Kadınlar Neden Laf Anlamaz

/ 18 Ocak 2016 / 587 / yorumsuz
Kadınlar Neden Laf Anlamaz

542721_409864755752133_773293492_n

     Kadınlar neden laf anlamaz? bu soru zaman zaman erkekler tarafından sorulan bir soru . Kadınlar değil de neden insanlar bazen laf anlamaz ? İletişim kurulamaz bir türlü , bir konuya inanmıştır ve diğer algıları kapatmıştır. Yaklaşımın ya da anlatımın eksikliği yahut farklı tarzda anlatım şekli olabilirmi bu ? Mesela çocuklar da laf anlamaz . Bir çok anne bundan şikayetçidir. ” Bu çocuk hiç laftan anlamıyor”  cümlesi sık sık tekrar edilir birileri ile konuşurken .

Ben soruyu ters çevirsem O kadını siz anlayabiliyormusunuz ? Ya o çocuğu ? Kendini anlatamayan birinin algılarını kapatıp çevresini anlamaması normal değil mi?  Bir şeyde ısrar ediyorsa kadın , çocuk ya da erkek insan olarak düşünürsek o ısrarın arkasındaki sebepleri eğer anlayabilirsek acaba onun anlayacağı bir yaklaşımla kendimizi anlatabilirmiyiz karşı tarafa ? Oysa ilişkiler de , bu ister anne -çocuk , ister karı-koca, ister komşu ilişkisi olsun sürekli ben haklıyım ama benim dediğim doğru söylemi ile başlanıyorsa bir konuya , ve en önemlisi karşı tarafı dinleme gibi bir çaba gösterilmeyip son söylenen söze nasıl bi cevap versem de öylece kalsa türünden zaman zaman asıl konunun dışına çıkıldığı da olmuyor mu?

   Sözünü dinletebilmek kaç kişiye nasip oluyor acaba ? Benim doğrularım diye yola çıkmayan kaç kişi var çevremizde ?  Bana göre bu doğru ama bu benim doğrum , şimdi senin doğrunu dinleyelim ikisi arasındaki uçurum nerde başlıyor ve biz nerde aşağı yuvarlanıyoruz diye kaç kişi söze başlıyor ?

Kadınlar neden laftan anlamaz ? Bu çocuk hiç laftan anlamıyor  , serzenişleri acaba biraz daha azalırmı önce kendimizi anlamaktan çıksak yola . Biz neyiz , neleri değişmez olarak kendimize seçmişiz , nelerden vazgeçeriz , nelerden vazgeçmeyiz , benim baktığım pencere bu birde karşıya geçeyim , onun penceresinden bakayım , onun gördüklerini göreyim acaba fikrim değişir mi ?  diye kendimize sorular sorabiliyormuyuz ? Keşke sorsak değil mi ?

Kadınlar neden laftan anlamaz ? Çocuklar neden laf anlamıyor  ? anlatamıyoruz , anlatamıyorlar  kısa cevabı bu .

Hazan / 2016

Benzer Konular
2018 – 2019 AÖF Kayıt Yenileme Ne Zaman ? Kayıt Belgeleri Ve Sınav Tarihleri
  AÖF YENİ KAYIT VE KAYIT YENİLEME NE ZAMAN ?   AÖF 2018 -2019 yılı kayıt tarihleri belli oldu. Peki AÖF Kayır yenileme ne zaman ? Hangi belgeler isteniyor? İnternet..
Bendeki Her Şey Ölü
Selam herkese, kafa şişirmeye geldim. Dinlerseniz iki laf edip dertleşelim. *** Bilmezsiniz siz, kimse de bilmez gerçi, ben iyi insanımdır. Olmaya çalışırım en azından, iyi insan kalıbına girmeye çalışmak değil..
Tırnak Mantarının Evde Doğal Yollardan Tedavisi
Tırnak Mantarının Bitkisel  Yollarla Evde Tedavisi Tırnak Mantarının evde doğal yollarla tedavisi , sabır gerektiren, uzun süren bir işlemdir. Mantarların iyileşme süreçleri , bulaşma özellikleri sebebi ile , ilaç tedavisi..
Evliliğin Sembolu Alyans Modelleri
    Evlilikte Alyansın Anlamı Ve Önemi   Evliliğin sembolü alyans modelleri ,her zevke göre alyans çeşitleri ile mutluluğunuzu pekiştirdiğiniz alyanslar, Altın alyanslar ,pırlanta alyanslar,gümüş alyanslar,işlemeli alyanslar, isim yazılan alyanslar..
Çocuk Odaları ve Çocuklarımızın Özgür Dünyası
    Çocuk odası ve çocuklarımız başlıklı yazıya başlayınca , kendi çocukluğumu düşündüm. Bizlerin kendimize ait bir odamız yoktu.. En büyük hayalimdi bir odamın olması. O yüzden çocuğum olduğun da..
Kına Geceniz İçin Kına Keseleriniz Hazır Mı ?
    Kına Gecesi İçin Kına Keseleri   Kına gecesi için hazırlık yapan gelin adayları kına keseleriniz hazır mı ? Kadife kına keseleri , taş işlemeli kına keseleri , etamin..