Makyaja Yeni Başlayanların Bilmesi Gerekenler

/ 14 Ekim 2018 / 110 / yorumsuz
Makyaja Yeni Başlayanların Bilmesi Gerekenler

 

 

 

Makyaja Başlayanlar İçin Öneriler

 

Yeni yeni makyaj yapmak isteyenlerdenseniz öncelikle yüz hatlarınızı çok iyi bilmeniz gerekir. Aynı zamanda mutlaka tarzınızı yansıtan ve daha doğal görünmenize yardımcı olan ürünler seçmelisiniz. Hayat kurtaran basit bir makyaj yapmak için öncelikle zikzak hareketlerle kirpik diplerine maskara uygulayabilirsiniz ki olabildiğince kirpik uçlarına yoğunluk vermeniz kirpiklerinizin de hacimli görünmesine neden olacaktır. Bu şekilde kullandığınız maskara sayesinde dipliner çekmekten de kurtulabilirsiniz.

 

göz makyajı nasıl yapılır

Kapatıcı kullanmak isteyenler göz çevrelerinin tamamına sürmekten kaçınmalıdırlar zira bu durum doğallığı bozacağı gibi, dozu iyi ayarlanamadığında istenmeyen bir görüntüye de neden olabilir. Özellikle göz kapağına kapatıcı kullanmak aşırı sebum üretilmesi nedeniyle bir süre sonra makyajın akmasına neden olacaktır. Daha fresh ve doğa bir görünüm yakalamak için kullanacağınız baz tam olarak ten renginize yakın olmalıdır. Böylece yorgun veya gri bir görünümden de kurtulabilirsiniz.

 

etkili makyaj hileleri

Göz altları ve çevresi için kapatıcı sürerken yalnızca sorun olan bölgeye yoğunlaşmanız gerekir. Göz kenarlarındaki çizgilere süreceğiniz kapatıcı onları daha belirgin hale getirecek ve pürüzsüz görünümünüzü bozacaktır.

 

makyaj yaparken dikkat

Makyaja yeni başlayanlar allık kullanırken elmacık kemiklerinin üzerine değil altına uygulama yapmalıdır. Allığı sürerken haffiçe gülümserseniz belirginleşen yanak tepeciklerinize minik dokunuşlar yaparak tam anlamı ile doğal bir uygulama da yapmış olursunuz.

 

ruj nasıl sürülür

Dudaklara parlatıcı uygularken özellikle dudak çizgisinin dışına taşmaması gerektiğini unutmamalı ve gerekirse dudak kalemi kullanarak daha düzgün bir görüntü yakalamalısınız.

 

Benzer Konular
Yazlık Örgü Çanta Modelleri
Yaz mevsiminde kullanılabilecek , tığ işi , motifli , boncuklu , püsküllü , rengarenk yazlık örgü çanta modellerinden örnekler topladım , hepsi birbirinden güzel. El işine meraklı kadınlarımız yaz aylarında..
Vücut Sıkılaştırmak İçin Kullanılan Bitkisel Yağlar
Cilt ve saç bakımından sonra dikkat edilmesi gereken en etkili yöntemlerden birisi de vücut sıkılaştırma. Doğum sonrası sarkmalar, selüloit ve aşırı kilo alıp verme sonrasında oluşan çatlaklar, kadınların kabusu haline..
Evde Hazırlanabilen Gençleştirici Doğal Yüz Serumu
Bazı hanımlar doğum günlerinde beklenen mutluluğu göstermemekte.Sebebi her doğum günlerinde bir gerçekle burun buruna geliyor olmaları. Burun buruna gelinen gerçek yaşlanıyor olduklarını fark etmeleri. Yaşlandığını hisseden her hanım, bir çok..
Saçlarınızdaki Beyazlardan Doğal Maskeler İle Kurtulun
    Beyaz Saçlara İyi Gelen Bakım Maskeleri Saçlarımız yıllar geçtikçe ve yaşımız ilerledikçe beyazlaşsa da bu beyazlamaların yaş ile ilgisi olduğunun yanı sıra genetik olarak ve saç boyalarından da..
Kadınların Güzellik Uğruna Yaşadığı Zorluklar Nelerdir ?
    Kadınların Güzellik Uğruna Yaptığı Şeyler                 Güzel olmak ve güzel görülmek hemen hemen bütün kadınların içinde var olan duygularından biridir. Kadın doğası gereği beğenilmek ve güzel..
Sağlıklı Saçlar İçin Doğru Şampuan Hangisi ?
      Kadınlar İçin En İyi Şampuan Alışverişi    Saç bakımı ne kadar da önemli, herkes çok güzel saçları olmasını ister hatta bu saçlarla çevrelerinden iltifatlar duymak insanı ufka..