2018 Kına Gecesi Kıyafetleri ve Abiyeleri

/ 16 Mart 2018 / 548 / 2 Yorum
2018 Kına Gecesi Kıyafetleri ve Abiyeleri

 

 

 2018 Kına Gecesi Kıyafetleri

Kına gecesi düğün öncesinde eskiden sadece kızların , kız evinde toplandığı , eğlendiği , kınaların yakılıp , yanık türkülerle gelinin ağlatıldığı , sonra da oyun havalarıyla eğlenildiği bir eğlenceyken günümüzde artık salonlarda yapılan , erkeklerin de katıldığı , bindallılarla , tarihi kıyafetlerle , şölen şeklinde kutlanan bir gece artık .

Çok katılamadım son senelerde ama bildiğim kadarıyla gelin önce bindallı ile salona geliyor , kına olayı bittikten , arkadaşları etrafında dönerek türküler söyledikten sonra , gelin kıyafet değişip abiye kıyafet giyiyor ve kına gecesine abiye kıyafetle devam ediyor. 

Bu yüzden bu paylaşımı hazırlarken 2018 kına gecesi kıyafetlerini bindallı ve abiye olarak hepsinden paylaştım , inşallah doğru biliyorumdur . Yanlışsa yazın 🙂 sizlerden gelen yorumlar çok önemli benim için .

Kına geceleri için organizasyon şirketleri falan varmış , özellikle kına geceleri düzenliyorlarmış . Daha neler öğreneceğim bakalım .  

 

 

2018 Kına Gecesi Abiyeleri

Evlenecek olan kızlarımızın işi gerçekten zor , nişan elbisesi düşün , kına gecesine iki elbise düşün , gelinlik düşün , bunlara uygun ayakkabı takı , saç şekli , makyaj düşün . Allah kolaylık versin .

Tabii bir de gelinin arkadaşları var , 3 yakın arkadaşı evlense , 3 nişan , 3 kına gecesi , 3 düğün elbisesi 🙂 Hepsine aynı elbise giyilmez herkes birbirini tanıyor . 

Bu söylediğim şaka gibi gelebilir ama bu olay başıma geldi onun için yazdım , bir arkadaş , yeteerrr demişti , biri bitmeden diğeri evleniyor , hepsine ayrı kıyafeti nerden bulacağım . 🙂

İşte bende bunu düşünerek buraya konu açıyorum , ayrı ayrı kına gecesine kıyafet ve abiye nerden bulacağım diyorsanız işte burdan bulabilirsiniz belki .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kına gecesi elbiseleri , kına gecesi kıyafetleri , bindallılar , hint kıyafetleri , kına gecesi abiyeleri , 2018 kına gecesi kıyafetleri , 2018 kına gecesi abiyeleri , kına gecesi , kına geceleri

 

Benzer Konular
Abiye Spor Günlük Hamile Elbiseleri , Hamile Kombinleri
  Hamilelik Ve Şık Olabilmek  Abiye spor günlük hamile elbiseleri denilince , Çiçekli hamile elbiseleri , puantiyeli hamile elbiseleri , blucin hamile elbiseleri , şifon hamile elbiseleri , abiye hamile elbiseleri..
2018 Kadın Çanta Modelleri & Yaz Trendi
2018 Kadın Çanta Modelleri   2018 kadın çanta modellerinde yaz trendine baktığımda , çiçekli  çantalar , hasır çantalar , bavul çantalar , pastel renkli çantalar , püsküllü çantalar , desenli..
Yağlı Saç Problemine Pratik Çözümler
      Yağlı Saç Problemine Pratik Çözümler   Yıllardır yağlı saçlarla sorun yaşayan biri olarak , yağlı saç problemine pratik çözümler konusunu açıp , bu sorunu yaşayanlardan öğrendiklerimden ,..
2018 İlkbahar-Yaz Ayakkabı Ve Sandalet Modelleri
      2018 İlkbahar-Yaz Ayakkabı Ve Sandalet Modelleri  Ayakkabı denilince şöyle bir durmak lazım , her kadının asla dayanamayacağı , bir dükkanı alsa yine de alışverişe çıkınca ayakkabıcıların önünden..
Hint Kınası Nedir ? Nasıl Yapılır ? Hint Kınası Modelleri
  Hint Kınası Nedir ? Hint kınası; kına ağacının yapraklarından elde edilen tozun, aktive edici çeşitli sıvı maddeler ile karıştırılarak muhallebi kıvamına getirilmesidir. Hint kınası “vücut süsleme sanatı” da diyebiliriz..
Rüya Gibi Gelinlikler 2018 Gelinlik Modası
      2018 yılı rüya gibi gelinlikler Her kadının kendini bembeyaz gelinlik içinde hayal ettiği , kendi zevkine göre tasarladığı bir gelinlik modeli mutlaka vardır . Düğünün zamanı olmaz..

2018 Kına Gecesi Kıyafetleri ve Abiyeleri (2 Yorum)

  1. Kına gecesi sektörü oluştu resmen , en az düğüne yakın masraf yapılıyor kına gecelerinde . Kıyafetler çok güzel ama satın alınıyorsa yazık , bindallıyı başka nerde kullanacaksın , kiralanıyorsa olabilir.

  2. Hoşgeldiniz , bazı yerler kiralıyor diye biliyorum , çoğu kişi de kiralıyordur , en mantıklı olan kiralamak , bindallı her zaman kullanılacak bir giysi değil , bir tek kına gecesi için satın almak , herkes için uygun olmayabilir , gelinlik gibi sanırım kiralanıyor .