Kadınlar Neden Laf Anlamaz

Kadınlar Neden Laf Anlamaz
Genel, Yürekten Kaleme Dökülenler 18 Ocak 2016 393 defa okundu 0 yorum

542721_409864755752133_773293492_n

     Kadınlar neden laf anlamaz? bu soru zaman zaman erkekler tarafından sorulan bir soru . Kadınlar değil de neden insanlar bazen laf anlamaz ? İletişim kurulamaz bir türlü , bir konuya inanmıştır ve diğer algıları kapatmıştır. Yaklaşımın ya da anlatımın eksikliği yahut farklı tarzda anlatım şekli olabilirmi bu ? Mesela çocuklar da laf anlamaz . Bir çok anne bundan şikayetçidir. ” Bu çocuk hiç laftan anlamıyor”  cümlesi sık sık tekrar edilir birileri ile konuşurken .

Ben soruyu ters çevirsem O kadını siz anlayabiliyormusunuz ? Ya o çocuğu ? Kendini anlatamayan birinin algılarını kapatıp çevresini anlamaması normal değil mi?  Bir şeyde ısrar ediyorsa kadın , çocuk ya da erkek insan olarak düşünürsek o ısrarın arkasındaki sebepleri eğer anlayabilirsek acaba onun anlayacağı bir yaklaşımla kendimizi anlatabilirmiyiz karşı tarafa ? Oysa ilişkiler de , bu ister anne -çocuk , ister karı-koca, ister komşu ilişkisi olsun sürekli ben haklıyım ama benim dediğim doğru söylemi ile başlanıyorsa bir konuya , ve en önemlisi karşı tarafı dinleme gibi bir çaba gösterilmeyip son söylenen söze nasıl bi cevap versem de öylece kalsa türünden zaman zaman asıl konunun dışına çıkıldığı da olmuyor mu?

   Sözünü dinletebilmek kaç kişiye nasip oluyor acaba ? Benim doğrularım diye yola çıkmayan kaç kişi var çevremizde ?  Bana göre bu doğru ama bu benim doğrum , şimdi senin doğrunu dinleyelim ikisi arasındaki uçurum nerde başlıyor ve biz nerde aşağı yuvarlanıyoruz diye kaç kişi söze başlıyor ?

Kadınlar neden laftan anlamaz ? Bu çocuk hiç laftan anlamıyor  , serzenişleri acaba biraz daha azalırmı önce kendimizi anlamaktan çıksak yola . Biz neyiz , neleri değişmez olarak kendimize seçmişiz , nelerden vazgeçeriz , nelerden vazgeçmeyiz , benim baktığım pencere bu birde karşıya geçeyim , onun penceresinden bakayım , onun gördüklerini göreyim acaba fikrim değişir mi ?  diye kendimize sorular sorabiliyormuyuz ? Keşke sorsak değil mi ?

Kadınlar neden laftan anlamaz ? Çocuklar neden laf anlamıyor  ? anlatamıyoruz , anlatamıyorlar  kısa cevabı bu .

Hazan / 2016

Yorumlar

Yorum Yapmak İster misiniz?