Evde Yapılan Güneş Koruyucuları İle Yaza Merhaba

/ 4 Mayıs 2018 / 84 / yorumsuz
Evde Yapılan Güneş Koruyucuları İle Yaza Merhaba

Güneş Koruyucularımızı Evde Yapalım 

 

Güneş koruyucularını doğal yollardan hazırlayarak , yaz mevsimini karşılamaya ne dersiniz . Evde yaptığımız güneş koruyucuları ile hem güneşlenmenin tadını çıkarıp , hemde zararlarından korunabiliriz .Ekonomik ve yapılması kolay üstelik sağlıklı  evde yapılan güneş koruyucusu kullanmayı tercih ederseniz bu tarifleri sayfamızda bulabileceksiniz .

O zaman doğal evde yapılan  güneş koruyucusu ile yaza merhaba diyelim .

Yaz mevsimi geldi sayılır , deniz mevsimi açılmak üzere , belki bazı yerlerde denize girenler de vardır . Yazın en çok hayalini kurduğumuz şey deniz kenarında , uzanıp güneşlenmek , denize girmek . Ama  Güneşin zararları , ciddi boyutlarda ve bu bilim adamları tarafından sık sık dile getiriliyor . Kansere kadar giden zararları dışında , ciddi cilt deformasyonu , lekeler , yaşlanma gibi diğer sorunları da getiriyor . 

Bunun yanında özellikle kemikler açısında zengin D vitamini deposu olan Güneş ışınları , vücudumuz için çok gerekli . Mutlaka almamız gereken bir vitamin . Kemik erimesine karşı , kemikleri güçlendiren , ileri yaşlarda sorun yaşamamızı engelleyen bir özellik . 

 

sağlıklı güneşlenmek için güneş koruyucusu

Peki ne yapacağız ? 

Bu yararlı ışından tabii ki faydalanacağız ama tedbirimizi de alacağız . Büyük bir tedbirsizlikle güneşe çıkmış ve daha sonra 5 yıl güneş lekeleri ile uğraşmış biri olarak , daha sonra korunma yollarını da araştırdım . Cilt lekelerimden kurtulma hikayemi Cilt Lekelerimden Nasıl Kurtuldum  başlıklı yazımda okuyabilirsiniz.

Ne seninle ne sensiz hesabı , güneşsiz kalmadan , ve zarar görmeden , bu ışıktan faydalanmanın bir kaç yolunu paylaşacağım .

İlk olarak kendi kullandığım tarifi daha sonra internetten bulduğum , içinde zararlı madde bulunmadığına inandığım , kolay bulunan malzemelerden yapılan tarifleri paylaşacağım .

 

 

güneşten korunmak için hindistan cevizi yağı

Benim Kullandığım Güneş Koruyucu

Malzemeler 

1 tatlı kaşığı Kakao yağı 

1 tatlı kaşığı Havuç Yağı 

1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı 

1 tatlı kaşığı kayısı yağı 

Ben bu tarifi yıllar önce Avşa’ da tanıştığım bir arkadaştan almıştım , Güneş lekelerinden çok çektiğim için güneşe çıkmıyordum , bana bu tarifi verdi sağ olsun . Hindistan cevizi yağının faydaları tartışılmaz , güneşten korumasının dışında cildiniz için mükemmel bir besleyici , kokusu da çok güzel .

 

güneşten korunmak için fındık yağı

 Dr. Feridun Kunak tarafından tavsiye edilen Güneşten koruyucu

1 tatlı kaşığı kakao yağı,

1 tatlı kaşığı kayısı yağı,

1 tatlı kaşığı fındık yağı,

* 1 tatlı kaşığı havuç yağı,

1 tatlı kaşığı tatlı badem yağı,

* 1 tatlı kaşığı gliserin yağı.

Yağların tamamını karıştırın ve bir şişede muhafaza edin.

Güneşe çıkmadan yarım saat önce, vücudunuzun güneşe maruz kalacak bölgelerine sürün.

 

güneş koruyucu okaliptus yağı

Evde Kolay Güneş Koruyucu Tarifi

Malzemeler:

Zeytinyağı

Havuç yağı

Kakao yağı

Okaliptüs yağı (koku vermesi için)

Badem yağı

Şimdi Güneş koruyucumuzu yapalım

Okaliptüs yağını bir kenara ayırıp diğer malzemeleri aynı ölçülerde bir kaba koyarak karıştırın  .

Daha sonra karışıma 1 çay kaşığı okaliptüs yağı ekleyin. 

Elde ettiğiniz karışımı bir şişeye koyun , eğer spreyli şişe varsa elinizde ona koyarsanız , kullanımı daha kolay olur .

Karışımı soğuk ortamda saklayın ve kullanacağınız zaman yapar , hemen kullanırsanız etkisi daha iyi olur . Fazla bekletmeyin .

Bol güneşli ve sağlıklı bir yaz olsun herkese . 

 

Benzer Konular
Yazlık Örgü Çanta Modelleri
Yaz mevsiminde kullanılabilecek , tığ işi , motifli , boncuklu , püsküllü , rengarenk yazlık örgü çanta modellerinden örnekler topladım , hepsi birbirinden güzel. El işine meraklı kadınlarımız yaz aylarında..
Vücut Sıkılaştırmak İçin Kullanılan Bitkisel Yağlar
Cilt ve saç bakımından sonra dikkat edilmesi gereken en etkili yöntemlerden birisi de vücut sıkılaştırma. Doğum sonrası sarkmalar, selüloit ve aşırı kilo alıp verme sonrasında oluşan çatlaklar, kadınların kabusu haline..
Evde Hazırlanabilen Gençleştirici Doğal Yüz Serumu
Bazı hanımlar doğum günlerinde beklenen mutluluğu göstermemekte.Sebebi her doğum günlerinde bir gerçekle burun buruna geliyor olmaları. Burun buruna gelinen gerçek yaşlanıyor olduklarını fark etmeleri. Yaşlandığını hisseden her hanım, bir çok..
Saçlarınızdaki Beyazlardan Doğal Maskeler İle Kurtulun
    Beyaz Saçlara İyi Gelen Bakım Maskeleri Saçlarımız yıllar geçtikçe ve yaşımız ilerledikçe beyazlaşsa da bu beyazlamaların yaş ile ilgisi olduğunun yanı sıra genetik olarak ve saç boyalarından da..
Kadınların Güzellik Uğruna Yaşadığı Zorluklar Nelerdir ?
    Kadınların Güzellik Uğruna Yaptığı Şeyler                 Güzel olmak ve güzel görülmek hemen hemen bütün kadınların içinde var olan duygularından biridir. Kadın doğası gereği beğenilmek ve güzel..
Sağlıklı Saçlar İçin Doğru Şampuan Hangisi ?
      Kadınlar İçin En İyi Şampuan Alışverişi    Saç bakımı ne kadar da önemli, herkes çok güzel saçları olmasını ister hatta bu saçlarla çevrelerinden iltifatlar duymak insanı ufka..