İyi ki Kedim Var

/ 22 Şubat 2017 / 1.267 / 1 Yorum
İyi ki Kedim Var

 

İyi ki kedim var. Evet evet iyi ki var. Bunu sanırım bütün kedi sahipleri söylüyordur. Sebebine gelince .Hayatınızın tam ortasına gelir otururlar , hiç farkettirmeden . Bir anda evin hakimi , sizin patronunuz olurlar .Ve çok gariptir bundan hiç şikayetçi olmazsınız . Öyle bir sihir vardır kedilerde. O masum , sokulgan , yumuşacık tüy yumağının içinden , otoriter , kendi bildiğini okuyan bir kişilik çıkar ve sevimlilikleri ile bütün bunları size bir bir kabul ettirirler. En sıkıntılı , düşünceli anınızda yanınıza sokulan , patisiyle size dokunan , yada bir şeyleri devirip dikkatinizi dağıtan , içinizdeki hüznü dağıtan , her seferinde iyi ki kedim var dedirten , harika yol arkadaşlardır.

Sinir ve strese karşı önerebileceğim tek ilaç diyebilirim , zaman zaman sizi sinir etse de 🙂 Avrupa’da bir çok rehabilitasyon merkezinde özellikle yaşlı ve felçli hastalara günde bir kaç saat kedi sevdirip onların tüylerinden yayılan enerji ile felç olan organı tedavi ettiklerini bilmem biliyormusunuz . Yıllardır kedilerle bir aradayım , öyle çok anılarım var ki onlarla ilgili ve bütün kedi sahibi olanlarında benim gibi anılarla dolu olduğunu biliyorum .Bazı anlar vardır ki , bazı yaşadıklarımız bizi ancak kedi sahibi olanlar anlar. Cins kedim olmadı hiç , hep sokaktan aldım kedi ,onlar yuva sahibi olsun istedim , en azından bir tanesi. İyi ki içimde kedi sevgisi var , iyi ki içinde kedi sevgisi olan ailem var , hepimizde kedi var .İyi ki kedim var .

Şimdi bu muzip, şirin, birbirinden güzel kedilerden oluşan resimlerimi ekleyeceğim buraya , evdekiler , sokaktakiler ve burdakiler doymayan kedi açlığımı biraz doyurmak istiyorum 🙂

Iris, my black cat under a orange blanket on the bed.

Benzer Konular
Bir Daha Kedi Almayacağım
    Kediler Konusunda Sözünde Duramamak   Bir daha kedi almayacağım dedikten yaklaşık 1 ay sonra bir kedi alarak bu sözümde hiç duramadım 🙂 Ben de bir daha bu cümleyi..
Her Kedinin Karakteri Farklı
  Her Kedinin Karakteri Farklı Her kedinin karakteri farklı diye okuyunca kedilerle yaşamayan biri , yazık iyice kafayı yemiş diye düşünebilir . Ama kedilerle yaşayanlar beni anlayacaktır. Hele ki bir..
Eve Gelen İkinci Kediye Evdeki Kedi Alışır mı ?
      Eve gelen 2.ci Kediyi Benimseme Evlerinde kedi ile birlikte yaşayanlar , kolay kolay bir kediyle kalamayacaklarını bilirler . Çoğu kedi sahibinin yaşadığı bir olaydır bu . Bir..
Kedim de Alerjik Bronşit
  İki buçuk sene önce evin karşısındaki okulun bahçesinde acı acı miyavlama sesi ile tanıştım onunla. Okulların tatil olması sebebiyle kapıları kapalı olan okula , yaşıma başıma bakmadan ağaca tırmanıp..
Evdeki Huzuru Nasıl Sağlarsınız?
  Kendi yaşam alanımda huzuru kedilerimle buldum ben . Ve mutlaka evde bir evcil hayvan beslenmesi gerektiğine inanıyorum. Ne olursa olsun , kuş , kedi, köpek, balık vb.. Kafanızı dağıtacağınız..

İyi ki Kedim Var (1 Yorum)

  1. Ahh kedi kedi dendiginde kalbim acıyor ben sahip cıkamadım beceremedim cok üzgünm kedi demek huzur demek, kedi demek yanlız olmamak demek,kedi demek sorumluluk demek sefkat demek