8 Mart Kadınlar Gününüz Kutlu Olmasın

/ 5 Mart 2017 / 1.056 / yorumsuz
8 Mart Kadınlar Gününüz Kutlu Olmasın

 

 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününe yaklaşırken yine kafamda bin bir düşünce dolanmaya başladı . Böyle her bir şeye bir gün ayrılmasına her zaman karşı durdum .Anneler günü , babalar günü, sevgililer günü, teyzeler günü,ablalar günü, kadınlar günü ….vs gibi. Sebebine gelince çok klasik belki ama bazı değerlerin bir güne sığdırılmasına , o gün canım cicim diye süslü püslü konuşmalara ve sonra kaldığın yerden devam etmeye hiç sıcak bakmadım . Üstelik bazıları tamamen pazar piyasasına yönelince buz gibi soğudum. Sevginin hediye ile hele hele hediyenin fiyatı ile eşleştirilmesi ayrıca sinirlerimi bozdu. Konudan uzaklaşmak gibi olmasın da öğretmenler gününde elinde kocaman paketle öğretmenine sarılan bir çocuğun yanında elinde bir demet çiçekle bekleyen çocuğun yüzündeki ifade beni bu tür günlerin samimiyetinden uzaklaştırdı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününe gelecek olursak , yıllardır kutlanan bu gün hangimizin hayatını değiştirdi , o gün kocaman kocaman laflarla konuşan , elimize bir gül , bir çiçek tutuşturan ,aman siz öylesiniz böylesiniz diyenlerin bakış açısı sonraki gün yine aynı noktaya gelmedi mi? Özellikle ülkemizde her gün bir kadın cinayeti , tecavüz, şiddet haberleri okurken , şiddete uğrayan kadın sanki suçlu gibi gösterilirken ( ne işi vardı orada ? neden öyle giyinmişti? belki şöyle bakmıştı .. gibi) 8 Mart Kadınlar Gününde destan yazsalar ne değişir ? Kafalar değişecek mi? Bakış açısı değişecek mi ? Hayır …

Dünya erkekler günü neden yok ? Çünkü her gün onların değil mi? Böyle bir güne ihtiyaçları yok.

Kadına verdiğiniz değeri gösterin önce. İlk olarak aileden başlayın kadına değer göstermeye . Öyle kocaman hediyelerle falan değil çünkü o hediyelerin büyük bir kısmı kadın dır dır edip konuşmasın diye alınan şeyler olduğundan bence çok da önemli değil . Tabi bunda kadınlarımız da sorumlu değil mi? Tabii ki sorumlu , onun eşi şunu almış , bunun sevgilisi şuraya götürmüş diye kendilerini 3-5 kuruşluk hediye ile değerli gören kadınlarımız da bundan sorumlu.

Bak yine sinirlendim !

8 Mart Dünya Kadınlar Günü geliyormuş , buyursun gelsin. Kadının hayatında hiç bir şey değişmeyecek , bol bol konuşmalar dinleyeceğiz , biraz egomuz okşanacak , o kadar. Yıllardır olduğu gibi , eğer o günlerin bir faydası olsa kadınlar gittikçe değersizleştirilmezdi . Ne yapıldı bu güne kadar ? tecavüzcüsü ile evlendirilmek kadına verilen en büyük ödüldü .

“Bak ortada kalmadın al sana koca ” diyerek !!!!

Ben bir gün değil , her gün kadınım . Değerimi bileceksen her gün bil . Beni kadınlığımla yargılama , beni koruyormuş gibi söylemlerle toplumdan soyutlama , giydiğim , gezdiğim ne kadar doğuracağım bırak benim kararım olsun . Sonra ne günü kutluyorsan kutla ….

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz bir gün kadın olarak değer gördüğünüz güne kadar kutlu olmasın .

Benzer Konular
Özür Dilerim / Zırvalar
Merhaba sözcüklerim,Yıllar önce okuduğum kitabı aralar gibiyim.Sanırım sarılmaya geldim kendime. Her zaman boş verdiğim, ertelediğim, unuttuğum,unutmak istediğim, ağlatmaktan korktuğum,susturduğum, hırpaladığım,kendime sarılmaya geldim.. Bu biraz acı biliyor musunuz?Sarılacak kimsesi olmayan kendimi..
İçimi Gömmeye Geldim
HİÇ.. Toprakları savuracağım içimin ölü yüzüne, kefenlemeden, yıkamadan gömeceğim. Saat 01:28 Neden ve nasıl oldu da konu buralara geldi, bilmiyorum. Ama konu ilk defa benim. Kendim de inanamıyorum buna, bilseniz...
Bendeki Her Şey Ölü
Selam herkese, kafa şişirmeye geldim. Dinlerseniz iki laf edip dertleşelim. *** Bilmezsiniz siz, kimse de bilmez gerçi, ben iyi insanımdır. Olmaya çalışırım en azından, iyi insan kalıbına girmeye çalışmak değil..
Razı Olunan Kader Mi ? Akıllı Seçimler Mi ?
    Kader kelimesi içinde ne kadar çok şey barındırıyor. Bizleri bir yerlere götüren ya da bir yerlerden getiren yolumuzu , hayatımızı bir anda değiştiren bir olay . Bazen karşısında..
Kitap mı Okumuyoruz?  | Günde Bir Dakika Kitap Okuyoruz.
TÜİK verilerine göre, Türkiye’de kitap okumaya ayrılan zaman günde sadece 1 dakika. Türkiye İstatistik Kurumu’nun yaptığı araştırmaya göre, (ülke genelinde ve ülke ortalamasında) günde 6 saat televizyon izleyen, 3 saat..
Kuş Yüzmüyor Boğuluyor Kimse Farkında Değil.
Hayatınızı kendiniz mi yaşıyorsunuz? diye sorsam ilk anda çoğu kişinin afallayacağını ve sonradan anlayıp teker teker dökmeye başlayacaklardır eteklerindekilerini.. Gerçekten hayatını nasıl yönlendirmek istediğini sordun mu kendine? Hiç kendinle baş..