Kadınlar Neden Laf Anlamaz

/ 18 Ocak 2016 / 522 / yorumsuz
Kadınlar Neden Laf Anlamaz

542721_409864755752133_773293492_n

     Kadınlar neden laf anlamaz? bu soru zaman zaman erkekler tarafından sorulan bir soru . Kadınlar değil de neden insanlar bazen laf anlamaz ? İletişim kurulamaz bir türlü , bir konuya inanmıştır ve diğer algıları kapatmıştır. Yaklaşımın ya da anlatımın eksikliği yahut farklı tarzda anlatım şekli olabilirmi bu ? Mesela çocuklar da laf anlamaz . Bir çok anne bundan şikayetçidir. ” Bu çocuk hiç laftan anlamıyor”  cümlesi sık sık tekrar edilir birileri ile konuşurken .

Ben soruyu ters çevirsem O kadını siz anlayabiliyormusunuz ? Ya o çocuğu ? Kendini anlatamayan birinin algılarını kapatıp çevresini anlamaması normal değil mi?  Bir şeyde ısrar ediyorsa kadın , çocuk ya da erkek insan olarak düşünürsek o ısrarın arkasındaki sebepleri eğer anlayabilirsek acaba onun anlayacağı bir yaklaşımla kendimizi anlatabilirmiyiz karşı tarafa ? Oysa ilişkiler de , bu ister anne -çocuk , ister karı-koca, ister komşu ilişkisi olsun sürekli ben haklıyım ama benim dediğim doğru söylemi ile başlanıyorsa bir konuya , ve en önemlisi karşı tarafı dinleme gibi bir çaba gösterilmeyip son söylenen söze nasıl bi cevap versem de öylece kalsa türünden zaman zaman asıl konunun dışına çıkıldığı da olmuyor mu?

   Sözünü dinletebilmek kaç kişiye nasip oluyor acaba ? Benim doğrularım diye yola çıkmayan kaç kişi var çevremizde ?  Bana göre bu doğru ama bu benim doğrum , şimdi senin doğrunu dinleyelim ikisi arasındaki uçurum nerde başlıyor ve biz nerde aşağı yuvarlanıyoruz diye kaç kişi söze başlıyor ?

Kadınlar neden laftan anlamaz ? Bu çocuk hiç laftan anlamıyor  , serzenişleri acaba biraz daha azalırmı önce kendimizi anlamaktan çıksak yola . Biz neyiz , neleri değişmez olarak kendimize seçmişiz , nelerden vazgeçeriz , nelerden vazgeçmeyiz , benim baktığım pencere bu birde karşıya geçeyim , onun penceresinden bakayım , onun gördüklerini göreyim acaba fikrim değişir mi ?  diye kendimize sorular sorabiliyormuyuz ? Keşke sorsak değil mi ?

Kadınlar neden laftan anlamaz ? Çocuklar neden laf anlamıyor  ? anlatamıyoruz , anlatamıyorlar  kısa cevabı bu .

Hazan / 2016

Benzer Konular
Göz Kapağı Sarkması Ve Yorgun Mutsuz Bir Yüz
    Yorgun Mutsuz Yüzlerin Sebebi Göz Kapağı Sarkması Ne kadar mutlu olsanız da , neşeyle gülsenizde , eğer göz kapağı sarkması sorunu yaşıyorsanız , yüzünüzde hep mutsuz , yorgun..
14-03-2018 | Ücretsiz Proxy Sunucu Listesi
  Proxy nedir Bu gün çok değişik bir konuyla geldim . Zaman zaman buradan güncel proxy listeleri paylaşacağım . Bu proxy de nedir diyorsanız , aslında çoğumuzun adını bildiği ama..
18 Mart Çanakkale Zaferi Anlamı Mesajları Ve Görselleri
  Çanakkale Destanını Anlamak Çanakkale destanı ulusumuzun en büyük kahramanlık destanlarından biridir. Genç yaşlı , çoluk , çocuk önce vatan diyerek , canlarını ortaya koymuşlar, bu gün bu cennet vatanda..
Moda da Bahar Rüzgarı 2018 Trendleri
    Bahar Geldi Her ne kadar çok soğuk bir kış geçirmesekte adı kış sonuçta . Kar yağmasa da , kapalı güneşi az bir mevsimden geçtik. Çoğumuz yazı çok özledi..
Evde Ek-İş  , Evlere Ek-İş Veren Firmalar Kandırmacası
    Evde Ek İş Yapmak Kadının her ne olursa olsun üretime katkısı olması düşüncesindeyim . Herkesin yapabileceği bir iş vardır . Ve günümüzde hayat pahalılığı bir yandan , her..
Evdeki Mucize Güzellik Orkide Çiçek Açtı
    Evde orkide yetiştirmek ve onun çiçek açmasını görmek inanılmaz bir duygu . Düşünün Konfüçyus’un çiçeklerin kralı dediği az bulunan ve bayağı pahalı olan bir çiçeği , Orkide’yi evinizde..