Kolay Çikolatalı Tatlı

/ 31 Ocak 2016 / 3 / yorumsuz
Kolay Çikolatalı Tatlı

Bir anda durup duruken sizinde canınız tatlı ister mi? Çikolatalı bir tatlı gözünüzün önüne gelir mi? Benim gelir 🙂  Gidip almaya da üşenirsiniz , yapmaya kalksanız bir sürü iş . Ama o an ki isteğinizi karşılayacak kolay bir çikolatalı tatlı , kısa sürede

yapılarak isteğinizi karşılamaz mı ? İşte size çabucak yapılan kolay bir çikolatalı tatlı tarifi , arasına damak zevkinize göre her şey koyabilirsiniz ben en kolay yapılışını yazdım bundan sonrası sizlerin damak zevki 🙂

kolayçikolatalıpastaözledimnet

Malzemeler 

1 paket çikolatalı puding
2,5 bardak süt
2 paket bebek bisküvisi

isteğe bağlı fındık ,ceviz,yada antep fıstığı

dövülmüş olacak.

Yapılışı

Pudingi üzerindeki tarife göre pişirin , derin cam bir tabağa bebe bisküvilerini dizin

üstüne pişirdiğiniz pudingi dökün onun üstüne hazırladığınız fındık yada antep fıstığını dökün , bir sıra daha bebe bisküvitini dizin tekrar üstüne pudingi döküp her

tarafına iyice yayılmasına dikkat edin .Soğumaya bırakın .Soğuduktan sonra  üstünü kalan fındık yada antep fıstığı ile süsleyin.

Benzer Konular
Zeytinyağlı Kabak Çiçeği Dolması Sofraya Bahar Geldi
      Zeytinyağlı Kabak Çiçeği Dolması Zeytinyağlı kabak çiçeği dolmasının soframıza kattığı güzellik tartışılmaz , lezzeti de bu güzelliği ikiye katlar . Sofra da görselliğe önem verenlerdenseniz , bu..
Taze Soğanla Nefis Lezzetli Poğaça Yapalım
      Taze Soğanlı Kolay Lezzetli Poğaça   Taze soğanla nefis lezzetli poğaça yapmaya ne desiniz ?   Dere otlu poğaça çok severim ama taze soğanlı poğaçayı yedikten sonra ,..
Etli Yapraklı Enginar Dolması Yapalım
    Etli Yapraklı Enginar Dolması Yapalım Enginar dolması deyince şöyle yapraklarını sıyıra sıyıra yediğim etli yapraklı enginar dolması geldi hemen gözümün önüne. Çocukluğumda Yalova’ya halamlara gittiğimizde ilk orada yemiştim..
En Kolayından Alman Pastası Tarifi
      Bir zamanlar nerdeyse her hafta sonu yaptığım kolay alman pastasını sizlerle paylaşmak istedim . Sayfamdaki her şey en kolayındandır . Zor olanlar bana göre değil .  Bu..
Mayasız Çok Kolay Bayatlamayan Poğaça
Poğaçayı sevmeyen var mı bilmiyorum . Ben çok seviyorum bu güne kadar bir çok poğaça tarifi denedim , bazıları gerçekten güzel oldu . Ama bana en en kolay tarif lazımdı..
Evde Mis Gibi Kakaolu Puding Yapalım
    Çikolata sevmeyen var mı ? Vardır belki ama sevenler çoğunlukta biliyorum , nerden mi biliyorum ? Tabi ki kendimden 🙂 Ama en çok sevenler çocuklardır . Ve en..