Makyaja Yeni Başlayanların Bilmesi Gerekenler

/ 14 Ekim 2018 / 19 / yorumsuz
Makyaja Yeni Başlayanların Bilmesi Gerekenler

 

 

 

Makyaja Başlayanlar İçin Öneriler

 

Yeni yeni makyaj yapmak isteyenlerdenseniz öncelikle yüz hatlarınızı çok iyi bilmeniz gerekir. Aynı zamanda mutlaka tarzınızı yansıtan ve daha doğal görünmenize yardımcı olan ürünler seçmelisiniz. Hayat kurtaran basit bir makyaj yapmak için öncelikle zikzak hareketlerle kirpik diplerine maskara uygulayabilirsiniz ki olabildiğince kirpik uçlarına yoğunluk vermeniz kirpiklerinizin de hacimli görünmesine neden olacaktır. Bu şekilde kullandığınız maskara sayesinde dipliner çekmekten de kurtulabilirsiniz.

 

göz makyajı nasıl yapılır

Kapatıcı kullanmak isteyenler göz çevrelerinin tamamına sürmekten kaçınmalıdırlar zira bu durum doğallığı bozacağı gibi, dozu iyi ayarlanamadığında istenmeyen bir görüntüye de neden olabilir. Özellikle göz kapağına kapatıcı kullanmak aşırı sebum üretilmesi nedeniyle bir süre sonra makyajın akmasına neden olacaktır. Daha fresh ve doğa bir görünüm yakalamak için kullanacağınız baz tam olarak ten renginize yakın olmalıdır. Böylece yorgun veya gri bir görünümden de kurtulabilirsiniz.

 

etkili makyaj hileleri

Göz altları ve çevresi için kapatıcı sürerken yalnızca sorun olan bölgeye yoğunlaşmanız gerekir. Göz kenarlarındaki çizgilere süreceğiniz kapatıcı onları daha belirgin hale getirecek ve pürüzsüz görünümünüzü bozacaktır.

 

makyaj yaparken dikkat

Makyaja yeni başlayanlar allık kullanırken elmacık kemiklerinin üzerine değil altına uygulama yapmalıdır. Allığı sürerken haffiçe gülümserseniz belirginleşen yanak tepeciklerinize minik dokunuşlar yaparak tam anlamı ile doğal bir uygulama da yapmış olursunuz.

 

ruj nasıl sürülür

Dudaklara parlatıcı uygularken özellikle dudak çizgisinin dışına taşmaması gerektiğini unutmamalı ve gerekirse dudak kalemi kullanarak daha düzgün bir görüntü yakalamalısınız.

 

Benzer Konular
Kadınların Güzellik Uğruna Yaşadığı Zorluklar Nelerdir ?
    Kadınların Güzellik Uğruna Yaptığı Şeyler                 Güzel olmak ve güzel görülmek hemen hemen bütün kadınların içinde var olan duygularından biridir. Kadın doğası gereği beğenilmek ve güzel..
Sağlıklı Saçlar İçin Doğru Şampuan Hangisi ?
      Kadınlar İçin En İyi Şampuan Alışverişi    Saç bakımı ne kadar da önemli, herkes çok güzel saçları olmasını ister hatta bu saçlarla çevrelerinden iltifatlar duymak insanı ufka..
Cildinizi Gençleştiren Besinler
      Cildinizi Gençleştiren Besinler   Sağlıklı ve ışıl ışıl parlayan, genç bir cilde sahip olmak artık hayal değil. Cilt bakımı için doğru beslenmeyi ihmal etmediğiniz ve güzelleştiren yiyecekleri..
2018 Sonbahar Stilinizi Oluşturun
      2018 Sonbahar  Trendleri   Moda denince stilinizi öne çıkarabileceğiniz 2018 sonbahar trendlerine mutlaka göz atmalısınız. Havaların serinlemesini fırsat bilip hemen şort kombinleri hazırlamaya başlayın zira bu yıl..
Gelinlerin Vazgeçilmez Aksesuarı Gelin Buketleri Gelin Çiçekleri
Gelinliğin Vazgeçilmezi Gelin Buketleri    Gelinliğin belki de en göz alıcı tamamlayıcısı , elde taşınan gelin buketleri . Rengarenk çiçeklerden oluşan gelin çiçekleri , gelinliğin beyazlığına uygun ,  uçuk pembe..
Büyük Beden Gelinliklerde Farklı Modeller
  Büyük beden gelinliklerde de çok güzel modeller var, ancak bir kısmını alabildim buraya . Belki ufak tefek değişiklik ile tam da istediğiniz modele benzeyecek büyük beden gelinlik modellerini sayfamda..