Bir Daha Kedi Almayacağım

/ 11 Ekim 2018 / 147 / yorumsuz
Bir Daha Kedi Almayacağım

 

 

Kediler Konusunda Sözünde Duramamak

 

Bir daha kedi almayacağım dedikten yaklaşık 1 ay sonra bir kedi alarak bu sözümde hiç duramadım 🙂 Ben de bir daha bu cümleyi kurmamaya karar verdim . Çünkü böyle söyleye söyleye Allah’a şükür şu an 6 kedi sahibiyim.

 

Bu minikleri de üç kedim varken bir kurban bayramı arefesi buldum . Anneleri yoktu , bir dükkanın kapısın önüne kutu içine koymuşlardı , gözleri yarı açılmıştı henüz , çok açtılar , öyle açtılar ki artık bitkin düşmüşlerdi.Onları öyle görüp bırakmam imkansız bir olay. Değil 3 isterse 13 kedim olsa , yine de onları orda bırakmazdım .Bütün kedilerim bana çok mini minnacık geldi .6 kedimi de biberonla büyüttüm. Hepsi de sokak kedisi . 

Kendimi bildim bileli evimizde kedi vardı . Yarım asırdan fazla şu ömrümde hayatımda kedi hep oldu.  Çalıştığım dönemler iş yerinde hep kedim oldu. Yaşadığım çevrede sokakta hep kedilerim oldu. Doymadım doymadım kedilere doyamadım :)) 

Son gelen minnaklarım üçüz siyah erkek . İsimlerine Gece , Gölge ve Zifir dedim . Ama hangisi zifir , hangisi gölge bilmiyorum . Sonunda isim söylemekten vazgeçtim ” Gel ” diyorum hepsi geliyor . 

Aslında bu minikleri yuvalandırmak düşüncesi ile aldım. Biraz büyüsünler veririm diye düşündüm.

  • 6 kedi bakamam çok 
  • Hiç bu kadar çok kedi bakmadım evde olmaz 
  • Taşınırsam sorun olur vb. gibi  sözlerle yuvalandıracağım dedim. Daha sonra biraz büyüdüler , hep sarılıp uyuyorlar , birbirini bulamadıklarında miik miik ağlıyorlar  , yuvalandırırım ama üçünü de aynı kişi alsın demeye başladım.
  • Azıcık daha büyüdüler , kucağımda yatmaya , peşimden koşmaya başladılar  aaaaa veremem ben bunları dedim :))) 

Velhasıl bu kedi olayına bir bulaştınız mı , bir daha asla kedi almam lafı kendinize söylediğiniz en büyük yalan oluyor. Ben veremem bunları dediğimde ailedeki herkes “Biz biliyorduk zaten veremeyeceğini” dediler . Artık nasıl bir izlenim bıraktıysam . Halbuki nedir yani alt tarafı 6 kedi almışım . :)))

Evimin reisi , izin almadan cümle kuramadığımız psikopat canısı Abbas , yanlışlıkla adını Cazgır koyduğum dünyanın en sessiz , en efendi kedisi Cazgır , bir parkta zifte düşmüş her yeri simsiyah , tüyleri yapışmış ölmek üzere bulup aldığım Zeyna , bu gelen yavruları hiç yadırgamadı. 

Abbas zaten kendisini insan zannettiğinden , offf yine kedi aldık diye düşündü büyük ihtimal , hiç muhatap olmuyor cool yavrum benim , ama zarar da vermiyor.

Cazgır zaten öyle iyi kalpli ki ,Zeyna geldiğinde de bir baba şefkati ile sarıp sarmalamıştı.

Zeyna  yavrum evdeki tek dişi kedi olarak ” Herhalde ben anne oldum ” dedi ve bu siyah minikleri o büyüttü. Deli meli ama o da merhametli bir kedi. 

Minnak bebişlerim nasıl bir şey olacak merak içindeyim , bir tanesi çok farklı , hangisi bilmiyorum ama bir tanesi hep yanımda kucağımda , diğer ikisi hep yan yana berber uyuyorlar , beraber oynuyorlar . Zeyna’yı anneleri sanıyorlar. 5 erkek , 1 dişi kediyle inanılmaz bir huzur yaşıyorum.

Bir daha asla kedi almayacağım demiyorum , alırım biliyorum :))

Benzer Konular
Her Kedinin Karakteri Farklı
  Her Kedinin Karakteri Farklı Her kedinin karakteri farklı diye okuyunca kedilerle yaşamayan biri , yazık iyice kafayı yemiş diye düşünebilir . Ama kedilerle yaşayanlar beni anlayacaktır. Hele ki bir..
Eve Gelen İkinci Kediye Evdeki Kedi Alışır mı ?
      Eve gelen 2.ci Kediyi Benimseme Evlerinde kedi ile birlikte yaşayanlar , kolay kolay bir kediyle kalamayacaklarını bilirler . Çoğu kedi sahibinin yaşadığı bir olaydır bu . Bir..
Kedim de Alerjik Bronşit
  İki buçuk sene önce evin karşısındaki okulun bahçesinde acı acı miyavlama sesi ile tanıştım onunla. Okulların tatil olması sebebiyle kapıları kapalı olan okula , yaşıma başıma bakmadan ağaca tırmanıp..
İyi ki Kedim Var
  İyi ki kedim var. Evet evet iyi ki var. Bunu sanırım bütün kedi sahipleri söylüyordur. Sebebine gelince .Hayatınızın tam ortasına gelir otururlar , hiç farkettirmeden . Bir anda evin..
Evdeki Huzuru Nasıl Sağlarsınız?
  Kendi yaşam alanımda huzuru kedilerimle buldum ben . Ve mutlaka evde bir evcil hayvan beslenmesi gerektiğine inanıyorum. Ne olursa olsun , kuş , kedi, köpek, balık vb.. Kafanızı dağıtacağınız..