine hemen hemen girdim okudum . Sadece tıklanma amacı ile
yapılmış sayfalar . Bir tane firma adı yada eve iş veren biri yok . Alttaki yoruma yazın size geri dönüş yapar
denilerek , sayfaya yorum yapılmasını ve sayfanın hitinin artmasını sağlamaktan başka da bir işe yaramıyor. Bir kaç sitede telefon numarası verilmiş ama ulaşılmıyor telefonlara.

Kendi araştırmalarımdan yola çıkarak ek iş yaparak aile bütçesine katkıda bulunmak isteyenlere bir yol göstermek istedim .

Evde yaptıkları ürünleri , instagram , facebook , twitter vb gibi sosyal medya üzerinden satanlar var , ama riskli . Çünkü
fatura falan kesmeden yapılan işlemler , kim bulacak demeyin , pazar hacmi çok büyük , eninde sonunda bulunur . Sürekli tedirgin yaşamak kolay değil . Ve cezası çok büyük .Banka hareketlerinden tesbit ediliyor .

Peki ben evde atkı bere örüyorum onları nasıl satacağım diyorsunuz biliyorum , bende çok kurdum o cümleyi .

Yanınızda eleman çalıştırmadan , makine kullanmadan , salt kendi emeğiniz ise , belli bir birikime kadar faturasız satabiliyorsunuz.
Ama bu meblağ her yerde değişiyor , bazı yerde yıllık 20 bin tl diye yazıyor , bazı yerlerde aylık 2 bin yazıyor . Bilgi kirliliği çok fazla.

Vergi dairesinden vergi mükellefi değildir diye bir kağıt almak gerekiyor .

Kermeslerde ya da zaman zaman açılan fuarlarda satış yapabilirsiniz , çoğunuz biliyordur , onda da masa kiralamak gerekiyor ki , masa fiyarları
baya pahalı .

Evde home oficce yada homework dedikleri bir sistem var , evinizin bir odasını ofis ortamı gibi hazırlıyorsunuz, telefonunuz , masanız olacak ,
müfettişler gelip bakıyor uygun görürse şirketiniz kuruluyor , bu sistem üzerinden fatura kesebiliyorsunuz , ama bir muhasebeci ile anlaşmanız lazım
satış yapsanız da yapmasanız da her ay muhasebeci parası var , ayrıca bu ev şirketini açmak da 500 liraya falan kuruluyor .

Gitti gidiyor , hepsi burada , letgo gibi firmalar var , oralarda mağaza açarak ürünlerinizi satabiliyorsunuz , ama onlarında belli şartları var.

Bazı bölgelerde kadınlar pazarı var , ürünleri satabileceğiniz , ama ne yazıkki her bölgede yok keşke her ilçe belediyesi böyle bir hizmet sunsa
insanlar emin bir şekilde sıcak satış yapabilse .

Evlere iş verilir diyerek sizlerden önceden para talep eden hiç kimseye güvenemyin , bunun da dolandırıcılığı var , televizyonlarda izliyoruz .
Kimseye önceden para ödemeyin .

Evlere iş veren firmalara ulaşmanın en iyi yolu , eğer çevrenizde grup halinde bu işi yapan varsa kendi grubunuzu kurup , ondan yardım almak .

Ben çok aradım bulamadım eğer içinizde evlere iş veren firma bulan varsa bana da haber versin 🙂
Mutlaka var ama internet üzerinden ulaşmak hayal gibi bir şey .
Katalog satışı yapanlara ulaşabilirsiniz , avon , orfilame , gibi bu sistemle çalışan firmalar var , hiç tanımadığınız biri ile çalışmaktansa
eğer ben bu işi yapabilirim , çevremde arkadaş çok diyorsanız , çalışıyorsanız , satış kabiliyetiniz varsa en uygunu bu olabilir .

Ve çok önemli bir konuyu yazmadan geçemeyeceğim .
İnternette bu konuyu araştırırken evlere ek iş , evlere ek iş veren firmalar , yazılarının yorum bölümlerinde telefon numarası yazanlar , adreslerini
yazanları gördüm . Çaresizlik çok zor , onları çok iyi anlıyorum ama lütfen kesinlikle herkese açık , görülebilir sayfalarda , telefon numaranızı
paylaşmayın , adres vermeyin .

Evde ek-iş yaparak aile bütçesine katkıda bulunmaya ve üretimde pay sahibi olmaya çalışan herkese kolay gelsin .

evde ek-iş , evde iş yaparak para kazanmak , evlere iş verilir , kandırmaca , evlere iş veren firmalar , evde  ek-iş ,evlere iş veren firmalar kandırmacası , evde yapılacak işler , kına paketleme , evde mum yapmak , el örgüsü , evde nakış dikiş , evde paketleme işleri , evden katalogla satış , homeoffice , fatura kesmek , instagramdan satış , facebook üzerinden satış

Benzer Konular
Günaydın Gifleri Işıl Işıl  Günaydın Mesajları
    Günaydın Gifleri                      Harika Günaydın Gifleri ile geldim bu sefer. Watsapp , Twitter , Facebook , gibi sosyal medya..
Özür Dilerim / Zırvalar
Merhaba sözcüklerim,Yıllar önce okuduğum kitabı aralar gibiyim.Sanırım sarılmaya geldim kendime. Her zaman boş verdiğim, ertelediğim, unuttuğum,unutmak istediğim, ağlatmaktan korktuğum,susturduğum, hırpaladığım,kendime sarılmaya geldim.. Bu biraz acı biliyor musunuz?Sarılacak kimsesi olmayan kendimi..
İçimi Gömmeye Geldim
HİÇ.. Toprakları savuracağım içimin ölü yüzüne, kefenlemeden, yıkamadan gömeceğim. Saat 01:28 Neden ve nasıl oldu da konu buralara geldi, bilmiyorum. Ama konu ilk defa benim. Kendim de inanamıyorum buna, bilseniz...
Kadınlar İçin Saat Alışverişi Neden Önemlidir ?
Kadınlar  İçin Saatin Önemi Cep telefonlarının gittikçe akıllı olmaları sonucunda, aksesuar olarak kullanımı dışında artık çok da bir özelliği kalmayan, fakat zenginlik ve varlık belirtisi olan önemli aksesuar konumunu hala..
Diyet Yapmak Sabır Gerektirir
      Diyet Yaparken İnsanları Üzmemek               Sağlıklı beslenmek vücudun ayakta durması adına oldukça önemli bir kavramdır. Aksi durumda ise devreye diyet girer. Diyet yapmak işkence gibi görünse..
Telefonlarınıza Arka Planlar Android , İphone,  Whatsapp
 Mobil Telefonlarınıza Arka Planlar     Telefonlarınıza canlılık getirecek , günlük ruh durumunuza göre değiştirebileceğiniz , aşk , sonbahar , sevgi , çiçek , manzara , çizim temalı  mobil telefonlar için..

Evde Ek-İş , Evlere Ek-İş Veren Firmalar Kandırmacası (3 Yorum)

  1. Bende evde ek-iş yapmak istiyorum ama nerden alacağımı bilmiyorum . kına paketleme , toka paketleme gibi işleri yapabilirim ama grubum yok , evde iki kişiyiz . Nerden bulabilirim acaba eve iş veren firmaları .

  2. Eve iş veren firmaları bulmanız çok zor , ben bulamadım en azından , inanın çok araştırdım . Belki çevrenizde bu işi yapanlar varsa onlardan öğrenebilirsiniz . Çok emin olmadan , tanımadan , bu işleri yapmakta riskli , televizyonlarda görüyoruz insanlar nasıl kandırılıyor . İnşallah istediğiniz gibi bir iş bulursunuz .

  3. Bebek tulumu , bebek patiği , bebek hırkası , bebek kıyafetleri örüyorum ,evde ek-iş olarak en iyi yapabildiğim bunlar ama , bunları satabileceğim bir yer varmı ? Pazarlarda satma istedim ama tezgah kiralamak lazım , tezgah fiyatları çok fazla , kermesleri nasıl bulacağım , nasıl takip edeceğimi de bilmiyorum yardımcı olurmusunuz .