11 Nisan 2017 Terazi Burcunda Stresli Dolunay

/ 10 Nisan 2017 / 448 / yorumsuz
11 Nisan 2017 Terazi Burcunda Stresli Dolunay

Dolunaylar bitişleri , yeni aylar yepyeni başlangıçları getirir. Terazi burcundaki Dolunay gökyüzünde bir çok gezegen retro durumunda olduğundan biraz stressli bir dolunay olacak . Astrologlardan okuduğum kadarıyla Uranüsün de etkisi ile beklemediğimiz , tahmin etmediğimiz , haberler alıp , süpriz olaylar yaşayacağız. Tabii bunlar iyi yada kötü süpriz onu bilemeyeceğim . Karmik olayların gündemde olacağı bir tür geçmişle hesaplaşmanın yapılacağı , geçmişte yarım kalan, içimizde kalan, boş verdiğimiz bir çok konu tamamlanmak üzere karşımıza çıkacak. Bu durumda eğer o olayda takındığımız tavır olumlu ve doğru ise  süprizler iyi diyebiliriz. Bir tür ektiğini biçme dolunayı . Bunu da zaman gösterecek. Bazen haklı olduğumuzu düşünsekte olayların bilmediğimiz taraflarını öğrenince belki de o anki tutumumuz da yanlış davrandığımızı anlayacağız. İşte bu yüzden bu Dolunay bir tür yüzleşme Dolunayı ve dengelerin yerine oturduğu bir burç olan Terazi burcunda gerçekleştiğinden , eğer dengeleri yerine oturtamazsak stressli bir dolunay. 

Benim takip ettiğim astrologlardan çıkarımlarım bu ama bunu gerçekten bunu bilen , bu işin eğitimini almış bir astroloğun yazısı ile tamamlamak istiyorum ve Astrolog Demet Baltacı’nın  Terazi Burcundaki Stresli ,gergin Dolunay yazısını sizlerle paylaşıyorum .

11 Nisan’da sabah 09:08’de  21° Terazi burcunda dolunay meydana gelecek.

Terazi öncü nitelikte hava elementinden bir burçtur.

Zihinsel etkileşimler, insan ilişkileri ve sosyal kavramları ön planda olduğu bir dönemdeyiz. Dolunay zamanında sonuçlanmalar ve bitişler olabilir,  gizli konular açığa çıkabilir, önemli farkındalıklar kazanabiliriz.

Terazi burcunun temsil ettiği  ilişkiler, işbirlikleri, anlaşmalar, sözleşmeler, siyaset, diplomasi, adalet, hukuk, danışmanlar, rakipler, açık düşmanlar, sanat ve estetik gibi alanlarda gündem oluşturabilir. Gerek kişisel gerekse toplumsal konularda önemli yol ayrımları ve dönüşümlerle karşılaşabiliriz. 

Terazi burcu dolunayı ilişki, ortaklık ve evliliklerde süregelen ihmal edilmiş sorunlar varsa bunları daha görünür hale getirerek bazı yol ayrımlarına neden olabilir. Ben-Biz aksında olacak dolunay biz olmayı becerememiş ilişkileri sona erdirebilir. Bunun yanı sıra evlilik ve ortaklıklar için de hızlı kararlar alınıp, yeni adımlar atılabilir. Bu kişisel ilişkiler yanısıra ülkeler arası ilişkiler ve diplomasi alanında da görülebilir.

Doğum haritanızda Terazi ve Koç burcunun yönettiği ev alanları dolunayla hareketlenebilir. Özellikle öncü grup 7-15 Nisan doğumlu Koç’lar, 8-16 Temmuz doğumlu Yengeç’ler, 10-19 Ekim doğumlu Terazi’ler, 8-16 Ocak doğumlu Oğlaklar bu tutulmadan güçlü etki alabilirler. Bunun yanısıra yükselen burcu ve kişisel gezegenleri 21° ve yakınlarında öncü burçlarda olanlar da dolunay enerjilerini hissedebilirler.

Dolunay dönemlerinde ruhsal ve bedensel hassasiyetler artabilir. Bu nedenle sağlığımıza da özen göstermeliyiz. Baş, beyin, gözler, omurga, kemikler, bel, böbrekler, cinsel bölgelerdeki sorunlara dikkat etmeliyiz. Kronik şeker, tansiyon, kalp rahatsızlıkları da bu dönemde daha fazla gündeme gelebilir.

Dolunay an haritasında İkizler burcu yükseliyor. MC’de ise Kova burcu var. Terazi burcundaki Jüpiter Ay ile birleşiyor ve Hem yükselene hem MC’ye olumlu görünüm yapıyor. Kuşkusuz bu iyimser bir açı, gelişme ve büyüme imkanları verebilir. Hava elementinin yoğun olması insan ilişkileri ve toplumsal konuların öne çıkacağını simgeliyor.  

Ayrıca bu dolunay son yaşadığımız Aslan Ay tutulması noktasına olumlu bir açı yaparken, Balık burcundaki Güneş tutulması ile kavuşum etkisi yaratan anticia ilişki içerisinde. Yani Şubat ayındaki tutulmaların vaad ettiği kavramlarla şimdi karşılaşabiliriz. Ancak gökyüzü şu an retro enerjilerin hakimiyeti altında. Jüpiter, Satürn, Venüs ve Merkür geri harekette olduğu için hızlı ilerlemeler ve yenilikler yerine daha çok geçmişten gelen konuların tamamlanması veya karşımıza tekrar çıkması gibi tezahürler de oluşabilir. 

Merkür ve Jüpiter’in dispozitörü Venüs, Chiron ile birleşiyor ve Yay burcundaki retro Satürn’den tam kare alıyor. Venüs’ün söz sahibi olduğu bu günlerde oldukça karmik durumlarla karşılaşabiliriz. Özellikle ilişkiler tam bir sorgulama, gözden geçirme yaşayabilir. Bu dönemde karşınıza çıkan kişilerle muhtemelen tamamlanması gereken karmik hesaplarınız vardır. Geçmiş aşk acıları, travmalar, cinsel problemler, platonik ve gizli ilişkiler bilinçaltından ve gizlendiği yerden ortaya çıkabilir. Eğer ilişkilerde zorlanıyorsanız kendi içinize dönmeli, neyi dönüştürmeniz gerektiğini bulmalısınız. Sürekli karşı tarafı suçlamak ve yargılamak herşeyi daha karmaşık hale getirebilir. İlişki içerisinde olduğumuz herkes bize ayna görevi görür; hoşlanmadığımız davranışlarla karşılaşıyorsak bunlar bizim karanlık gölge yönlerimiz olabilir.

Gökyüzünde hem olumlu hem de olumsuz açılar mevcut. Uranüs, Güneş, Eris, Zeus, Ay, Jüpiter, Plüton arasındaki T-Kare açı kalıbı varolan kalıpları kırma, değişim, özgürlük için büyük bir itici güç barındırıyor. Oldukça kışkırtıcı ve patlayıcı olan bu enerjiyi sağduyulu ve bilinçli bir şekilde kullanmalıyız. Kendi isteklerimiz ve arzularımız kadar karşımızdaki kişilerin beklentileri ve ihtiyaçları da önceliğimiz olmalı. Ne aşırı fedakar ne aşırı bencil olmalıyız. Üstelik kişisel veya toplumsal alanlarda arabozucu, kışkırtıcı kavramlarla karşılaşabiliriz. Boğa burcundaki Mars’ın Oğlak burcundaki Plütonile güzel bir üçgeni var. Enerjimizi güçlü ve kontrollü olarak amaçlarımıza yöneltmemiz mümkün. Jüpiter’in olumlu açıları da en zor durumlarda bile umut ışığı veriyor. Adaletli ve vicdanlı her davranış ödül alabilir.

Hukuksal konularda yüzleşmeler olabilir, hatalar ve eksikleri fark edebiliriz. Adalet mekanizmasında bazı sorgulamaların olacağı bir dönemdeyiz. Geçmiş dönemler gözden geçirilebilir, sürüncemede kalan bazı davalar sonuçlanabilir.

Terazi dolunayı ülkeler arası ilişkiler ve dünya siyasetinde de çarpıçı gelişmeler ortaya çıkarabilir. 

Koç yeniayı yazımda da yazdığım gibi Suriye politikalarında önemli değişimler, daha önceden yapılan anlaşmalarda bozulmalar olabilir. Bunun işaretleri de geliyor ve yaşanıyor. Önümüzde daha da kritik bir dönem var ve dünyayı yöneten kişilerin bu süreci iyi idare etmesi lazım. 

Ülkemiz için de kritik süreçler devam ediyor. Diplomaside son derece akıllı ve sağduyulu olmalıyız. Uzun vadeli planlar yapmalı ülke çıkarlarını düşünmeliyiz. Dolunay ülkemiz horoskopunda natal Merkür Satürn kavuşumunun üzerinde olacak. Uranüs on birinci evde tam partil karşıt noktada. On birinci ev yasaları, meclisi, ülkeler arası ilişkileri, anlaşmaları, azınlıkları yönetir. Plüton yedinci evimizde. Bu açılar önemli bir yasa ve düzen değişikliğini haber veriyor. Güçlü bir dönüşüm var.

Retro Venüs Astrea astroidi ile birleşiyor. Bu astroid sonu tahmin edilen ama engellenmeyen durumlarla ilgilidir. Çoğu zaman olup bitenlere seyirci kalırız ve bekle gör politikası izleriz. Bu süreç2015 Mart ayındaki natal Ay’ımızı kareleyen 29° Balık tutulmasıyla başladı ve iki yıl içerisinde şekillendi. Geçtiğimiz Şubat ayıında da Ay düğümleri ekseninde tutulma meydana geldi…Şimdi transit Venüs ve Satürn tutulma derecesini karelerken iyi veya kötü sonuçları karşımıza çıkacak… 

Bekleyip göreceğiz…

 Tutulmanın genel etkilerini öz burcunuzla birlikte yükselen burcunuza göre de takip etmelisiniz…

KOÇ (21 Mart – 20 Nisan)

Terazi Burcunda meydana gelecek dolunay ile birlikte ikili ilişkileriniz, ortaklıklarınız ve eşiniz ile ilgili bazı kavramlarda önemli değişimler ve dönüşümler meydana gelebilir. Toplum önündeki imajınız, rakipleriniz ve hizmet aldığınız kişilerle ilgili gelişmeler bekleyebilirsiniz.

BOĞA (21 Nisan – 21 Mayıs)

Terazi Burcunda meydana gelecek dolunay ile birlikte iş ve çalışma koşullarınız, günlük rutinleriniz, alışkanlıklarınız ve sağlığınızla ilgili konular gündeme gelebilir. İş ve kariyer konularında kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Evcil hayvan sahibi olabilirsiniz.

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran)

Terazi Burcunda meydana gelecek dolunay ile birlikte aşk, romantizm, sosyal yaşam, hobiler, spor veya çocuklarla ilgili yeni gelişmeler meydana gelebilir. Sanat ve hobi çalışmalarından güzel sonuçlar alabilirsiniz. Hamilelik, doğum veya var olan çocuklarınızın eğitimi ve geleceği ile ilgili konular gündeme gelebilir.

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Terazi Burcunda meydana gelecek dolunay ile birlikte eviniz, aileniz, ebeveynlerinizle ilgili gelişmeler olabilir. Ev, mülk, alımı, satımı, kiralama, taşınma, dekorasyon, tadilat gibi kavramlar hızlanabilir. Evde çalışabileceğiniz iş imkanlarıyla karşılaşabilirsiniz.

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Terazi Burcunda meydana gelecek dolunay ile birlikte eğitim, seyahatler, yakın çevreniz, kardeşleriniz ile ilgili bir konuda bazı değişimler ve dönüşümler meydana gelebilir. Güzel bir tatile çıkabilirsiniz. Zihinsel yaratıcılığınız artabilir. İş anlaşmaları veya sözleşmeler imzalayabilirsiniz.

BAŞAK (24 Ağustos – 22 Eylül)

Terazi Burcunda meydana gelecek dolunay ile birlikte maddi gelirleriniz, kazançlarınızla ilgili yeni gelişmeler ve önemli değişimler meydana gelebilir. Bazı ani harcamalar ve alışverişler ortaya çıkabilir; iş ve para konularında kendinizi güvende hissetmeniz mümkün.

TERAZİ (23 Eylül – 23 Ekim)

Burcunuzda meydana gelecek dolunay ile birlikte kendiniz ve yaşamınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. İşiniz, kariyeriniz veya ilişkilerinizle ilgili dönüşümler veya kişisel görünüşünüz, imajınızla ilgili yenilikler yapabilirsiniz.

AKREP (24 Ekim – 22 Kasım)

Terazi Burcunda meydana gelecek dolunay ile birlikte bilinçaltınız, ruhsal ve manevi konularda yeni farkındalıklar kazanabilirsiniz. Gizli olan kavramlar ortaya çıkabilir. Bir bağımlılığınız ve zararlı alışkanlığınız varsa onu sonlandırmak için girişimlerde bulunabilirsiniz.

YAY (23 Kasım-21Aralık)

Terazi Burcunda meydana gelecek dolunay ile birlikte ait olduğunuz gruplar, arkadaşlarınız, projeleriniz, gelecek hedefleriniz ile ilgili yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili ekip çalışmaları ve organizasyonlar içerisinde yer alabilirsiniz.

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Terazi Burcunda meydana gelecek dolunay ile birlikte kariyer yaşamınızda, toplum önündeki statünüzü etkileyecek dönüşümler meydana gelebilir. Çalışmalarınızın karşılığını alabilirsiniz. Yaşamınızdaki otorite kavramları ve aile büyükleri ile ilgili sorumluluklar daha fazla gündeminizde olabilir.

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Terazi Burcunda meydana gelecek dolunay ile birlikte yurtdışı, seyahatler, eğitim ile ilgili bir konuda gelişmeler olabilir. Uluslararası ve yabancı kültürlerle ilgili projeleriniz hızlanabilir. Hukuksal konular sonuçlanabilir; ertelenmiş sorunları çözüme kavuşturabilirsiniz.

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Terazi Burcunda meydana gelecek dolunay ile birlikte ortak kazançlar, yatırımlar, kredi, vergi, sigorta, prim gibi kavramlarda önemli gelişmeler ve dönüşümler meydana gelebilir. Eş ve ortağınızın gelirlerinden fayda görebilirsiniz.

Demet BALTACI

Karma Astrolog ve Regresyon Uzmanı

Benzer Konular
Boğa Burcu Mayıs Ayı 2021 Aylık Burç Yorumu
  Boğa Burcu Mayıs Ayı 2021 Aylık Burç Yorumu     Mayıs ayı sizlerin sinirleri ile oynasa da , her olayda sakin kalmayı başaracaksınız. Olayları gözlemleyerek kararlarınızı ona göre vereceksiniz..
Koç Burcu 2021 Mayıs Ayı Burç Yorumları
Koç Burcu Mayıs 2021 Aylık Burç Yorumu Koç Burcu 2021 Mayıs Kariyer Mayıs ayı Koç Burçlarına hareketlilik ve enerji kazandıracak bir ay . Özellikle iş yaşamında yaptığınız işlerde ön plana..
21 Haziran 2019 Cuma Günlük Burç Yorumları , Günlük Burçlar
Burç yorumları,günlük burç yorumları,astrolojik burç yorumları 21 Haziran 2019 Cuma Burç Yorumlarında Koç,Boğa,İkizler,Yengeç,Aslan,Başak , Terazi,Akrep,Yay,Oğlak,Kova,Balık burçları,ilişkiler,aşk,çalışma yaşamı, sağlık,aile,çocuklar,finansal durumlarda sizleri neler bekliyor öğrenebilirsiniz. 21 Haziran 2019 Cuma Koç Burcu Bugün..
20 Haziran 2019 Perşembe Günlük Burç Yorumları , Günlük Burçlar
Burç yorumları,günlük burç yorumları,astrolojik burç yorumları 20 Haziran 2019 Perşembe Burç Yorumlarında Koç,Boğa,İkizler,Yengeç,Aslan,Başak , Terazi,Akrep,Yay,Oğlak,Kova,Balık burçları,ilişkiler,aşk,çalışma yaşamı, sağlık,aile,çocuklar,finansal durumlarda sizleri neler bekliyor öğrenebilirsiniz. 20 Haziran 2019 Perşembe Koç Burcu 27..
19 Haziran 2019 Çarşamba Günlük Burç Yorumları , Günlük Burçlar
Burç yorumları,günlük burç yorumları,astrolojik burç yorumları 19 Haziran 2019 Çarşamba Burç Yorumlarında Koç,Boğa,İkizler,Yengeç,Aslan,Başak , Terazi,Akrep,Yay,Oğlak,Kova,Balık burçları,ilişkiler,aşk,çalışma yaşamı, sağlık,aile,çocuklar,finansal durumlarda sizleri neler bekliyor öğrenebilirsiniz. 19 Haziran 2019 Çarşamba Koç Burcu Bu..
18 Haziran 2019 Salı Günlük Burç Yorumları , Günlük Burçlar
Burç yorumları,günlük burç yorumları,astrolojik burç yorumları 18 Haziran 2019 Salı Burç Yorumlarında Koç,Boğa,İkizler,Yengeç,Aslan,Başak , Terazi,Akrep,Yay,Oğlak,Kova,Balık burçları,ilişkiler,aşk,çalışma yaşamı, sağlık,aile,çocuklar,finansal durumlarda sizleri neler bekliyor öğrenebilirsiniz. 18 Haziran 2019 Salı Koç Burcu Sevdiğiniz..