Uçuk Tedavisi ,Uçuktan Kurtulma Yolları

/ 26 Mart 2018 / 847 / yorumsuz
Uçuk Tedavisi ,Uçuktan Kurtulma Yolları

 

 

Uçuktan Nasıl Kurtulalım ?

Uçuktan kurtulma yolları varmıdır ,  hemen hemen herkesin sıklıkla yaşadığı , aşırı rahatsız edici , acı veren , şekil bozan Uçuk nedir ? Genellikle önemli günler öncesinde , her şeyinizi hazırlamışsınız , saçınız , makyajınız , giyiminiz , çok önemli bir toplantıya bir düğüne , bir buluşmaya gideceksiniz , sabah bir kalkarsınız ki dudağınızda kocaman bir uçuk . En çok tercik edilen makyaj ürünleri ile uçuğu kapatmak olur . Ama ağrısı acısı o günü , geceyi size zehir eder.

Aslında uçuğun belirtileri bir gün önceden başlar , karıncalanma, kaşınma, yanma, sızlama hissedilir. Daha sonra kızarma , şişmeiçi su dolu kabarcıklarla uçuk ortaya çıkar .

Uçuk Herpes  Virüsü denilen virüsün neden olduğu bir cilt hastalığıdır. Herpes Virüsü aslında çocukken tanıştığımız bir virüstür.En hafifi su çiçeği , en ağırı Zona olmak üzere , vücudun bağışıklık sisteminin durumuna göre , vücudun zayıf olduğu dönemlerde,ya da bulaşarak , öpüşme , başkasının bardağını havlusunu kullanmak gibi , durumlarda ortaya çıkar .

Uçuk Neden Çıkar 

Stres
Aşırı yorgunluk, uykusuzluk
Aşırı güneş ışığı ve UV ışınları
Diğer enfeksiyonlar
Kansızlık
Stress
Hormonal değişimler
Yetersiz beslenme
Adet dönemi, hamilelik gibi durumlarda virüs aktif hale geçebilir.
Ayrıca egzama , ciddi yanıklar , kemoterapi ve Aids

 

Uçuktan Korunma Yolları

Uykunuza dikkat etmiyorsanız , uyku saatlerinizi düzene sokun
Güneşe çıkmadan dudaklarınızı koruyucu ile Güneşin zararlı etkilerinden koruyun
Kimsenin bardağını , havlusunu , kullanmayın

Eğer bunlara dikkat ettiğiniz halde sık sık Uçuk çıkıyorsa , virüsün yerleştiği yerden temizlenmesi gerekiyordur.
Doktorun önerdiği ilaçları kullanın .

Doğal Yönden Uçuk Tedavisi

Buz uygulayarak ağrıyı azaltabilrisiniz.
Eczaneden temin edeceğiniz antiviral uçuk kremleri , uçuk tedavisinde başarılı sonuçlar alınmasına sebep olmaktadır .
Vazelin sürerek kurumasını ve mikroplarla temasını önleyebilirsiniz.
Uçuğun üzerine siyah çay poşeti koyarak , ağrıyı azaltabilirsiniz.
Antibiyotik özelliği artık doktorlar tarafından da kabul edilen sarımsak uçuk tedavisinde ilaç görevi görür.
Bir diş sarımsağı ortadan keserek uçuğun üzerine sürün . Özellikle uçuk ilk çıktığında uygulanan sarımsak tedavisi,
çok işe yarar.
1 kaşık mısır nişantası ile 1 kaşık içme suyunu karıştırıp macun haline getirerek , yatmadan önce uçuğa sürün.
Uyandığınızda da yavaş hareketlerle durulayın.
Nane yağının da uçuğa çok iyi geldiği söylenmektedir . Kulak temizleme çubuğu olarak kullanılan , ucu pamuklu çubuğu önce suya , sonra nane yağına batırıp uçuğa sürün . Sabah ve akşam uygulamanız yeterli olacaktır.

Limon suyu da uçuk tedavisinde rahatlıkla kullanılır , taze limonu kesip , temiz kaseye suyunu sıkın , sonra uçuğun üzerine iyice sürün . Limonun içindeki asit , o bölgedeki virüsleri etkisiz hale getirecek ve uçuğu iyileştirecektir.

İçinde flour olmayan diş macunu da uçuk tedavisinde kullanılabilir . Ama dikkat edin artık diş macunlarında flour mutlaka var , floursuz olanından bulabilirseniz kullanabilirsiniz .

 

 

evde uçuk tedavisi, uçuğa ne iyi gelir, uçuk bulaşıcı mı, uçuk tedavisi vazelin, uçuk tedavisi diş macunu, uçuk tedavisi limon, uçuk tedavisi sarımsak, uçuk virüsü ,uçuktan kurtulma yolları , doğal uçuk tedavisi , evde uçuk tedavisi , uçuktan nasıl korunuruz , uçuk tedavisinde nane yağı , uçuk tedavisine limon suyu , Herpes Virüsü nedir

Benzer Konular
Yemek Seçen Ve İştahsız Çocuklar İçin Süslü Tarifler
      Yemek seçen ve iştahsız çocuklara yemek yedirmenin zorluğunu , annelerin büyük çoğunluğu çok iyi bilir . Hemen hemen her anne bu sorunu yaşamış , iştahsız ve yemek..
Bebeğimizi Başındaki Konaklardan Kurtarma Yolları
    Bebeğimizi Başındaki Konaklardan Kurtarma Yolları     Bebeği olupta konak sorunu yaşamayan yoktur sanırım . Her ne kadar tehlikeli bir hastalık olmasa da , çoğunlukla 3 ay en..
Egzamadan Korunma Ve Tedavi Yöntemleri
    Bir çoğumuzun karşılaştığı egzama nedir ?   Özellikle kadınlarda daha sık görülen , sürekli suyla sabunla , kimyasallarla uğraştığımız için , her şeyi kafamıza takıp stress ile daha..
Annelerin Korkulu Rüyası Bebeklerde Orta Kulak İltihabı
    Bebeklerde Orta Kulak İltihabı Duyduğum anda tüylerimi diken diken yapan , çok zor günler geçirdiğim bir hastalık bebeklerde orta kulak iltihabı , henüz 2,5 aylık bir bebeğin orta kulak..
Kış İçin El Bakımı | Tuz ve Limon Mucizesi
En güzel giysimiz cildimiz ve cildimizde en çok temas gören organımızı bütünleyen bir derimiz mevcut. Eller bir kişinin karakteridir. İyi bakılmalıdır. Günde bir çok objeye temas eden ellerimizi bakterilerden ve..
5 Karbonat Mucizesi | Cilt, Ayak ve Ağız Bakımı
UYARI : Bu tür malzemelere alerjisi olanlar uygulamasın. Evvet güzel insanlar.  Bakım yaparken kolaylık sağlayan karbonat mucizesini sizlerle tanıştıracağım. Ve hepsi emin olun ki bendeniz tarafından uygulanmıştır.  Hemen geçelim. Öncelikle..