2017′ de Eskilerden Bir Rüzgar : Şişme Montlar

/ 31 Ocak 2017 / 951 / yorumsuz
2017′ de Eskilerden Bir Rüzgar : Şişme Montlar

1990 ile 2000 yılları arası kış mevsimleri şişme montların yıllarıydı . Çocuktan büyüğe, erkekten kadına  bir şişme mont dalgası vardı , sonra zaman içinde kayboldu gitti , çok severdim üşütmezdi , kendi montumu giydim daha sonra oğlum büyüyünce ondan kalan montları da kullandım , sonra bulamadım,tek tük bazı yerlerde rastlıyordum ama ya bedeni uymuyordu ya rengi istediğim gibi değildi , 2017 de fırtına gibi tekrar şişme montlar vitrinleri süsledi . Kış mevsimi gelince benim gibi kat kat giyinenlerdenmisiniz bilmiyorum , şişme montlara baktığınızda içinizden ben bununla üşümem diye bir düşünce geçmiyor değil, üstelik kat kat giyinmeden . İçerisindeki hava kanalları sayesinde soğuk havanın içeriye girmesini engellediği için şişme montların sıcak tuttuğu da bir gerçek . Soğuk kış günlerinin başlamasıyla beğendiğim bir kaç şişme mont modelini sizlerle paylaşmak istedim . 3 modeli var şişme montların ,Kısa olanları çok daha rahat ve sportiftir ama ben onlarla üşüdüğüm için tercihim diz üstü modelleri ,  daha ağır ve şık görünümü olduğunu düşünüyorum ve tabi daha sıcak tuttuğunu.. Birde diz altında biten modeller var mont zaten kabarık olduğundan bana çok hantal gibi geliyor , tabii bu benim düşüncem 🙂 kadın, genç kız, çocuk ve erkek , herkese göre modeli olan ve bütün bu gruplar tarafından kullanılabilen şişme montların diğer adı da puffer mont ama şişme mont daha akılda kalıcı 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Benzer Konular
Büyük Beden Gelinliklerde Farklı Modeller
  Büyük beden gelinliklerde de çok güzel modeller var, ancak bir kısmını alabildim buraya . Belki ufak tefek değişiklik ile tam da istediğiniz modele benzeyecek büyük beden gelinlik modellerini sayfamda..
Gelin Ayakkabıları Gelin Ayakkabı Modelleri
  Gelin Ayakkabılarının Önemi  Taşlarla işlenmiş gelin ayakkabıları , dantelli gelin ayakkabıları , fiyonklu gelin ayakkabıları , düz gelin ayakkabıları , topuklu gelin ayakkabıları ,kalın topuklu gelin ayakkabıları , ince..
Tesettür Abiyeler Düğün Nişan İçin Tesettür Abiye Elbiseler
    Tesettür Abiye Seçimi Abiye seçmek zordur. Bol bol düğünlerin yapıldığı yaz mevsiminde , tek bir abiye ile gitmek  sorun olur , her düğüne ya da nişana farklı abiye..
Kömür Maskesi Ne İşe Yarar ? Evde Kömür Maskesi Nasıl Yapılır ?
  Kömür Maskesi Nedir ? Faydaları Nelerdir    Kömür maskesi son zamanlarda cilt bakımında ön plana çıkan aslında bir peeling görevi gören ,genellikle siyah maske olarak bilinen ve gözenekleri sıkıştıran..
Evde Yapılan Güneş Koruyucuları İle Yaza Merhaba
Güneş Koruyucularımızı Evde Yapalım    Güneş koruyucularını doğal yollardan hazırlayarak , yaz mevsimini karşılamaya ne dersiniz . Evde yaptığımız güneş koruyucuları ile hem güneşlenmenin tadını çıkarıp , hemde zararlarından korunabiliriz..
Gelinliğin Olmazsa Olmazı Çok Şık Duvak Modelleri
  Gelinliğin Tamamlayıcısı Duvaklar  Gelin olacakların en önemli seçimi de duvak seçimidir . Gelinliği tamamlayan , Gelinliğin Olmazsa Olmazı Çok Şık Duvak modelleriyle sizlerde hayallerinizdeki gelinliğe uygun , tarzınıza göre..