Senden Hoşlanıyor mu? Aşık mı?

/ 8 Şubat 2017 / 3.118 / yorumsuz
Senden Hoşlanıyor mu? Aşık mı?

Seviyor ya da sevmiyor?

Hoşlanıyor mu?

Aşık mı?

Arkadaşı olarak mı görüyor?

Aşk nasıl başlar?

Ya da başlar mı?

Başlayan her şey biter, oysa aşk hep vardır insanın içinde, diyerek başlayalım asıl konumuza.

Birinin senden hoşlandığını nasıl anlarsın?

Ya da her zaman anlatır mı bakışlar aşkı?

İşte hal böyle karmaşıkken, beden dili denilen şahane bir olguyla karşılaşıyoruz.

Şimdi iki sorumuz var..

Beden dili nedir?

Hoşlanan kişi beden dilini nasıl kullanılır? 

Öncelikle beden dili; vücut duruşundan, jest ve mimiklere hatta göz hareketlerine kadar her şeyi kapsayan sözlü olmayan iletişim türüdür.

Beden dilinin bir özelliği de , eğer uzman kişi değilseniz, BEDEN DİLİNİZİ SUSTURAMAZSINIZ..

Aşkı da anlatan beden dilidir, gözlerdir, bakışlardır, bir gülüştür ve belki de bir duruştur.

Beden dilini anladığımıza göre, aşık ya da ilgilenen birini beden dilini nasıl çözeriz ve bu kişi beden dilini nasıl kullanır?

Bu sorunun cevabı çok daha kapsamlı bir çalışma gerektirse de, özet bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

1- Hoşlanan kişi ile sürekli sizinle karşılaşma eğilimine girer. Yanınızda, yakınınızda ona rastlarsınız. Sizin gittiğiniz yerlere gider, aynı anda aynı yönde doğru giderken bulursunuz kendinizi. Kişi ya gülümseme, kendini sempatik gösterme eğilimine girer ya da ters psikoloji yaparak sizinle zıt konuşabilir, sözlü sataşma eylemine girebilir. (Ancak her karşılaştığınızı size aşık zannetmeyin, diğer maddelere göz gezdirin 🙂 )

2- Sürekli size doğru meyilli duruyorsa, konuşurken ayak ucu size bakıyorsa, uzak mesafede bile olsa sizi her gördüğünde konuşma girişiminde bulunuyorsa, gözlerini zaman zaman sizden kaçırıyorsa ; yeşil ışığa doğru ilerliyorsunuz demektir.

3- Duygusal çekimin olduğu insanlar arasında fiziksel çekimde olmaya başlar. Size dokunarak konuşmaya çalışıyorsa bu size güven vermek istediği ve iletişime geçmek istediği gerçeğidir.  Çünkü erkek ya da kadın olsun, duygusal çekimin olduğu yerde fiziksel çekimde mevcut hale gelir.

4- Karşılaştığınızda kaşlarını yukarı kaldırıp hafif gülümseme takınıyorsa sizi görmekten gerçekten mutlu olduğunu gösterir.

5- Göz kırpma hareketini konuşurken sıklıkla yapıyorsa aşkın habercisi olabilir.

6- Aşık olan insan benzemeye ve benzetmeye odaklanır. Sizinle konuşurken ses tonunu sizin konuşma tonunuza göre ayarlamaya çalışacaktır. Ses tonunu bir iki ton inceltmeye çalışır genellikle kadınlar ya da karşısındaki erkeğin kelimelerinden kullanmaya başlar. Erkek ise kadın gibi ses tonunu inceltir daha nazik ve kibar görünmek ister. Ya da ince tonlu bir sesi varsa size güven vermek düşüncesiyle, ses tonunu tok gösterme eğilimine girer.  Mimiklerinizi taklit etmek ister.

7- Sürekli kadına yüklenen misyon erkekte de aynı şekilde işler. Kadınlar saçıyla oynuyorsa hoşlanıyordur klişe beden dili, erkekler içinde geçerlidir. Erkekler de saçıyla oynar ve bileklerine dokunur, gömlek yakalarını düzeltir konuşurken ve evet hoşlanan erkek jestleridir.

8- Erkek baş parmaklarını kemerine ya da ceplerine doğru geçiriyorsa bu sizi arzuluyor demektir.

9- Her insan hoşlandığı kişiye yönelerek oturur. Masada oturuyorsanız ve ayaklarına bakmanız yeterli olacaktır. İstemsiz bir şekilde insanlar ayak uçları hoşlandığı kişiye dönük otururlar.

10- Erkekler hoşlandıkları kişinin yanında daima bacakları ayrık oturur.

11- Konuşurken konuyu size getirmeye çalışır. Çünkü sizi odak noktası olarak göstermeye çalışarak sizi etkilemeyi düşünmektedirler.

12- Taktik maktik yok bam bam bammm ! Seviyorsan git konuş bence bacım ve kardeşlerim. Yarın geç olabilir. 🙂

 

Evet beden dilinin ufak göstergeleri ile sizi bilgilendirmeye çalıştım.

Umarım hepiniz seviliyorsunuzdur 🙂

Sevilmeye layık olmayan tek kişi bile yoktur.

Unutmayın !

Ne olursa olsun siz çok değerlisiniz.

Hayatınız sizin ve direksiyonu kimseye kaptırmayın.

Sevgiyle kalın, hoşça kalın. 🙂

 

 

Benzer Konular
2018 – 2019 AÖF Kayıt Yenileme Ne Zaman ? Kayıt Belgeleri Ve Sınav Tarihleri
  AÖF YENİ KAYIT VE KAYIT YENİLEME NE ZAMAN ?   AÖF 2018 -2019 yılı kayıt tarihleri belli oldu. Peki AÖF Kayır yenileme ne zaman ? Hangi belgeler isteniyor? İnternet..
Bendeki Her Şey Ölü
Selam herkese, kafa şişirmeye geldim. Dinlerseniz iki laf edip dertleşelim. *** Bilmezsiniz siz, kimse de bilmez gerçi, ben iyi insanımdır. Olmaya çalışırım en azından, iyi insan kalıbına girmeye çalışmak değil..
Tırnak Mantarının Evde Doğal Yollardan Tedavisi
Tırnak Mantarının Bitkisel  Yollarla Evde Tedavisi Tırnak Mantarının evde doğal yollarla tedavisi , sabır gerektiren, uzun süren bir işlemdir. Mantarların iyileşme süreçleri , bulaşma özellikleri sebebi ile , ilaç tedavisi..
Evliliğin Sembolu Alyans Modelleri
    Evlilikte Alyansın Anlamı Ve Önemi   Evliliğin sembolü alyans modelleri ,her zevke göre alyans çeşitleri ile mutluluğunuzu pekiştirdiğiniz alyanslar, Altın alyanslar ,pırlanta alyanslar,gümüş alyanslar,işlemeli alyanslar, isim yazılan alyanslar..
Çocuk Odaları ve Çocuklarımızın Özgür Dünyası
    Çocuk odası ve çocuklarımız başlıklı yazıya başlayınca , kendi çocukluğumu düşündüm. Bizlerin kendimize ait bir odamız yoktu.. En büyük hayalimdi bir odamın olması. O yüzden çocuğum olduğun da..
Kına Geceniz İçin Kına Keseleriniz Hazır Mı ?
    Kına Gecesi İçin Kına Keseleri   Kına gecesi için hazırlık yapan gelin adayları kına keseleriniz hazır mı ? Kadife kına keseleri , taş işlemeli kına keseleri , etamin..