Evdeki Huzuru Nasıl Sağlarsınız?

/ 26 Ocak 2017 / 1.170 / 3 Yorum
Evdeki Huzuru Nasıl Sağlarsınız?

 

Kendi yaşam alanımda huzuru kedilerimle buldum ben . Ve mutlaka evde bir evcil hayvan beslenmesi gerektiğine inanıyorum. Ne olursa olsun , kuş , kedi, köpek, balık vb.. Kafanızı dağıtacağınız , sizi oyalayan , çoğu zaman mutlu eden , huzur veren , size başka dünyanın kapılarını açan bu ev dostlarımız iyi ki var.

Benimde 2 tane kedim var . Onlarla bir çok sorunun altından çok daha rahat kalkabiliyorum . Anılarımda eskiye gidebildiğim yıllara döndüğümde benim kedim hep vardı , ya da bizim evde kedi hep oldu .

2004 yılında çok ama çok sevdiğim 15 yıllık eve dostumu kaybettiğimde bir daha kedi almam dedim , yaşadığım üzüntü çok büyüktü . Ve almadım sokaktaki kedilere mahalle mahalle yardımcı oldum , baktım yuvalandırdım ama almadım eve . Sokağa çıktığımda fareli köyün kavalcısı gibi bütün kediler peşime takılırdı ( gerçi hala öyle) . Ama işte eğer bir şey nasibiniz de varsa eninde sonunda oluyor , ya da benim yaptığım gibi büyük konuşmayacaksınız.

Abbas ile bundan 4 sene önce bir  arife günü tanıştım . Oğlum telefon  açıp annesi ölmüş bir kedi yavrusu olduğunu 2 gündür bir duvar arasında bağırdığını , bu gün ordan kurtardıklarını ve eve getirmek istediğini söylediğinde ilk hayır dedim , sonra kıyamadım

” Tamam ama bak kalıcı olmayacak , biraz büyüyünce yuvalandıracağız”

“Tamam anne “

İkimiz de ustaca yalan söylüyorduk o kedinin bir kere eve girince bir daha kimseye verilemeyeceğini ikimizde biliyorduk 🙂

Gözü kapalı geldi bana abbas , yaşamaz bu dedim ama dışarda bağırarak ölmesin ev sıcaklığında bizim yanımzda ölsün ölecekse 🙁 Veterinere götürdük , anne sütü değeri taşıyan mamalardan aldık , biberonla besledik , yaşadı , büyüdü, gelişti , biraz fazla gelişti 🙂 Evin bir bireyi oldu , hatta sahibi oldu , biz sığıntı kaldık yanında 🙂 🙂 Şimdi evde her şey onun kontrolunde 🙂

Cazgir ise bütün bir gece miyavlamasını dinleyip sabah erkenden aramaya çıktığım ve bir okul bahçesinde

minnacık bağırırken bulduğum 2.ci yavrum onu hiç düşünmeden aldım , onunda veterinerden aşılarını falan yaptırıp ailemize kattım . İlk Abbas ile sorun yaşayacaklarını düşünsemde ben yanıldım , hepimize evi dar eden Abbas ona şefkatle yaklaştı . Belki de oğlumun dediği gibi

“Anne abbas kedi olduğunu bilmiyor çünkü hiç kedi görmedi , bize geldiğinde gözleri kapalıydı , kensini insan zannediyor ,  Cazgiri alınca eve kedi aldık diye sevindi”

Zaman zaman burda kedilerin bakımı , mamaları , ödülleri ile alakalı kendi tecrübelerimi paylaşacağım .

Hazan

Benzer Konular
Bir Daha Kedi Almayacağım
    Kediler Konusunda Sözünde Duramamak   Bir daha kedi almayacağım dedikten yaklaşık 1 ay sonra bir kedi alarak bu sözümde hiç duramadım 🙂 Ben de bir daha bu cümleyi..
Her Kedinin Karakteri Farklı
  Her Kedinin Karakteri Farklı Her kedinin karakteri farklı diye okuyunca kedilerle yaşamayan biri , yazık iyice kafayı yemiş diye düşünebilir . Ama kedilerle yaşayanlar beni anlayacaktır. Hele ki bir..
Eve Gelen İkinci Kediye Evdeki Kedi Alışır mı ?
      Eve gelen 2.ci Kediyi Benimseme Evlerinde kedi ile birlikte yaşayanlar , kolay kolay bir kediyle kalamayacaklarını bilirler . Çoğu kedi sahibinin yaşadığı bir olaydır bu . Bir..
Kedim de Alerjik Bronşit
  İki buçuk sene önce evin karşısındaki okulun bahçesinde acı acı miyavlama sesi ile tanıştım onunla. Okulların tatil olması sebebiyle kapıları kapalı olan okula , yaşıma başıma bakmadan ağaca tırmanıp..
İyi ki Kedim Var
  İyi ki kedim var. Evet evet iyi ki var. Bunu sanırım bütün kedi sahipleri söylüyordur. Sebebine gelince .Hayatınızın tam ortasına gelir otururlar , hiç farkettirmeden . Bir anda evin..

Evdeki Huzuru Nasıl Sağlarsınız? (3 Yorum)

  1. Ah bu konuyu görünce okumakdan cok zevk alicagimi biliyorum.
    Istedigim bir kedi tipi olsada, sanirin benimde sonunda yapicagim sokakdan alip birtanesini kurtarmak.
    Icim icimi yiyor bir kedim olsun yoldasim olsun tum sevgimi ona vereyim. Cok istiyorum ama ona guzel bir yuva veremeden yapmicam bunu.
    Ikiside cok guzel, abbas gordugunu dovucek gibi 🙂 yerimmmmm ikisinide

  2. Abbas ve anılarını yazsanız buralar yetmez sanırım bazen az anlatıyorsunuz korkuyorum sahsen ondan:)