Özledim Demekle Olmuyor

/ 6 Ocak 2016 / 919 / 2 Yorum
Özledim Demekle Olmuyor

 

 

 

Özledim demek 

 Olmuyor özledim demekle olmuyor , yüreğinin sıkışması , her şeyde aklına gelmesi , bir müzik , bir söz , bir kokuda boğazına çöken topuz hiç bir şeyi çözmüyor. Bazı özlemlerde özledim bile denmiyor. İçinden geçenler dile dökülemiyor kalıyor içerlerde bir yerlerde.Bir şarkıda neden gözlerinin bulutlandığını , az önce gülerken şimdi neden durgunlaştığını anlatamıyorsun . Yolda yürürken her yüzün ona benzemesini anlatamıyorsun hiç kimseye. Bir şeylerin içini çizdiğini , bunun ince ince kanadığını , kanarken yandığını , canının çok acıdığı , yaşamaya bu acıyla devam ettiğini yediğini , içtiğini , güldüğünü , o acının bir  el gibi , bir göz gibi, seninle yaşamaya devam ettiğini izah edemiyorsun .

Özledim bile diyemiyorsun çoğu zaman , dolduruyorsun tüm saatlerini , düşünmemek için , özlememek  için , sorduklarında özledim dememek için . Biliyorsun ki gelebilseydi bir dakika bile durmazdı oralarda . Biliyorsun ki o seni sizleri , senden , sizden daha çok özlerdi .

Hangimizin yok ki özledikleri , özledim dedikleri . Kavuşmayı bekledikleri , kavuşamayacağını bildikleri . İçlerindeki düğümle yaşamaya devam ettikleri . Hepimizin var . Bazen kişi  değil an’lar özleniyor .

Paylaşılan güzel an’lar . Bir daha yaşanmayacak güzel an’lar. Bütün güzelliği ile mazideki yerini alıyor .

Ve aklına geldikçe ;

   Gülümsüyorsun durup dururken , ince bir tebessüm ,belki kimsenin farketmediği , marketten gofret alırken neden güldüğünü kimsenin anlamasını beklemiyorsun , o gofretin seni nerelere götürdüğünü , o gün  yaptığınız gofret kavgasını sonra kahkahalarla barışmanızı , gofreti paylaşmanızı , kimse bilmiyor neden bir gofrete uzun uzun baktığınızı.

Olmuyor özledim demekle olmuyor , içinizde yaşananlar , anılar, gözyaşları,tebessümler boğazınızdaki topuz sizinle yaşamaya devam ediyor,

Hazan/2016/İstanbul

özledim ,acı, hasret,olmuyor,anılar ,özlem ,özlemek , kavuşmak , vuslat , sevgi , aşk , özledim yazıları

Benzer Konular
Özür Dilerim / Zırvalar
Merhaba sözcüklerim,Yıllar önce okuduğum kitabı aralar gibiyim.Sanırım sarılmaya geldim kendime. Her zaman boş verdiğim, ertelediğim, unuttuğum,unutmak istediğim, ağlatmaktan korktuğum,susturduğum, hırpaladığım,kendime sarılmaya geldim.. Bu biraz acı biliyor musunuz?Sarılacak kimsesi olmayan kendimi..
Nereye Baksam Yokum !
Güneş batarken gece olunca neyi düşünüyorsan sende o eksiktir. Güneş batarken de gece yarısı da sabahın nurunda da öğle sıcağında da kendimi düşünürken buluyorum bazen. Biliyorum ben bende çok eksiğim…..
“Uçurumlarını Seçti”
Koşmak istiyorum durmadan ama yorgunum. Kalkmak istemiyorum yerimden ama her şey yapabilecekmiş gibi hayal kuruyorum. Bir yanım sızlıyor kanıyor sürekli, diğer yanım iyileşiyor yavaş yavaş.. Bir yanım uçurum diğer yanım..
Kuşlar Kadar Olamadık …
Her sabah uyandığımda tekrarlıyorum. Sessizce hayattan kaçsam.. Ama bir adım uzaklaşamıyorsunuz o hayatınızdan. Akşamına saçlarınızı kesiyorsunuz. Kimse söndürmüyor giderken yaktığı ateşleri. Bilin istedim.. *** Ömrünüzü boşa geçirdiğinizi fark ettiniz an..
Genzimde Bir Har
Şimdi ne varsa yüreğimi ezen, hepsini birer birer yakıyorum. İçime yakılan ateşe atıyorum ne varsa. İyi niyetlerim, duygularım ve ne varsa içimde. Sahi ne vardı içimde? Ömrüme kattığım ne vardı..
Gider mi dünyanın gücüne iyi niyetlerim?
Bütün dilekleri bir fulara üflesem de assam dilek ağacından.. Duaları avuçlarıma üflediğim gibi, tüm aminlerimi birer birer üfledim gökyüzüne.. Gökyüzü kokar mı?  Bilmiyorum ama nedense hep annem gibi koktuğunu düşünüyorum...

Özledim Demekle Olmuyor (2 Yorum)

    • Sağolasın Didem evet içimizde bir yerlerde bizimle yaşamaya devam ediyor 🙂