Evde Ek-İş , Evlere Ek-İş Veren Firmalar Kandırmacası

/ 7 Mart 2018 / 400 / 3 Yorum
Evde Ek-İş  , Evlere Ek-İş Veren Firmalar Kandırmacası

 

 

Evde Ek İş Yapmak

Kadının her ne olursa olsun üretime katkısı olması düşüncesindeyim . Herkesin yapabileceği bir iş vardır .
Ve günümüzde hayat pahalılığı bir yandan , her insanın normal isteği olan , kaliteli yaşama isteği bir yandan
çocuklarımıza iyi bir gelecek sağlama kaygısı bir yandan , kendi geleceğimizi sağlam temellere oturtma ve
yaşlılıkta kimseye muhtaç olmama düşüncesi bir yandan , öyle bir kıskacın içine alıyor ki insanı .
Hele çocuklar , onların sağlığı , eğitimi , geleceği aile bütçesinde en önemli yeri kaplıyor .
Elektrik , su , doğalgaz , diğer yakacak türleri , sağlık giderleri , üst baş , kira, kredi kartı borçları ,
beslenme gibi zaruri giderleri saymama gerek yok sanırım .
Kredi kartı borçları ülkenin genel sorunu zaten . maaşı alınca zaruri giderlerle daha ilk günden
eriyip giden maaş sonrası insanlar ne yapsın ? Mecbur kredi kartlarına yükleniyor.
Ve bu kaosta insanlar çalışıyor olsa bile evde başka ek iş yapma gereği duyuyor , çalışmayan kadınlar ise
bende bütçeye katkıda bulunayım diye çabalıyorlar .

Evde Yapılacak İşler

Örgü , dikiş , nakış , paketleme , boncuk işi , evde mum yapımı , evde sabun yapımı ,yemek hazırlama, kına paketleme, boncuk dizme işi, mevlüt şekeri hazırlama işi, poşet hazırlama işi, davetiye katlama işi, çiçek süsleme işi, takı hazırlama işi, lohusa tacı yapma işi, çanta süsleme işi, çocuk bakma, makale yazma gibi işlerin yanında
katalogla yapılan satışlardan elde edilecek gelirler söz konusu . Bunları tek tek yazmayacağım , zaten
çoğunu biliyorsunuz , internette ek iş yazdınızmı bütün siteler ayrıntılı , hemen hemen birbirinin aynı ,
bazıları fiyat vererek bunları anlatmış .

Buraya kadar hepimizin bildiği ortak sorunları yazdım . Şimdi gelelim şu evde ek iş yapmak ve evlere iş
veren firmalar kandırmacasına .

Evlere İş Veren Firmalar

Bu linki çok gördünüz internette biliyorum . Hepsine hemen hemen girdim okudum . Sadece tıklanma amacı ile
yapılmış sayfalar . Bir tane firma adı yada eve iş veren biri yok . Alttaki yoruma yazın size geri dönüş yapar
denilerek , sayfaya yorum yapılmasını ve sayfanın hitinin artmasını sağlamaktan başka da bir işe yaramıyor. Bir kaç sitede telefon numarası verilmiş ama ulaşılmıyor telefonlara.

Kendi araştırmalarımdan yola çıkarak ek iş yaparak aile bütçesine katkıda bulunmak isteyenlere bir yol göstermek istedim .

Evde yaptıkları ürünleri , instagram , facebook , twitter vb gibi sosyal medya üzerinden satanlar var , ama riskli . Çünkü
fatura falan kesmeden yapılan işlemler , kim bulacak demeyin , pazar hacmi çok büyük , eninde sonunda bulunur . Sürekli tedirgin yaşamak kolay değil . Ve cezası çok büyük .Banka hareketlerinden tesbit ediliyor .

Peki ben evde atkı bere örüyorum onları nasıl satacağım diyorsunuz biliyorum , bende çok kurdum o cümleyi .

Yanınızda eleman çalıştırmadan , makine kullanmadan , salt kendi emeğiniz ise , belli bir birikime kadar faturasız satabiliyorsunuz.
Ama bu meblağ her yerde değişiyor , bazı yerde yıllık 20 bin tl diye yazıyor , bazı yerlerde aylık 2 bin yazıyor . Bilgi kirliliği çok fazla.

Vergi dairesinden vergi mükellefi değildir diye bir kağıt almak gerekiyor .

Kermeslerde ya da zaman zaman açılan fuarlarda satış yapabilirsiniz , çoğunuz biliyordur , onda da masa kiralamak gerekiyor ki , masa fiyarları
baya pahalı .

Evde home oficce yada homework dedikleri bir sistem var , evinizin bir odasını ofis ortamı gibi hazırlıyorsunuz, telefonunuz , masanız olacak ,
müfettişler gelip bakıyor uygun görürse şirketiniz kuruluyor , bu sistem üzerinden fatura kesebiliyorsunuz , ama bir muhasebeci ile anlaşmanız lazım
satış yapsanız da yapmasanız da her ay muhasebeci parası var , ayrıca bu ev şirketini açmak da 500 liraya falan kuruluyor .

Gitti gidiyor , hepsi burada , letgo gibi firmalar var , oralarda mağaza açarak ürünlerinizi satabiliyorsunuz , ama onlarında belli şartları var.

Bazı bölgelerde kadınlar pazarı var , ürünleri satabileceğiniz , ama ne yazıkki her bölgede yok keşke her ilçe belediyesi böyle bir hizmet sunsa
insanlar emin bir şekilde sıcak satış yapabilse .

Evlere iş verilir diyerek sizlerden önceden para talep eden hiç kimseye güvenemyin , bunun da dolandırıcılığı var , televizyonlarda izliyoruz .
Kimseye önceden para ödemeyin .

Evlere iş veren firmalara ulaşmanın en iyi yolu , eğer çevrenizde grup halinde bu işi yapan varsa kendi grubunuzu kurup , ondan yardım almak .

Ben çok aradım bulamadım eğer içinizde evlere iş veren firma bulan varsa bana da haber versin 🙂
Mutlaka var ama internet üzerinden ulaşmak hayal gibi bir şey .
Katalog satışı yapanlara ulaşabilirsiniz , avon , orfilame , gibi bu sistemle çalışan firmalar var , hiç tanımadığınız biri ile çalışmaktansa
eğer ben bu işi yapabilirim , çevremde arkadaş çok diyorsanız , çalışıyorsanız , satış kabiliyetiniz varsa en uygunu bu olabilir .

Ve çok önemli bir konuyu yazmadan geçemeyeceğim .
İnternette bu konuyu araştırırken evlere ek iş , evlere ek iş veren firmalar , yazılarının yorum bölümlerinde telefon numarası yazanlar , adreslerini
yazanları gördüm . Çaresizlik çok zor , onları çok iyi anlıyorum ama lütfen kesinlikle herkese açık , görülebilir sayfalarda , telefon numaranızı
paylaşmayın , adres vermeyin .

Evde ek-iş yaparak aile bütçesine katkıda bulunmaya ve üretimde pay sahibi olmaya çalışan herkese kolay gelsin .

evde ek-iş , evde iş yaparak para kazanmak , evlere iş verilir , kandırmaca , evlere iş veren firmalar , evde  ek-iş ,evlere iş veren firmalar kandırmacası , evde yapılacak işler , kına paketleme , evde mum yapmak , el örgüsü , evde nakış dikiş , evde paketleme işleri , evden katalogla satış , homeoffice , fatura kesmek , instagramdan satış , facebook üzerinden satış

Benzer Konular
2018 – 2019 AÖF Kayıt Yenileme Ne Zaman ? Kayıt Belgeleri Ve Sınav Tarihleri
  AÖF YENİ KAYIT VE KAYIT YENİLEME NE ZAMAN ?   AÖF 2018 -2019 yılı kayıt tarihleri belli oldu. Peki AÖF Kayır yenileme ne zaman ? Hangi belgeler isteniyor? İnternet..
Bendeki Her Şey Ölü
Selam herkese, kafa şişirmeye geldim. Dinlerseniz iki laf edip dertleşelim. *** Bilmezsiniz siz, kimse de bilmez gerçi, ben iyi insanımdır. Olmaya çalışırım en azından, iyi insan kalıbına girmeye çalışmak değil..
Tırnak Mantarının Evde Doğal Yollardan Tedavisi
Tırnak Mantarının Bitkisel  Yollarla Evde Tedavisi Tırnak Mantarının evde doğal yollarla tedavisi , sabır gerektiren, uzun süren bir işlemdir. Mantarların iyileşme süreçleri , bulaşma özellikleri sebebi ile , ilaç tedavisi..
Evliliğin Sembolu Alyans Modelleri
    Evlilikte Alyansın Anlamı Ve Önemi   Evliliğin sembolü alyans modelleri ,her zevke göre alyans çeşitleri ile mutluluğunuzu pekiştirdiğiniz alyanslar, Altın alyanslar ,pırlanta alyanslar,gümüş alyanslar,işlemeli alyanslar, isim yazılan alyanslar..
Çocuk Odaları ve Çocuklarımızın Özgür Dünyası
    Çocuk odası ve çocuklarımız başlıklı yazıya başlayınca , kendi çocukluğumu düşündüm. Bizlerin kendimize ait bir odamız yoktu.. En büyük hayalimdi bir odamın olması. O yüzden çocuğum olduğun da..
Kına Geceniz İçin Kına Keseleriniz Hazır Mı ?
    Kına Gecesi İçin Kına Keseleri   Kına gecesi için hazırlık yapan gelin adayları kına keseleriniz hazır mı ? Kadife kına keseleri , taş işlemeli kına keseleri , etamin..

Evde Ek-İş , Evlere Ek-İş Veren Firmalar Kandırmacası (3 Yorum)

  1. Bende evde ek-iş yapmak istiyorum ama nerden alacağımı bilmiyorum . kına paketleme , toka paketleme gibi işleri yapabilirim ama grubum yok , evde iki kişiyiz . Nerden bulabilirim acaba eve iş veren firmaları .

  2. Eve iş veren firmaları bulmanız çok zor , ben bulamadım en azından , inanın çok araştırdım . Belki çevrenizde bu işi yapanlar varsa onlardan öğrenebilirsiniz . Çok emin olmadan , tanımadan , bu işleri yapmakta riskli , televizyonlarda görüyoruz insanlar nasıl kandırılıyor . İnşallah istediğiniz gibi bir iş bulursunuz .

  3. Bebek tulumu , bebek patiği , bebek hırkası , bebek kıyafetleri örüyorum ,evde ek-iş olarak en iyi yapabildiğim bunlar ama , bunları satabileceğim bir yer varmı ? Pazarlarda satma istedim ama tezgah kiralamak lazım , tezgah fiyatları çok fazla , kermesleri nasıl bulacağım , nasıl takip edeceğimi de bilmiyorum yardımcı olurmusunuz .