Eyvah Yine Gece Yine Diş Ağrısı

/ 14 Mart 2017 / 954 / yorumsuz
Eyvah Yine Gece Yine Diş Ağrısı

Gece tutar nedense bütün ağrılar, diş ağrısı , kulak ağrısı, doğum sancısı , gönül ağrısı hepsi gece başlar. Gönül ağrısını bir kenara koyayım onu özel yazmak lazım , diğer ağrılara gelince gerçekten sebebini çözemedim ama hep gece başlar . Bu konuda gece bir anda başlayan ve hayatı zehir eden diş ağrısından bahsedeceğim. Çok çektim dişlerden , eminim bir çoğunuz da diş ağrısı ile hayatının bir bölümün de karşılaşmıştır. Diş yapısıyla alakalı ya da genlerle belki de ben dişlerimden bir huzur bulamadım . Ne dolgu , ne kaplama ne kanal tedavisi hiç bir sorunumu çözmedi , hala dişlerimle başım dertte. 

                     İnsan bu kadar çok uğraşınca ve sık sık sorunla karşılaşınca her türlü yöntemi araştırmaya başlıyor. Aslında doktor tedavisi dışında yapılan şeylere çok karşı olmama rağmen bazı durumlarda , zararının olmayacağına inandığım şeylerde , alternatif tıp yada bitkisel tedavi denen  yöntemlere baş vurduğum da oluyor.

     Hani canına tak etmek diye bir deyim vardır . İşte o canıma tak ettiği gecelerden birinde , malum yine gece ve yine diş ağrısı ile karşı karşıya kaldım . Gece gece yapacağım hiç bir şey yok mecbur sabahı bekleyeceğim. Zaman nasıl geçer böyle durumda ? Tabii ki internette dolaşarak . Peki beynimi oyan bir  diş ağrısı  varken hangi konular didiklenir ? Diş ağrısına ne yapılır , gibi konular . İşte tam da böyle can havliyle ve acısıyla , interneti hallaç pamuğu gibi atarken bir konuda karanfil yağından bahsedildiğini okudum .

“Dişe kesinlikle aspirin, kolonya, alkol konulmamalı bunların yerine karanfil yağı tercih edilmelidir. Karanfil yağı veya kuru karanfil yüzyıllardır enfeksiyonu tedavi etmede kullanılır. Diş ağrısına iyi gelen karanfil yağı anestezik ve antiseptik özelliklere sahiptir. Eugenol denilen güçlü bir madde içerir. Bakteri öldürmeye yarayan bu madde diş macunlarında da vardır. Kuru karanfil ağrıyan bölgeye konup bekletilirse o bölgeyi uyuşturarak ağrı hissini azaltır. Ayrıca antibakteriyel özelliğinden dolayı çürük dişin çevresindeki zararlı bakterilere etki eder.”

Çok ilgimi çekti ve karanfil yağını araştırdım , nedir nasıl kullanılır diye ve çok şükür sabahı ettim.

           Sabah ilk işim aktardan karanfil yağı almak oldu ve tabii diş hekimimi de bir ziyaret ettim . İlaçlar falan derken dişimin ağrısı geçti . Aradan 1 ay gibi bir süre geçti ve yine bir gece dişim başladı. Ama korkunç bir ağrı . Evde de karanfil yağı var , işte tam zamanı dedim . Ama ahhh acemilik , ahh benim acele işlerim. Biraz da ağrının şiddeti , parmağımla karanfil yağını dişime , damağıma bir güzel sürdüm. Önce bir karıncalanma daha sonra yavaş yavaş uyuşma başladı ve ağrım hafifledi. Aman Allahım mucize bir ilaç bulmuştum . En azından sabah diş hekimine gideceğim zamana kadar acı içinde kıvranmayacaktım . 

               Ama doz aşımından dolayı 2 gün dudağımın bir kısmını hiç hissetmedim , dişim için antibiyotik başlandı tedavisi yapıldı , acaba karanfil yağından felç mi oldum diye kimseye de bir şey söyleyemedim .Olmamışım tabii ki felç falan .

Diyeceğim odur ki ; 

Evinizde bulunsun karanfil yağı , tedavi değil ama bir süre diş ağrısını geçiriyor. Kullanış şekli sadece dişin üzerine 1 damla damlatılacak , aman damağa ve dudağa değdirmeyin benim gibi yoksa 2-3 gün ağzınızın bir tarafı tamamen hissizleşiyor. Ve diş hekiminizi en kısa zamanda ziyaret etmeyi de ihmal etmeyin . Bundan kaçış yok eninde sonunda gidilecek , hiç olmazsa dişin kurtarılması için ne kadar erken giderseniz , siz kazançlı çıkarsınız . 

 

Benzer Konular
Yemek Seçen Ve İştahsız Çocuklar İçin Süslü Tarifler
      Yemek seçen ve iştahsız çocuklara yemek yedirmenin zorluğunu , annelerin büyük çoğunluğu çok iyi bilir . Hemen hemen her anne bu sorunu yaşamış , iştahsız ve yemek..
Bebeğimizi Başındaki Konaklardan Kurtarma Yolları
    Bebeğimizi Başındaki Konaklardan Kurtarma Yolları     Bebeği olupta konak sorunu yaşamayan yoktur sanırım . Her ne kadar tehlikeli bir hastalık olmasa da , çoğunlukla 3 ay en..
Uçuk Tedavisi ,Uçuktan Kurtulma Yolları
    Uçuktan Nasıl Kurtulalım ? Uçuktan kurtulma yolları varmıdır ,  hemen hemen herkesin sıklıkla yaşadığı , aşırı rahatsız edici , acı veren , şekil bozan Uçuk nedir ? Genellikle..
Egzamadan Korunma Ve Tedavi Yöntemleri
    Bir çoğumuzun karşılaştığı egzama nedir ?   Özellikle kadınlarda daha sık görülen , sürekli suyla sabunla , kimyasallarla uğraştığımız için , her şeyi kafamıza takıp stress ile daha..
Annelerin Korkulu Rüyası Bebeklerde Orta Kulak İltihabı
    Bebeklerde Orta Kulak İltihabı Duyduğum anda tüylerimi diken diken yapan , çok zor günler geçirdiğim bir hastalık bebeklerde orta kulak iltihabı , henüz 2,5 aylık bir bebeğin orta kulak..
Kış İçin El Bakımı | Tuz ve Limon Mucizesi
En güzel giysimiz cildimiz ve cildimizde en çok temas gören organımızı bütünleyen bir derimiz mevcut. Eller bir kişinin karakteridir. İyi bakılmalıdır. Günde bir çok objeye temas eden ellerimizi bakterilerden ve..