Hüznün Adı Sonbahar Resimleri Ve Sarı Yapraklar

/ 2 Ekim 2018 / 18 / yorumsuz
Hüznün Adı Sonbahar Resimleri Ve Sarı Yapraklar

 

Doğanın en güzel tablosu Sonbahar

 

   Sonbahar bana hep hüznü hatırlatır. Müthiş renk cümbüşü , sarı yapraklar , Güneş’in kızıl rengi ile doğaya çizilmiş olağanüstü bir tablo görünümü. Her bir yaprağın rengi farklıdır adı sarı yapraklar olsa da .Mutlaka ton farkı vardır ve yollar sarı yapraklarla kaplandığında , denizdeki yakamozları hatırlatır bana . Aynı onlar gibi ışıl ışıldır görebilene. 

Bir şiir gibidir sonbahar , belki de mevsimler içinde en romantiği , en şairi , en hüzünlüsüdür . İçinde son kelimesi olduğundan belki de , bitişleri anlatır bana , ömrün bitişini , mevsimin bitişini , bir yılın bitişini . İçimin hüzünlenmesi de bundandır belki de. Bir çok şarkıya ilham vermiştir , bunlardan bir tanesi de çoğu kişi hatırlamayabilir eskiler bilir Yıldırım Gürses ‘ in Her Sonbahar Gelişinde şarkısıdır .Yalnız bizde değil tüm dünyada bir çok şarkıya ve filime ilham kaynağıdır sonbahar . 

Autumun Leaves  bir çok kişi tarafından yorumlanmış bir klasik pop ve caz şarkıdır ve sonbahar şarkılarının vazgeçilmezidir. Nat King Cole ‘dan dinlemenizi tavsiye ederim nacizane.

Ve tabii Richard Gere ve Winona Ryder ‘ın başrollerini paylaştığı New York’ta Bir Sonbahar , konusunu seversiniz , sevmezsiniz , ama Richard Gere varsa bir filmde ve  filmin isminde Sonbahar geçiyorsa benim için konu kapanmıştır :)) 

Şimdi bu kadar sonbahardan bahsettikten sonra bu konuyu niye açtığımı söyleyeyim.Nerede bir sonbahar resmi görsem , bir sarı yaprak resmi görsem dayanamam hemen bilgisayarıma indiririm. O kadar birikmişler ki , sayfamda da paylaşmak istedim bu güzellikleri. Belki benim gibi sonbahar aşığı vardır diye. 

 

Sonbahar Resimleri ve Sarı Yapraklar 

 

sonbahar resimleri

 

sonbahar fotoğrafları

 

sonbahar ve sarı yapraklar

 

autumn sonbahar resimleri

 

sonbahar resim arşivi

 

sonbaharda ağaçlar

 

sonbahar ve yalnızlık

 

orman ve sonbahar

 

sonbahar renkleri kızıl güzellik

 

şeffaf sonbahar yaprağı

 

dökülen sonbahar yaprakları , yaprak dökümü

 

rengarenk sonbahar yaprakları

Benzer Konular
2018 Yılı Ev Dekorasyon Önerileri
      2018 Yılı Ev Dekorasyon Fikirleri   Herkesin rahat ettiği ve hem şık, hem de konforlu olmasına özen gösterdiği evler 2018 yılında biraz dikkat ve biraz değişiklikle tamamen..
2018 – 2019 AÖF Kayıt Yenileme Ne Zaman ? Kayıt Belgeleri Ve Sınav Tarihleri
  AÖF YENİ KAYIT VE KAYIT YENİLEME NE ZAMAN ?   AÖF 2018 -2019 yılı kayıt tarihleri belli oldu. Peki AÖF Kayır yenileme ne zaman ? Hangi belgeler isteniyor? İnternet..
Bendeki Her Şey Ölü
Selam herkese, kafa şişirmeye geldim. Dinlerseniz iki laf edip dertleşelim. *** Bilmezsiniz siz, kimse de bilmez gerçi, ben iyi insanımdır. Olmaya çalışırım en azından, iyi insan kalıbına girmeye çalışmak değil..
Tırnak Mantarının Evde Doğal Yollardan Tedavisi
Tırnak Mantarının Bitkisel  Yollarla Evde Tedavisi Tırnak Mantarının evde doğal yollarla tedavisi , sabır gerektiren, uzun süren bir işlemdir. Mantarların iyileşme süreçleri , bulaşma özellikleri sebebi ile , ilaç tedavisi..
Evliliğin Sembolu Alyans Modelleri
    Evlilikte Alyansın Anlamı Ve Önemi   Evliliğin sembolü alyans modelleri ,her zevke göre alyans çeşitleri ile mutluluğunuzu pekiştirdiğiniz alyanslar, Altın alyanslar ,pırlanta alyanslar,gümüş alyanslar,işlemeli alyanslar, isim yazılan alyanslar..
Çocuk Odaları ve Çocuklarımızın Özgür Dünyası
    Çocuk odası ve çocuklarımız başlıklı yazıya başlayınca , kendi çocukluğumu düşündüm. Bizlerin kendimize ait bir odamız yoktu.. En büyük hayalimdi bir odamın olması. O yüzden çocuğum olduğun da..