2018 Kına Gecesi Kıyafetleri ve Abiyeleri

/ 16 Mart 2018 / 2.719 / 2 Yorum
2018 Kına Gecesi Kıyafetleri ve Abiyeleri

 

 

 2018 Kına Gecesi Kıyafetleri

Kına gecesi düğün öncesinde eskiden sadece kızların , kız evinde toplandığı , eğlendiği , kınaların yakılıp , yanık türkülerle gelinin ağlatıldığı , sonra da oyun havalarıyla eğlenildiği bir eğlenceyken günümüzde artık salonlarda yapılan , erkeklerin de katıldığı , bindallılarla , tarihi kıyafetlerle , şölen şeklinde kutlanan bir gece artık .

Çok katılamadım son senelerde ama bildiğim kadarıyla gelin önce bindallı ile salona geliyor , kına olayı bittikten , arkadaşları etrafında dönerek türküler söyledikten sonra , gelin kıyafet değişip abiye kıyafet giyiyor ve kına gecesine abiye kıyafetle devam ediyor. 

Bu yüzden bu paylaşımı hazırlarken 2018 kına gecesi kıyafetlerini bindallı ve abiye olarak hepsinden paylaştım , inşallah doğru biliyorumdur . Yanlışsa yazın 🙂 sizlerden gelen yorumlar çok önemli benim için .

Kına geceleri için organizasyon şirketleri falan varmış , özellikle kına geceleri düzenliyorlarmış . Daha neler öğreneceğim bakalım .  

 

 

2018 Kına Gecesi Abiyeleri

Evlenecek olan kızlarımızın işi gerçekten zor , nişan elbisesi düşün , kına gecesine iki elbise düşün , gelinlik düşün , bunlara uygun ayakkabı takı , saç şekli , makyaj düşün . Allah kolaylık versin .

Tabii bir de gelinin arkadaşları var , 3 yakın arkadaşı evlense , 3 nişan , 3 kına gecesi , 3 düğün elbisesi 🙂 Hepsine aynı elbise giyilmez herkes birbirini tanıyor . 

Bu söylediğim şaka gibi gelebilir ama bu olay başıma geldi onun için yazdım , bir arkadaş , yeteerrr demişti , biri bitmeden diğeri evleniyor , hepsine ayrı kıyafeti nerden bulacağım . 🙂

İşte bende bunu düşünerek buraya konu açıyorum , ayrı ayrı kına gecesine kıyafet ve abiye nerden bulacağım diyorsanız işte burdan bulabilirsiniz belki .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kına gecesi elbiseleri , kına gecesi kıyafetleri , bindallılar , hint kıyafetleri , kına gecesi abiyeleri , 2018 kına gecesi kıyafetleri , 2018 kına gecesi abiyeleri , kına gecesi , kına geceleri

 

Benzer Konular
Gelinlerin Vazgeçilmez Aksesuarı Gelin Buketleri Gelin Çiçekleri
Gelinliğin Vazgeçilmezi Gelin Buketleri    Gelinliğin belki de en göz alıcı tamamlayıcısı , elde taşınan gelin buketleri . Rengarenk çiçeklerden oluşan gelin çiçekleri , gelinliğin beyazlığına uygun ,  uçuk pembe..
Büyük Beden Gelinliklerde Farklı Modeller
  Büyük beden gelinliklerde de çok güzel modeller var, ancak bir kısmını alabildim buraya . Belki ufak tefek değişiklik ile tam da istediğiniz modele benzeyecek büyük beden gelinlik modellerini sayfamda..
Gelin Ayakkabıları Gelin Ayakkabı Modelleri
  Gelin Ayakkabılarının Önemi  Taşlarla işlenmiş gelin ayakkabıları , dantelli gelin ayakkabıları , fiyonklu gelin ayakkabıları , düz gelin ayakkabıları , topuklu gelin ayakkabıları ,kalın topuklu gelin ayakkabıları , ince..
Tesettür Abiyeler Düğün Nişan İçin Tesettür Abiye Elbiseler
    Tesettür Abiye Seçimi Abiye seçmek zordur. Bol bol düğünlerin yapıldığı yaz mevsiminde , tek bir abiye ile gitmek  sorun olur , her düğüne ya da nişana farklı abiye..
Kömür Maskesi Ne İşe Yarar ? Evde Kömür Maskesi Nasıl Yapılır ?
  Kömür Maskesi Nedir ? Faydaları Nelerdir    Kömür maskesi son zamanlarda cilt bakımında ön plana çıkan aslında bir peeling görevi gören ,genellikle siyah maske olarak bilinen ve gözenekleri sıkıştıran..
Evde Yapılan Güneş Koruyucuları İle Yaza Merhaba
Güneş Koruyucularımızı Evde Yapalım    Güneş koruyucularını doğal yollardan hazırlayarak , yaz mevsimini karşılamaya ne dersiniz . Evde yaptığımız güneş koruyucuları ile hem güneşlenmenin tadını çıkarıp , hemde zararlarından korunabiliriz..

2018 Kına Gecesi Kıyafetleri ve Abiyeleri (2 Yorum)

  1. Kına gecesi sektörü oluştu resmen , en az düğüne yakın masraf yapılıyor kına gecelerinde . Kıyafetler çok güzel ama satın alınıyorsa yazık , bindallıyı başka nerde kullanacaksın , kiralanıyorsa olabilir.

  2. Hoşgeldiniz , bazı yerler kiralıyor diye biliyorum , çoğu kişi de kiralıyordur , en mantıklı olan kiralamak , bindallı her zaman kullanılacak bir giysi değil , bir tek kına gecesi için satın almak , herkes için uygun olmayabilir , gelinlik gibi sanırım kiralanıyor .