Kadınlar Neden Laf Anlamaz

/ 18 Ocak 2016 / 1.215 / yorumsuz
Kadınlar Neden Laf Anlamaz

542721_409864755752133_773293492_n

     Kadınlar neden laf anlamaz? bu soru zaman zaman erkekler tarafından sorulan bir soru . Kadınlar değil de neden insanlar bazen laf anlamaz ? İletişim kurulamaz bir türlü , bir konuya inanmıştır ve diğer algıları kapatmıştır. Yaklaşımın ya da anlatımın eksikliği yahut farklı tarzda anlatım şekli olabilirmi bu ? Mesela çocuklar da laf anlamaz . Bir çok anne bundan şikayetçidir. ” Bu çocuk hiç laftan anlamıyor”  cümlesi sık sık tekrar edilir birileri ile konuşurken .

Ben soruyu ters çevirsem O kadını siz anlayabiliyormusunuz ? Ya o çocuğu ? Kendini anlatamayan birinin algılarını kapatıp çevresini anlamaması normal değil mi?  Bir şeyde ısrar ediyorsa kadın , çocuk ya da erkek insan olarak düşünürsek o ısrarın arkasındaki sebepleri eğer anlayabilirsek acaba onun anlayacağı bir yaklaşımla kendimizi anlatabilirmiyiz karşı tarafa ? Oysa ilişkiler de , bu ister anne -çocuk , ister karı-koca, ister komşu ilişkisi olsun sürekli ben haklıyım ama benim dediğim doğru söylemi ile başlanıyorsa bir konuya , ve en önemlisi karşı tarafı dinleme gibi bir çaba gösterilmeyip son söylenen söze nasıl bi cevap versem de öylece kalsa türünden zaman zaman asıl konunun dışına çıkıldığı da olmuyor mu?

   Sözünü dinletebilmek kaç kişiye nasip oluyor acaba ? Benim doğrularım diye yola çıkmayan kaç kişi var çevremizde ?  Bana göre bu doğru ama bu benim doğrum , şimdi senin doğrunu dinleyelim ikisi arasındaki uçurum nerde başlıyor ve biz nerde aşağı yuvarlanıyoruz diye kaç kişi söze başlıyor ?

Kadınlar neden laftan anlamaz ? Bu çocuk hiç laftan anlamıyor  , serzenişleri acaba biraz daha azalırmı önce kendimizi anlamaktan çıksak yola . Biz neyiz , neleri değişmez olarak kendimize seçmişiz , nelerden vazgeçeriz , nelerden vazgeçmeyiz , benim baktığım pencere bu birde karşıya geçeyim , onun penceresinden bakayım , onun gördüklerini göreyim acaba fikrim değişir mi ?  diye kendimize sorular sorabiliyormuyuz ? Keşke sorsak değil mi ?

Kadınlar neden laftan anlamaz ? Çocuklar neden laf anlamıyor  ? anlatamıyoruz , anlatamıyorlar  kısa cevabı bu .

Hazan / 2016

Benzer Konular
Günaydın Gifleri Işıl Işıl  Günaydın Mesajları
    Günaydın Gifleri                      Harika Günaydın Gifleri ile geldim bu sefer. Watsapp , Twitter , Facebook , gibi sosyal medya..
Özür Dilerim / Zırvalar
Merhaba sözcüklerim,Yıllar önce okuduğum kitabı aralar gibiyim.Sanırım sarılmaya geldim kendime. Her zaman boş verdiğim, ertelediğim, unuttuğum,unutmak istediğim, ağlatmaktan korktuğum,susturduğum, hırpaladığım,kendime sarılmaya geldim.. Bu biraz acı biliyor musunuz?Sarılacak kimsesi olmayan kendimi..
İçimi Gömmeye Geldim
HİÇ.. Toprakları savuracağım içimin ölü yüzüne, kefenlemeden, yıkamadan gömeceğim. Saat 01:28 Neden ve nasıl oldu da konu buralara geldi, bilmiyorum. Ama konu ilk defa benim. Kendim de inanamıyorum buna, bilseniz...
Kadınlar İçin Saat Alışverişi Neden Önemlidir ?
Kadınlar  İçin Saatin Önemi Cep telefonlarının gittikçe akıllı olmaları sonucunda, aksesuar olarak kullanımı dışında artık çok da bir özelliği kalmayan, fakat zenginlik ve varlık belirtisi olan önemli aksesuar konumunu hala..
Diyet Yapmak Sabır Gerektirir
      Diyet Yaparken İnsanları Üzmemek               Sağlıklı beslenmek vücudun ayakta durması adına oldukça önemli bir kavramdır. Aksi durumda ise devreye diyet girer. Diyet yapmak işkence gibi görünse..
Telefonlarınıza Arka Planlar Android , İphone,  Whatsapp
 Mobil Telefonlarınıza Arka Planlar     Telefonlarınıza canlılık getirecek , günlük ruh durumunuza göre değiştirebileceğiniz , aşk , sonbahar , sevgi , çiçek , manzara , çizim temalı  mobil telefonlar için..