Kına Geceniz İçin Kına Keseleriniz Hazır Mı ?

/ 5 Mayıs 2018 / 54 / yorumsuz
Kına Geceniz İçin Kına Keseleriniz Hazır Mı ?

 

 

Kına Gecesi İçin Kına Keseleri

 

Kına gecesi için hazırlık yapan gelin adayları kına keseleriniz hazır mı ? Kadife kına keseleri , taş işlemeli kına keseleri , etamin işleme kına keseleri , ipek kına keseleri , çuval kına keseleri , hasır kına keseleri ,boncuklu kına keseleri , bindallı kına keseleri arasından tarzınıza uygun bir kına kesesi seçebildiniz mi ? 

 Eskiden düğünden bir gün önce yalnızca kadınların bir araya geldiği , kınaların yakıldığı , gelinin arkadaşlarının bir arada eğlendiği , bir tepsi içinde gelen kınanın , geline ve misafirlerin ellerine yakıldığı kına geceleri artık konsept değiştirdi .

Şimdi genelde büyük salonlarda , erkeklerin de katıldığı , düğün öncesi düğün tarzında , bekarlığa veda ile kına gecesi karışımı , bindallılar , abiyeler , sultanlar karışımı bir geceye dönüştü . Bu konseptin içinde konuklara dağıtılan kına keseleri , önemli bir yer tutuyor . 

Nikahta dağıtılan nikah şekeri gibi , bir hatıra kalsın anlamında , farklı farklı hazırlanmış kına keseleri , kına gecesine ayrı bir özellik katıyor . Belli bir  tarz yok , sizin hayal gücünüze kalmış , gecenin konseptine uygun , sizin tarzınızı yansıtan keseler öylesine çeşitli ki. 

Kına gecesi yapan organizasyon şirketleri çoğalınca , kına malzemeleri üreten firmalar da hayal güçlerini çalıştırmışlar , ayrıca evde ek-iş yapan kadınlarda , bu işi bende yaparım diye sektöre katılınca , ortaya muazzam güzellikte kına keseleri çıkmış .

Eğer vaktiniz varsa , yardım edecek arkadaşlarınız da varsa , evde kendiniz de hazırlayabileceğiniz kına keselerini , kına malzemesi satan yerlerden de temin edebilirsiniz . Kendinizin hazırlaması , çok farklı değişik keseler de ortaya çıkarabilir . Ben bir çok kadının hayal dünyasına , yaratıcılığına çok güveniyorum . Kadının eli değdiği zaman , başka bir güzellik geliyor . 

Kına eskiden eve gelen konuklara , aynı anda yakılırdı , şimdi yanlarına veriliyor , kına sevmeyen olabilir diye , siz bunu daha sonra içine kokulu bir sabun veya lavanta koyarak , arkadaşınızın en önemli gecesinden kalan bu hatırayı ,farklı amaçla kullanabilirsiniz . 

Kına keselerinin yanında , ayrıca ufak hediye verenler de var , kına gecenizi nasıl hayal ediyorsanız istediğiniz gibi süsleyebiliyorsunuz . 

Özenle hazırlanmış kına keseleri , kadifesinden , etamin işlemesine kadar çok çeşitli , üstüne pul , inci , boncuk , sim işleyebildiğiniz gibi , isimlerinizi de kesenin üstüne yazıp , tam nikah şekeri görüntüsü verebiliyorsunuz . Ayrıca kutu şeklinde olanlar da var. Küçük kırmızı kalp kutuların içinde de kına verebiliyorsunuz . Mücevher kutusu gibi bir görüntü içinde kına dağıtmak da , değişik gelebilir .

Bu kadar anlattığım kına keselerine bir bakalım , evlilik yolunda olanlar için belki aradıkları kına kesesini burada bulabilirler . 

Kına Kesesi Modelleri

altın işlemeli kına kesesi

 

ayaklı kutulu kına kesesi

 

bindallı kına kesesi

 

çuval dantel bağlamalı kına kesesi

 

çuval kına gecesi

 

etamin işlemeli kına kesesi

 

ipek kına kesesi

 

işlemeli kına kesesi

 

kadife dantel kına kesesi

 

kadife rengarenk kına keseleri

 

kelebek kına kesesi

 

kırmızı altın püsküllü kına kesesi

 

kırmızı çuval kına kesesi

 

kırmızı dantel kına kesesi

 

kırmızı kına kesesi

 

parlak taşlı kına kutuları

 

Benzer Konular
2018 – 2019 AÖF Kayıt Yenileme Ne Zaman ? Kayıt Belgeleri Ve Sınav Tarihleri
  AÖF YENİ KAYIT VE KAYIT YENİLEME NE ZAMAN ?   AÖF 2018 -2019 yılı kayıt tarihleri belli oldu. Peki AÖF Kayır yenileme ne zaman ? Hangi belgeler isteniyor? İnternet..
Bendeki Her Şey Ölü
Selam herkese, kafa şişirmeye geldim. Dinlerseniz iki laf edip dertleşelim. *** Bilmezsiniz siz, kimse de bilmez gerçi, ben iyi insanımdır. Olmaya çalışırım en azından, iyi insan kalıbına girmeye çalışmak değil..
Tırnak Mantarının Evde Doğal Yollardan Tedavisi
Tırnak Mantarının Bitkisel  Yollarla Evde Tedavisi Tırnak Mantarının evde doğal yollarla tedavisi , sabır gerektiren, uzun süren bir işlemdir. Mantarların iyileşme süreçleri , bulaşma özellikleri sebebi ile , ilaç tedavisi..
Evliliğin Sembolu Alyans Modelleri
    Evlilikte Alyansın Anlamı Ve Önemi   Evliliğin sembolü alyans modelleri ,her zevke göre alyans çeşitleri ile mutluluğunuzu pekiştirdiğiniz alyanslar, Altın alyanslar ,pırlanta alyanslar,gümüş alyanslar,işlemeli alyanslar, isim yazılan alyanslar..
Çocuk Odaları ve Çocuklarımızın Özgür Dünyası
    Çocuk odası ve çocuklarımız başlıklı yazıya başlayınca , kendi çocukluğumu düşündüm. Bizlerin kendimize ait bir odamız yoktu.. En büyük hayalimdi bir odamın olması. O yüzden çocuğum olduğun da..
Düğün , Doğum Günü ,  Konseptlerinde Dekorasyon Örnekleri
    Düğün ve Doğum Günü Dekorasyonları   Düğün , Doğum günü gibi özel günler , sevdiğimiz kişilerle bir arada olduğumuz , en ince ayrıntısına kadar özen gösterilen günlerdir ...