Yağlı Kağıtta Kaşarlı Patates

/ 6 Ocak 2016 / 31 / 1 Yorum
Yağlı Kağıtta Kaşarlı Patates

mutfakhayati_100_0177_web

 

Öncelikle bu yemeğin çok kolay  olduğunu söylemeliyim.Pratik yapılan yemekler daima favorim olmuştur.Çalışma döneminden kalma bir alışkanlık sanırım .Günümüzde de çalışan bayanların çokluğunu göz önüne alırsak pratik yemekler daima ön planda oluyor.

Yapacağımız yemeğe yemek mi demeli bilmiyorum ama  doyurucu olduğunu söylemeliyim.  Şimdi bize ne lazım onlara bakalım :

Patates

Kaşar Peyniri

Tuz – Karabiber

Yağ

Yağlı Kağıt

Ve bunları yapacağımız teflon tavamız. Ben 2 aynı boy teflon tavada yapıyorum Yağlı Kağıtta Kaşarlı Patatesi.

Önce tavamıza yağlı kağıdı serelim. Sonra kişi sayısına göre patatesimizi rendeleyelim. Patatesler çiğ olacak . Sonra kaşar peynirini rendeleyelim , tuzunu karabiberini ekleyelim ve köfte yapar gibi hepsini yoğuralım arzu ederseniz içine minik minik sucukta ekleyebilirsiniz. Sonra bu karışımı yağlı kağır serdiimiz tavaya eşit bir şekilde yayalım . Üstüne isterseniz zeytinyağ gezdirebilirsiniz çok az miktarda ama ben parça parça tereyağ koyuyorum. Tereyağımızı parça parça üstüne ekledikten sonra diğer yağlı kağıdı üstüne kapatıp ikinci teflon tavayı kapak gibi üstüne kapatalım. Kısık ateşte pişmesini bekleyelim 15-20 dk sonra tavayı kaldırıp en alttaki yağlı kağıdı hafifçe kaldırarak bakalım eğer kızardıysa tavayı kapatıp alt üst edelim bir sürede öyle ocakta pişsin tekrar alt üst ettiğimiz yağlı kağıda bakalım kızarma varsa ocağı kapatalım.Yağlı Kağıtta Kaşarlı Patatesimiz hazır .Sonra mala ile kağıttan tabağımıza alalım dilim dilim keserek servis yapalım . Afiyet olsun 🙂

Benzer Konular
Zeytinyağlı Kabak Çiçeği Dolması Sofraya Bahar Geldi
      Zeytinyağlı Kabak Çiçeği Dolması Zeytinyağlı kabak çiçeği dolmasının soframıza kattığı güzellik tartışılmaz , lezzeti de bu güzelliği ikiye katlar . Sofra da görselliğe önem verenlerdenseniz , bu..
Taze Soğanla Nefis Lezzetli Poğaça Yapalım
      Taze Soğanlı Kolay Lezzetli Poğaça   Taze soğanla nefis lezzetli poğaça yapmaya ne desiniz ?   Dere otlu poğaça çok severim ama taze soğanlı poğaçayı yedikten sonra ,..
Etli Yapraklı Enginar Dolması Yapalım
    Etli Yapraklı Enginar Dolması Yapalım Enginar dolması deyince şöyle yapraklarını sıyıra sıyıra yediğim etli yapraklı enginar dolması geldi hemen gözümün önüne. Çocukluğumda Yalova’ya halamlara gittiğimizde ilk orada yemiştim..
En Kolayından Alman Pastası Tarifi
      Bir zamanlar nerdeyse her hafta sonu yaptığım kolay alman pastasını sizlerle paylaşmak istedim . Sayfamdaki her şey en kolayındandır . Zor olanlar bana göre değil .  Bu..
Mayasız Çok Kolay Bayatlamayan Poğaça
Poğaçayı sevmeyen var mı bilmiyorum . Ben çok seviyorum bu güne kadar bir çok poğaça tarifi denedim , bazıları gerçekten güzel oldu . Ama bana en en kolay tarif lazımdı..
Evde Mis Gibi Kakaolu Puding Yapalım
    Çikolata sevmeyen var mı ? Vardır belki ama sevenler çoğunlukta biliyorum , nerden mi biliyorum ? Tabi ki kendimden 🙂 Ama en çok sevenler çocuklardır . Ve en..

Yağlı Kağıtta Kaşarlı Patates (1 Yorum)