2017′ de Eskilerden Bir Rüzgar : Şişme Montlar

/ 31 Ocak 2017 / 945 / yorumsuz
2017′ de Eskilerden Bir Rüzgar : Şişme Montlar

1990 ile 2000 yılları arası kış mevsimleri şişme montların yıllarıydı . Çocuktan büyüğe, erkekten kadına  bir şişme mont dalgası vardı , sonra zaman içinde kayboldu gitti , çok severdim üşütmezdi , kendi montumu giydim daha sonra oğlum büyüyünce ondan kalan montları da kullandım , sonra bulamadım,tek tük bazı yerlerde rastlıyordum ama ya bedeni uymuyordu ya rengi istediğim gibi değildi , 2017 de fırtına gibi tekrar şişme montlar vitrinleri süsledi . Kış mevsimi gelince benim gibi kat kat giyinenlerdenmisiniz bilmiyorum , şişme montlara baktığınızda içinizden ben bununla üşümem diye bir düşünce geçmiyor değil, üstelik kat kat giyinmeden . İçerisindeki hava kanalları sayesinde soğuk havanın içeriye girmesini engellediği için şişme montların sıcak tuttuğu da bir gerçek . Soğuk kış günlerinin başlamasıyla beğendiğim bir kaç şişme mont modelini sizlerle paylaşmak istedim . 3 modeli var şişme montların ,Kısa olanları çok daha rahat ve sportiftir ama ben onlarla üşüdüğüm için tercihim diz üstü modelleri ,  daha ağır ve şık görünümü olduğunu düşünüyorum ve tabi daha sıcak tuttuğunu.. Birde diz altında biten modeller var mont zaten kabarık olduğundan bana çok hantal gibi geliyor , tabii bu benim düşüncem 🙂 kadın, genç kız, çocuk ve erkek , herkese göre modeli olan ve bütün bu gruplar tarafından kullanılabilen şişme montların diğer adı da puffer mont ama şişme mont daha akılda kalıcı 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Benzer Konular
Evde Yapılan Güneş Koruyucuları İle Yaza Merhaba
Güneş Koruyucularımızı Evde Yapalım    Güneş koruyucularını doğal yollardan hazırlayarak , yaz mevsimini karşılamaya ne dersiniz . Evde yaptığımız güneş koruyucuları ile hem güneşlenmenin tadını çıkarıp , hemde zararlarından korunabiliriz..
Gelinliğin Olmazsa Olmazı Çok Şık Duvak Modelleri
  Gelinliğin Tamamlayıcısı Duvaklar  Gelin olacakların en önemli seçimi de duvak seçimidir . Gelinliği tamamlayan , Gelinliğin Olmazsa Olmazı Çok Şık Duvak modelleriyle sizlerde hayallerinizdeki gelinliğe uygun , tarzınıza göre..
Abiye Spor Günlük Hamile Elbiseleri , Hamile Kombinleri
  Hamilelik Ve Şık Olabilmek  Abiye spor günlük hamile elbiseleri denilince , Çiçekli hamile elbiseleri , puantiyeli hamile elbiseleri , blucin hamile elbiseleri , şifon hamile elbiseleri , abiye hamile elbiseleri..
2018 Kadın Çanta Modelleri & Yaz Trendi
2018 Kadın Çanta Modelleri   2018 kadın çanta modellerinde yaz trendine baktığımda , çiçekli  çantalar , hasır çantalar , bavul çantalar , pastel renkli çantalar , püsküllü çantalar , desenli..
Yağlı Saç Problemine Pratik Çözümler
      Yağlı Saç Problemine Pratik Çözümler   Yıllardır yağlı saçlarla sorun yaşayan biri olarak , yağlı saç problemine pratik çözümler konusunu açıp , bu sorunu yaşayanlardan öğrendiklerimden ,..
2018 İlkbahar-Yaz Ayakkabı Ve Sandalet Modelleri
      2018 İlkbahar-Yaz Ayakkabı Ve Sandalet Modelleri  Ayakkabı denilince şöyle bir durmak lazım , her kadının asla dayanamayacağı , bir dükkanı alsa yine de alışverişe çıkınca ayakkabıcıların önünden..