Çocuk Odaları ve Çocuklarımızın Özgür Dünyası

/ 16 Mayıs 2018 / 34 / yorumsuz
Çocuk Odaları ve Çocuklarımızın Özgür Dünyası

 

 

Çocuk odası ve çocuklarımız başlıklı yazıya başlayınca , kendi çocukluğumu düşündüm. Bizlerin kendimize ait bir odamız yoktu..
En büyük hayalimdi bir odamın olması. O yüzden çocuğum olduğun da ona bir oda ayırmaya çok özen gösterdim ve her zaman kendine  ait bir çocuk odası oldu.

Çocuk odasının çocuğun hayatındaki yeri önemlidir. Kendini özgür hissettiği , ona ait olan bir ortam, sorumluluk duygusunun gelişmesi açısından, odasını toplamak, odasını yerleştirmek, odasında dinlenmek, ders çalışmak , arkadaşları ile kendine ait bir yerde oynamak , gelişimi açısından önemlidir.

Odası için bir eşya beğenmesi , odasına bir süs alması , sahiplenmeyi, sahip olduğu şey her ne ise ona özen göstermeyi öğrenecektir.
Çocuk odası ve çocuklarımız dediğimizde ilk bebeklik ile başlıyor. Bebek odalarına şöyle bir baktım da o kadar güzel modeller var ki.
Belki aynısını yapmak ekonomik olarak bizi aşar ama kendi özelliklerimizi becerilerimizi katarak , bir benzerini veya daha da güzelini bizler neden yapmayalım ?

Bebek Odası Nasıl Olmalı ?

Öncelikle dinlendirici olmalı , seçilen renk ile , aydınlatması ile , seçilen mobilya ile , bebeğe huzur verecek kullanım açısından kolaylık sağlayan , sağlıklı malzemeler ile oluşturulan bir oda olmalıdır .

Yerler asla halı olmamalı , sıcak görüntüsü ve gürültüyü  kesmesi açısından genellikle tercih edilse de , toz açısından halılar tozu fazla biriktirdiğinden , çocuk odasının yerleri kolay temzilenebilen
ve toz tutmayan parke tecih edilmelidir.

Aydınlatması çok fazla olmamalı , daha çok loş ışıklandırma ile beyaz ışık kullanılmalı ve avize olabildiğince ufak olmalıdır.Bebek odasının renkleri , daha çok pastel renkler tercih edilmelidir.

Çocuk Odalarının Dizaynı

Çocuğumuz biraz büyüyüp bebeklikten çıktığında , odası artık çocuk odası kategorisine girer. Çocuk Odalarının inanılmaz modelleri var.
Ben modüler çocuk odası modellerini çok seviyorum , oğlumda da hep modüler model kullandım . Gündüz oyun odası , gece yatak odası olarak kullandı.

Çocuk odaları , kullanım açısından pratik , oyun alanının daha geniş bırakıldığı , eşyalarını rahatlıkla yerleştirebileceği , bir oda olmalı.
Onun zevklerine göre yatak örtüleri , duvar çıkarmaları ile çocuğunuzun odasını çok şık bir hale getirebilirsiniz.

Erkek çocuk odaları ile kız çocuk odaları doğal olarak renk olarak da , düzenleme şekli olarak da farklılıklar gösteriyor.Renklerinden içindeki eşyalara kadar birbirinden farklı olan bu odaları , çocuklarınızın ilgi alanlarına göre , onun da fikrini alarak , yaşamaktan çok zevk alacağı alanlar haline getirebilirsiniz.

Çocuk odalarının düzenlenmesinde benim acizane fikrim , çocuğa zarar verebilecek köşeli , metal , çabuk kırılabilecek malzemeler kullanmayın .
Onların çocuk olduğunu asla unutmayın. Çocuktur yapamaz demeyin , öyle bir yaparlar ki , inanamazsınız.

Çocuk odalarının camlarını mutlaka kilitli yapın.
Bu da aşırı evhamlı bir anneden son tavsiye olsun.

Şimdi birbirinden güzel çocuk ve bebek odası modellerine bir bakalım.

bebek odaları için farklı modeller

 

bebek odası nasıl olmalıdır

 

bebek odası nasıl olur

 

bebek odalarında renk seçimi nasıl olmalı

 

farklı çocuk odası modelleri

 

çocuk odalarında farklı modeller

 

çocuk odası nasıl dekore edilir

 

çocuk odası modelleri

 

çocuk odası kızlar için çocuk odası

 

çocuk odasında renk seçimi

 

dekoratif bebek odası

 

dekoratif bebek odaları

 

desenli bebek odaları

 

hareketli çocuk odası

 

bebek odasında nelere dikkat edilmeli

 

kırmızı bebek odası

 

mavi renkli çocuk odası

 

kız çocuklar için pembe çocuk odası

 

pembe renkli çocuk odası

Benzer Konular
2018 – 2019 AÖF Kayıt Yenileme Ne Zaman ? Kayıt Belgeleri Ve Sınav Tarihleri
  AÖF YENİ KAYIT VE KAYIT YENİLEME NE ZAMAN ?   AÖF 2018 -2019 yılı kayıt tarihleri belli oldu. Peki AÖF Kayır yenileme ne zaman ? Hangi belgeler isteniyor? İnternet..
Bendeki Her Şey Ölü
Selam herkese, kafa şişirmeye geldim. Dinlerseniz iki laf edip dertleşelim. *** Bilmezsiniz siz, kimse de bilmez gerçi, ben iyi insanımdır. Olmaya çalışırım en azından, iyi insan kalıbına girmeye çalışmak değil..
Tırnak Mantarının Evde Doğal Yollardan Tedavisi
Tırnak Mantarının Bitkisel  Yollarla Evde Tedavisi Tırnak Mantarının evde doğal yollarla tedavisi , sabır gerektiren, uzun süren bir işlemdir. Mantarların iyileşme süreçleri , bulaşma özellikleri sebebi ile , ilaç tedavisi..
Evliliğin Sembolu Alyans Modelleri
    Evlilikte Alyansın Anlamı Ve Önemi   Evliliğin sembolü alyans modelleri ,her zevke göre alyans çeşitleri ile mutluluğunuzu pekiştirdiğiniz alyanslar, Altın alyanslar ,pırlanta alyanslar,gümüş alyanslar,işlemeli alyanslar, isim yazılan alyanslar..
Kına Geceniz İçin Kına Keseleriniz Hazır Mı ?
    Kına Gecesi İçin Kına Keseleri   Kına gecesi için hazırlık yapan gelin adayları kına keseleriniz hazır mı ? Kadife kına keseleri , taş işlemeli kına keseleri , etamin..
Düğün , Doğum Günü ,  Konseptlerinde Dekorasyon Örnekleri
    Düğün ve Doğum Günü Dekorasyonları   Düğün , Doğum günü gibi özel günler , sevdiğimiz kişilerle bir arada olduğumuz , en ince ayrıntısına kadar özen gösterilen günlerdir ...