Vazgeçtik Anlatmaktan Sustuk

Vazgeçtik Anlatmaktan Sustuk
Köşe Yazıları 26 Nisan 2017 366 defa okundu 0 yorum

 

 

Susmamızdan anlayacak insanlar var mı çevremizde ?

Çoğumuzun yok . Hatta bırakın anlamayı sustuğumuzu farkedecek insanlar bile yok . Oysa susmak ne çok şey anlatır , içinde neler gizlidir . Söylemek isteyip söyleyememek , söylemek istememek, anlaşılmayacağnı bildiğimiz için susmak.Üzülmesin diye sustuklarımız,kırılmasın diye sustuklarımız,gider diye sustuklarımız,kızar diye sustuklarımız,yanlış anlar diye sustuklarımız,bağırır diye sustuklarımız,affedemediğimiz için sustuklarımız,kaybetmemek için sustuklarımız,çaresizlikten sustuklarımız,

Sustuklarımız

Sustuklarımız

Sustuklarımız

İçimizde birikip dağ olan , boğazımızda yumruk gibi duran,biriken , biriken ,zaman içinde gülmeyi unutturan ,umursamamayı öğreten ,neşemizi söndüren sustuklarımız.

Ve kimsenin anlamadığı , farketmediği , belki de anlayıp umursamadığı sustuklarımız …

Susutukça içeri dönüşler, kendimizle yaptığımız kavgalar, sonuçta kendimizi suçlamalar, insanlardan soğuyup , kendimizden uzaklaşmalar.Yüksek duvarlar örüp kendine ,mesafelerin arasını iyice açıp,kendi sessizliğimizi dinlemeler.Bazılarında sebepsiz ,saçma sapan şeylere ağlamalar, bazılarında gereksiz şeylere anlamsız öfke patlamaları olarak ortaya çıkan , dengesiz davranışlar.İçimizde biriken ,içimizi kemiren ,yuttukça büyüyen,her seferinde dilimizin ucuna gelip vazgeçtiğimiz susmalarımız.Tam da yeriydi , şimdi söylemeliydim , acaba söylesemiydim diye gel-gitlerin içinde ,yaşanan kaoslar.

Öylesine birikir ki anlatmaya kalkasanız nerden başlayacağınızı bilemediğiniz bir noktaya gelir. Hangisinden başlasam , ilk neyi yutmuştum diye düşünür durursunuz.

Yara olur içinizde , kabuk üstüne kabuk bağlar , karşı taraf anlamadığından kırmaya devam eder. O kırar , siz yutarsınız..

Sonra mı?

Gelsin baş ağrıları,boyun tutulmaları,mide yanmaları ve bir sürü hastalık .

Görün beni , bende varım diye bas bas bağırmak istemek , bende yaşıyorum , duygularım var , üzülüyorum , kırılıyorum,söylemek istediklerim var 

Dinleyin beni… diyememek .

Dinlemeyeceklerini bilmek . Anlamayacaklarını bilmek.

Önemsenmediğini bilmek

Ne acıdır…

Farklıdır herkesin kırılma noktası , herkes aynı şeye kırılmaz , herkes aynı şeyi yutmaz , ama herkesin vardır sustukları .

Sustum Gürültüler Bayram yapsın diye bir söz vardır çok severim.

Sustuk …

Anlamasanız da , farketmesenizde , 

Sustuk .

Sözümüz hikmet , bakışımız ibretti belki ama susuşumuz ders olmadı .

Çünkü;

“kimse anlamaz çünkü…
kimse anlamaz…
korkularını
kırılmışlığını, yanılmışlığını
kimse anlamaz …
bilirsin …
deliliğe vurursun 

anlatmaktan vazgeçersin… “

demiştim bir zamanlar

Vazgeçtik anlatmaktan

Hazan

Sustum,susmak,ibret,bakış,acı,yara,küsmek,kaybetmek,vazgeçmek,korkmak,suskunluk,yalnızlık,vazgeçtik anlatmaktan,sustuk,farketmek,farkındalık,

Yorumlar

Yorum Yapmak İster misiniz?