Her Kedinin Karakteri Farklı

/ 29 Mart 2018 / 142 / yorumsuz
Her Kedinin Karakteri Farklı

 

Her kedi farklı karakterde

Her Kedinin Karakteri Farklı

Her kedinin karakteri farklı diye okuyunca kedilerle yaşamayan biri , yazık iyice kafayı yemiş diye düşünebilir .
Ama kedilerle yaşayanlar beni anlayacaktır. Hele ki bir kediden fazla kedi ile yaşıyorsa , her kedinin insanlar
gibi farklı karakterlere sahip olduğunu çok iyi biliyordur .

Kediler de insanlar gibi kendine özgü karaktere sahip . Büyük ihtimal köpekler de öyledir ama ben yıllardır kedilerle yaşadığım için en iyi onları gözlemleme şansına sahip oldum .

Hani derler ya hayvan deyip geçme gerçekten hepsinin hayata karşı bir duruşu var. Her kedinin karakteri farklılıklar gösterebiliyor .

Benim 3 tane kedim var , Üç tanesinin de karakteri birbirinden farklı , eğitim desek , üçüde benimle yaşıyor , hiç birine farklı davranmıyorum.

Ama baktığım zaman , birinin çok doğal karşıladığı bir olaya , diğeri müthiş tepki verebiliyor .

 

 

Kedilerin bir birinden farklı huyları var

 

Büyük kedim çok ufak geldi bana , gözleri henüz açılmamıştı , bende dahil çevremdekiler yaşamaz diye düşündüğümüz halde çok şükür ki yaşadı . Ancak belki de çok küçük yaşta annesiz kalmanın verdiği olumsuz duygularla , çok agresif, eve gelen giden tanıdık , tanımadık , dövmediği , vurmadığı , söylenmediği hiç kimse yok . Zaman zaman bende nasibimi alıyorum .

Her şeyin sahibi odur , o istediği yerde oturur , istediği yerde yatar, istediği anda yemek yemelidir . Ona dokunamazsın , eğer yabancıysan yanından bile geçemezsin , daha zil çaldığında , homudanarak kapıya gider ve gelen her kimse saldırmak için pozisyon alır , evin bıçkın delikanlısı .

Bu onu sevmemize engel mi? Tabii ki hayır . Çok sinirli , agresif çocuğumuzu sevmekten vazgeçiyormuyuz ?

Kendine bir hayat görüşü benimsedi , belki kendini korumaya aldı , ve hepimize bunu kabul ettirdi .

 

Bütün kediler aynı huyda olmuyor

 

 

Ortanca kedim de çok küçüktü geldiğinde , ama yemek falan yiyebiliyordu , yani azda olsa anne tanımıştı , çok munis , kendi halinde ,idareci . kimseye zararı olmayan , hiç kimseye en ufak bir zarar vermemiş , tabiri caizse çok efendi bir delikanlı .
Mama diye bağırmaz , tabağına bakar varsa yer , yoksa bekler , bilir ki ben onu aç bırakmayacağım .

Eve gelenleri bir kez koklar ve çekilir gider , şefkatlidir . Büyük kedimin onu düşman gibi görmesine rağmen , o asla tavrını bozmamış ve huyu değişmemiştir .

 

 

 

 

Satın alma sokaktan sahiplen

Ve bir de son gelen kedim var , iki delikanlının yanında minik bir kız . Tahmini 25 günlüktü onu bulduğmda , zift çukuruna düşmüştü, itfaiye çıkarmıştı , her yeri zift içindeydi , o haliyle aldım rengi bile belli değildi .

Cinsiyetinin farklılığından belki de , son derece hareketli , herkesle anlaşan , herşeye ilgili , büyük kedimin bütün hırlamalarına ,ona karşı sert tavırlarına rağmen , arkasından yaklaşıp , onun başını yalayarak , kuyruğuyla oynayarak , kendini ona sevdirdi .

Çok samimi , hiç kimseyi yadırgamıyor , eve gelenlerin hemen kucağına atlıyor , oyuncağını getirip oynamaya çalışıyor .

Bu üç kediyide ben yetiştirdim . Demek ki eğitim de bir yere kadar . Her canlı belli karakter özellikleri ile geliyor dünyaya .
Ve yaşadıkları da onların huylarını bir anlamda şekillendiriyor .

Çok eminim bir dördüncü kedi alsam onun da karakteri çok farklı olacak . Onları izlemek çok zevkli .

Her kedinin karakteri farklı aynı bizler gibi , ve ne yaparsanız yapın , tuvalet eğitimi falan verebiliyorsunuz ama , öz karakteri hiç bir zaman değişmiyor.

Mesela tırmalamasını engelelyebiliyorsunuz , elinizi tırmaladığında geri çekip oynamayı bırakırsanız , bir kaç kez böyle yapınca bir daha tırmalamıyor . Yani bazı şeyleri öğretebiliyorsunuz , ama içtenliği , sıcaklığı , siniri , mesafeyi onlar kendi istedikleri gibi ortaya koyuyor .

 

 

 

kediler, kedi , kedilerim , her kedinin karakteri farklı , kedi karakterleri , kedilerin huyları , yaramaz kediler , agresif kediler , bir kaç kedi ile yaşayanlar , kediler ve huyları , kediler ve karakterleri , kedi dünyası , sokak kedileri , satın alma sahiplen

Benzer Konular
Bir Daha Kedi Almayacağım
    Kediler Konusunda Sözünde Duramamak   Bir daha kedi almayacağım dedikten yaklaşık 1 ay sonra bir kedi alarak bu sözümde hiç duramadım 🙂 Ben de bir daha bu cümleyi..
Eve Gelen İkinci Kediye Evdeki Kedi Alışır mı ?
      Eve gelen 2.ci Kediyi Benimseme Evlerinde kedi ile birlikte yaşayanlar , kolay kolay bir kediyle kalamayacaklarını bilirler . Çoğu kedi sahibinin yaşadığı bir olaydır bu . Bir..
Kedim de Alerjik Bronşit
  İki buçuk sene önce evin karşısındaki okulun bahçesinde acı acı miyavlama sesi ile tanıştım onunla. Okulların tatil olması sebebiyle kapıları kapalı olan okula , yaşıma başıma bakmadan ağaca tırmanıp..
İyi ki Kedim Var
  İyi ki kedim var. Evet evet iyi ki var. Bunu sanırım bütün kedi sahipleri söylüyordur. Sebebine gelince .Hayatınızın tam ortasına gelir otururlar , hiç farkettirmeden . Bir anda evin..
Evdeki Huzuru Nasıl Sağlarsınız?
  Kendi yaşam alanımda huzuru kedilerimle buldum ben . Ve mutlaka evde bir evcil hayvan beslenmesi gerektiğine inanıyorum. Ne olursa olsun , kuş , kedi, köpek, balık vb.. Kafanızı dağıtacağınız..